NASA planuje zbadanie czy Uran jest lodową planetą

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, NASA

NASA planuje bliżej przyjrzeć się Uranowi – siódmej planety Układu Słonecznego. Głównym zagadnieniem jest sprawdzenie czy Uran jest faktycznie całkowicie planetą gazową. Agencja kosmiczna planuje również wykorzystać okazję aby zbadać planetę karłowatą – Plutona.

Misja obejmie trzy sondy orbitujące oraz jedną przelotową, które wyruszą w swoją misję w latach 30. XXI wieku. Naukowcy planują wysłać sondę atmosferyczną na Urana lub Neptuna, ponieważ dostarczy ona największej liczby potrzebnych informacji o pierścieniach, satelitach, atmosferze, czy polu magnetycznym.

Jedno z proponowanych zadań obejmie zrzucenie sondy do atmosfery Urana i zbadanie za jej pomocą objętości gazu oraz innych elementów składowych planety. Naukowcy planują stworzyć łącznie cztery zadania dla misji.

Wszystkie cztery sondy będą wyposażone w aparat z teleobiektywem, który pozwoli uchwycić detale planety, a w szczególności księżyce lodowych gigantów.

 

Do tej pory, najbliższa sonda, która zbliżyła się do Urana osiągnęła odległość 81,500 kilometrów od jego chmur. Miało to miejsce 24 stycznia 1986 roku. Sonda Voyager 2 wykonała tysiące zdjęć oraz zebrała wiele danych na temat planety, jej księżyców, atmosfery, a także pola magnetycznego.

Voyager 2 rozpoczął swoją misję 20 sierpnia 1977 roku. Sonda dotarła do Jowisza w lipcu 1979 roku, do Saturna w sierpniu 1981 roku oraz do Urana w 1986 roku. Ostatnim przystankiem przed opuszczeniem Układu Słonecznego był Neptun w 1989 roku.

 

W listopadzie 2018 roku Voyager 2 przekroczył heliopauzę i znalazł się w przestrzeni międzygwiezdnej. Przewiduje się, że zasilanie w energię elektryczną wystarczy do utrzymania funkcjonowania sondy i łączności z Ziemią do około 2025 roku.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

O innych galaktykach , to

O innych galaktykach , to nikt nie wie NIC. Odkrywane są jedynie planety w naszej galaktyce (!) tyle ,że krążące wokół innych słońc. I też nie ma tam mowy o ich budowie tylko o co najwyżej o składzie atmosfery lub powierzchni.

Portret użytkownika Petter

Jak to nie?  Jak już

Jak to nie?  Jak już zobrazowali odkrycie z poza naszej galaktyki.  Struktura ziemi z książek to jedna z wielu teorii mimo to nie przeszkadza to NASA by podawać strukturę Saturna czy innych planet z naszego układu i nie tylko. I najlepsze jest to, że wszystko opiera się na danych z fal i promieniowania różnego rodzaju . W kosmosie takie moce i odziwo i nikt nie bierze nawet możliwość zakłócenia otrzymanych danych.  Bajki dla bezmozgow . Nigdy nie będzie podróży miedzyplanetarnych itp za mali jesteśmy .

Portret użytkownika baca

NASA niech zostawi urana w

NASA niech zostawi urana w spokoju i niech "bliżej się przyjrzy" w stronę księżyca... świat nasłuchał się bajek o teleskopie Hebla i o łazikach na srebrnym globie więc kiedy w końcu będą fotki na których widać zaparkowanego łazika? Hebel ma takie powiększenie że powinno być widać numery rejestracyjne...

 

Portret użytkownika Easy Rider

Albo widok Ziemi z tego

Albo widok Ziemi z tego "Hebla" - też byłby ciekawy, ale skoro się nie da, lepiej pokazywać jakieś bzdurne galaktyki w kolorkach. Jedno trzeba im przyznać - mają zdolnych grafików komputerowych.

Strony

Skomentuj