Rośnie ilość tajemnic związanych z Merkurym

Kategorie: 

Sonda Messenger i Merkury - cbsnews.com

Astronomowie pracujący przy projekcie Messenger, stwierdzili, że żelazne jądro Merkurego jest dużo większe niż wcześniej sądzono. Artykuł na ten temat ukazał się w naukowym czasopiśmie Science, więc możemy zakładać, ze badacze są pewni tego, co ustalili.

 

W ramach badań naukowcy wykorzystali dwa zestawy danych.  Pierwszy uzyskano obserwując aparaturę Messengera, który porusza się po orbicie wokół Merkurego.  Urządzenia rejestrują zmiany siły grawitacji działającej na nie, i dzięki temu naukowcy byli w stanie określić niektóre parametry pola grawitacyjnego najmniejszej z planet w Układzie Słonecznym.  Drugi zestaw danych został zebrany przez teleskopy naziemne.

 

Po porównaniu i analizie danych, naukowcy doszli do wniosku, że metaliczne jądro Merkurego jest większe niż wcześniej sądzono.  Na przykład, promień tego jądra wynosi około 0,83 planetarnego (dla porównania, dla Ziemi, wartość ta to jest 0,55).

 

Ponadto, naukowcy twierdzą, że wokół rdzenia Merkurego może być warstwa siarczku żelaza.  To może wyjaśniać stosunkowo słabe pole magnetyczne planety, jest ekranowane przez siarczek wokół płynnego metalicznego jądra.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika vitt

Zyjemy w swiecie kłamstwa i

Zyjemy w swiecie kłamstwa i wszystko co nam podaja w mediach tzw.naukowcy to specjalnie spreparowane klamstawa dla gojów czyli dla nas Smile ten czas jednakze dobiega konca i przyjdzie pora rozliczenia tych niby naukowcow ,ktorzy sprzedali nas dla osobistych korzysci.Z Ziemia i iinymi planetami jest prawda zupelnie inna...sa one puste w srodku ,a ich rdzeń stanowia wewnetrzne słońca !!! Jak ktos pogrzebie w necie to znajdzie pare starych ujec NASA ,ktore umknely cenzurze i poszly w swiat.Widac na nich doskonale wglebienia na obu biegunach czy to Ziemi czy innych planet.I jeszcze zagadka ! Jak myslicie dlaczego nie ma zadnych lotow rejsowych nad naszymi biegunami ? Dlaczego linie lotnicze nadkladaja tysiace kilometrow zamiast skrócic lot lecac nad biegunem jednym czy drugim ???!!!

Portret użytkownika chłop

Zdjęcia to żadne dowody.

Zdjęcia to żadne dowody. Gościu lata jak ptak. Przecież tu filmik widziałem. I co? I lipa. To w końcu są puste, czy mają słońca...? Zastanów się co jest prawdziwe.Żadna zagadka z tymi lotami. Względy bezpieczeństwa. O ile dobrze pamiętam to coś z zasięgiem kontroli lotów i coś ze wskaźnikami nawigacyjnymi. Wariują podczas przelotu na samym biegunem. Brak tank-bazy i portów lotniczych, a w razie awaryjnego lądowania problemy dla akcji ratowniczych...Z reszto, co ja bede gadał. Ja tylko rolnikiem jestem.Krowy doić, i świnki opszątnąć! Zamiast pierdołami się zajmować i powielać jakieś śmieszne teoryjki, to życiem się zająć. Prawdziwym, tym w realu, nie netowym...3mta sie ciepło ludzie Smile

Portret użytkownika xx

Co za bzdety. Ciekłe żelazne

Co za bzdety.
Ciekłe żelazne jądro, czyli powyżej temperatury Curie, przy której żelazo przestaje być ferromagnetykiem.
Ci "nałkowcy" tak pieprzą bez sensu co im ślina na język przyniesie, a sponsorzy łykają to jak pelikany i finansują dalsze "badania".
Normalnie żenada.

Portret użytkownika Flesz7

sponsorzy, czyli w dużym

sponsorzy, czyli w dużym rozumieniu państwowe organizacje, lub ogromne prywatne korporacje. w obu przypadkach tenże sponsor ma (często) ogromny wpływ na rezultat badań. Smile a że naukowcy plotą bzdury nie od dziś wiadomo. Badania na podstawie DIS'ów - Domysłów i Spekulacji.

New World Disorder

Skomentuj