Sześcian z Saturna nadal zastanawia naukowców

Kategorie: 

Dziwny sześciokąt w kształcie plastra miodu zdobył zainteresowanie naukowców z misji Cassini NASA. Formacja krąży po całym północnym biegunie Saturna.

 

Kosmiczne sondy Voyager 1 i 2 sfotografowały formacje ponad dwie dekady temu. Fakt, że pojawiła się w obrazach sondy Cassini wskazują, że jest ona długowieczna. Drugi sześciokąt, znacznie ciemniejszy niż jaśniejsza formacja historyczna, jest również widoczny na zdjęciach pochodzących z sondy Cassini.

"To jest bardzo dziwna formacja, leży w precyzyjny sposób posiadając geometryczny kształt i z sześciu stron niemal równie proste ściany," powiedział Kevin Baines, ekspert atmosferyczny i członek zespołu Cassini "Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego na innych planetach. Rzeczywiście, gęsta atmosfera Saturna, gdzie dominują cykliczne fale i komórki konwekcyjne jest chyba ostatnim miejscem, gdzie można oczekiwać, aby taka figura geometryczna o sześciu bokach powstała, ale tak właśnie jest."

Sześciokąt jest podobny do wiru polarnego na Ziemi, który tworzą wiatry wiejące w okrągły wzór w regionach polarnych. Na Saturnie, wir jest sześciokątny, a nie okrągły. Sześciokąt ma prawie średnicy. Prawie cztery Ziemie zmieściłyby się w środku.

 

Nowe zdjęcia zrobione w świetle termicznym i podczerwieni pokazują sześciokąt rozciągający się znacznie głębiej w atmosferze niż wcześniej oczekiwano, około 100 kilometrów poniżej wierzchołków chmur. Chmury wydają się być chłostane wokół sześciokąta jak samochody na torze wyścigowym.

"To niesamowite zobaczyć takie uderzające różnice na przeciwnych końcach biegunów Saturna", powiedział Bob Brown, lider zespołu Cassini ds. spektrometru podczerwieni i wizualnego mapowania, University of Arizona, Tucson. "Na południowym biegunie mamy to, co wydaje się być huragan z ogromnym okiem, a na północnym biegunie Saturna mamy to geometryczne coś, co jest zupełnie inne."

W oparciu o nowe zdjęcia i więcej informacji na temat głębokości formacji, naukowcy wiedzą, że to nie jest związane z emisjami radiowymi Saturna lub aktywności zorzy, tak jak kiedyś rozważano.

 

Sześciokąt wydaje się pozostawać powiązany z szybkością obrotu Saturna, co po raz pierwszy dostrzeżono 26 lat temu dzięki sondzie Voyager. Rzeczywista stopa rotacji Saturna jest nadal nieznana.

"Kiedy zrozumiemy jego dynamiczny charakter, to długotrwały, głęboki polarny sześciokąt może dać nam klucz do odkrycia prawdziwej szybkości obrotu głębokiej atmosfery, a może i wnętrza", dodał Baines.


Źródło: http://saturn.jpl.nasa.gov/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny?!

Moze wlasnie dlatego,ze nie

Moze wlasnie dlatego,ze nie jestesmy (przepraszam za wyrazenie)zapchlonymi zwierzakami !!! Nie potrzebuje nikogo kto bedzie mnie kontrolowal do tego stopnia !!! Juz dzisiaj wyciag z twojego rachunku bankowego duzo o tobie mowi - a za tym ida konsekwencje w tym zmaterializowanym swiecie !!! Nie zycze sobie wgladu a tym bardziej manipulowania moim i tak juz ograniczonym pobytem na tej planecie !!! Pozdrawiam myslacych logicznie - na szczescie jest ich tutaj kilku Wink

Portret użytkownika navajo88

Ludzie co wy stą bestią

Ludzie co wy stą bestią oszaleliście czy co ???? jakie cipowanie i jaki GPS ??? ,WIDZĘ ŻE WSZYSCY NA TYM PORTALIKU NACZYTALI SIĘ POWIEŚCI sf ,HAHAHAHAH.Ale na poważnie ,nie beńdzie żadnego cipowania!!!! ,bo to jest po prostu nie możliwe !!!! .Dziennikarze żyją po prostu z pisania wszelakich bzdur i tyle .J.M.H

Portret użytkownika Maleniak

Nie ma ŻADNEGO powodu dla

Nie ma ŻADNEGO powodu dla którego nie miano by wprowadzić chipowania! Podskórne chipy RFID są obojętne dla zdrowia, tańsze niż dowód i trudniejsze do skradzenia. Prawo także nie zabrania wprowadzenia takich metod tak jak i kodeks moralny.

Więc powiedz mi "geniuszu" dlaczego to niby nie miano by wprowadzić czipowania ludzi skoro czipowanie psów się sprawdziło?

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jeśli chodzi o te "tatuaże"

Jeśli chodzi o te "tatuaże" to powoli chcą wprowadzac takie rzeczy konczac na chipach RFiD i całkowicie nami pozniej manipulując, wracając do obecnego tematu myśle ze na wielkosc samego układu słonecznego możemy się spodziewac różnych anomalii pogodowych, oraz może to bym wywołane przez kogośą innego, jakieś istoty. Nagranie jest z roku 2006 czy przez te 5 lat nic innego sie z tą anomalią nie stało?

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Roni Tornado

Ten sześcian na Saturnie może

Ten sześcian na Saturnie może być sztuczną instalacją.A co do tych "tatuaży" to rządzący za dużo sobie pozwalają, ja nie pozwolę aby mi sprawdzano stan zdrowia przez całe moje życie i znali moje współrzędne GPS gdzie się obecnie będę znajdować.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Rdzeń Saturna może mieć

Rdzeń Saturna może mieć przekrój w kształcie sześcianu, zupełnie inny od przekroju rdzenia ziemskiego, który jest bardziej kolisty. Choć Saturna uważa się za jedną z pierwszych planet jakie powstały na początkach tworzenia się naszej galaktyki, to jego ewolucja jest znacznie wolniejsza z uwagi na masę.Jądro Saturna nie stanowi jeszcze tak plastycznej masy, jego wnętrze jest dosyc zbrylone w strukturach sześciennych 

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Pit

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Znak bestii. "nikt nie może

Znak bestii."nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia bestii lub liczby jej i nie będzie mógł egzystować w świecie jaki stworzyła bestia." Prędzej czy później wydadzą rozporządzenie, że każdy ma mieć takie coś- to będzie nowa forma dowodu tożsamości i przy okazji będą sprawdzać stan zdrowia i czy potencjalny klient nie jest nosicielem jakiś wirusów. Będą mieć wgląd w dna. Chwycę miecz obosieczny i wyrżnę w pień bestię i jego służebnych popaprańców!

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem