Wojna jądrowa poważnie zagraża istnieniu naszej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak wynika z najnowszych badań, nawet ograniczona ilość ataków nuklearnych może zniszczyć produkcję żywności na całym świecie. Naukowcy wzięli za przykład Pakistan i Indie - państwa które mają na siebie wycelowaną broń jądrową.

 

Badanie, które zostało przedstawione przez międzynarodowy ruch "Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej" oraz "Lekarze dla Odpowiedzialności Społecznej" głosi, że wojna nuklearna między tym dwoma krajami doprowadzi do tzw. nuklearnego głodu i może przyczynić się do śmierci dwóch miliardów ludzi a nawet do zakończenia naszej cywilizacji. Nawet niewielkie użycie broni nuklearnej wywoła spore zamieszanie w atmosferze i zdewastuje pola uprawne.

 

Raport, którego autorem jest dr. Ira Helfand informuje nas również, że wojna nuklearna jest bardzo poważnym zagrożeniem i wcale nie musi być to wojna takich światowych mocarstw jak USA i Rosja. Wystarczy nawet regionalny konflikt z użyciem tej śmiercionośnej broni. Obecna broń nuklarna jest znacznie potężniejsza od tych, które spadły w 1945 roku na Hiroszimę i Nagasaki. Według dr. Helfand, w przypadku wojny między USA a Rosją prawdopodobnie doszłoby do wyginięcia całego gatunku ludzkiego.

 

Biorąc jednak za przykład wojnę pakistańsko-indyjską, w której zostanie wykorzystana broń jądrowa, cząstki aerozoli czarnego węgla wyrzucone do atmosfery doprowadzą do zmniejszenia produkcji kukurydzy i soi w USA o około 10% w ciągu dekady. W Chinach spadnie produkcja ryżu średnio o 21% w zaledwie cztery lata oraz o kolejne 10% w ciągu następnych sześciu lat, natomiast produkcja pszenicy zmniejszy się o 50% już po pierwszym roku a po dziesięciu latach będzie ona wynosić 31% poniżej wartości początkowej.

 

Dr. Helfand twierdzi, że dokładne oszacowanie skutków wojny nuklearnej jest niemożliwe ale konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań. Jedynym i najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita likwidacja broni jądrowej, jednak sytuacja na świecie oraz wyścig zbrojeń zaszedł tak daleko iż najprawdopodobniej nie jest to już możliwe.

 

 

Na podstawie: The Telegraph

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Guebbyn

Wiele osób pewnie stwierdzi

Wiele osób pewnie stwierdzi że oszalałem, ale osobiście wierzę że nie dojdzie do wojny nuklearnej z tego powodu, że pozaziemskie cywilizacje które nas obserwują do tego nie dopuszczą. Już wielokrotnie demonstrowali swoje możliwości neutralizacji głowic jądrowych. Póki co się nie wtrącają aby dać nam szansę rozwiązania swoich problemów samodzielnie i wyciągnięcia z tego najlepszych wniosków, ale w razie zagrożenia wojną atomową myślę że by wkroczyli.

Portret użytkownika greani11

 nasza curie maryska dostala

 nasza curie maryska dostala nobla cholera i teraz reszta na swiecie wariuje .o kto jest winien tego wszystkiego POLSKA . kopernik strzelil i trafil ze cos s ei tam kreci tylkjo wtedy nei bylo jeszcze tv 3 d i dlatego nie wiedzial ze leci sobie obijajac sie o scianki drogi milki way Wink

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika greani11

skad te wszystkie procenty

skad te wszystkie procenty domyswlow kurde  tak wyglada statystyka naukowcow ktora po 10 latach ulegnie zmianie i straci na wartosci  po ki bul oni to robia kimu taka statystyka potrzebna wiadomo ze jak cos takiego sie zacznie to skonczy sie niczym tylko zaglada wszystkich narodow wiec po co jakas statystyka jak wszyscy umra hehe.to bedzie jak lancuch wszedzie poleca sobie takie bombki i koniec.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

a były kiedyś już

a były kiedyś już porozumienia co do zmniejszania arsenału nuklearnego między mocarstwami, ciekaw jestem jak oni neutralizują te bomby...
 
Bo mam świetną metode na rozwiązenie. Z niezapomnianym seansem życia dla kazdego znas. Otóż
Pewnej nocy mocarstwa nakierują 80% swoich wyrzutni dalekiego zasięgu z pociskami balistycznymi w kierunku księżyca.
Po czasie gdy wszystkie osiągną cel z sekundowymi rożnicami, bylibyśmy świadkami pięknego bombardowania naszego niepotrzebnego ksieżyca.
Jadłbym popcorn i patrzył w niebo jak z księżyca powstaje drobny mak.
Cale promieniowanie ulecialo by w kosmos. A świat byłby bezpieczniejszy. I nie tracił by kupy kasy na misje na ksiezyc na ktorym to za cholere nie zamieszkamy bo nie ma atmosfery jest mały i monotonny.
Chinczycy trwonia kase a nie wiem czy ludnosc pekinu stloczona na ksiezycu nie deptała by sobie po stopach.
Stop bezuzytecznym misjom na ksiezyc bez perspektyw!!!

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika kbk

wiem na jakiej zasadzie.

wiem na jakiej zasadzie. doinformuj sie jednak ile rakiet spadlo na ziemie lub eksplodowalo w atmosferze nie opuszczajac ziemi. roznica taka, ze te dotychczas nie zawieraly ladunkow nuklearnych...
Technologia kosmiczna jest jeszcze zbyt awaryjna, by masowo wystrzeliwywac w kosmos takie bomby.

Portret użytkownika MISTRZ MORFEUSZ

Sprawy jak ta wprawiają w

Sprawy jak ta wprawiają w zakłopotanie nawet koszera umysłów Bo skąd w Mohendżo-Daro - zrujnowanym starożytnym mieście w dolinie Indusu - wzięły się stopione garnki i kamienie? Jak to możliwe, że hinduskie eposy opisują broń, której skutki są identyczne z wybuchem jądrowym? I co doprowadziło do "zeszklenia" kamiennych budowli w Szkocji? Niektórzy autorzy, łącząc w całość te dziwne wątki twierdzą, że przed naszą cywilizacją na Ziemi istniała inna, która unicestwiła się w wyniku… wojny atomowej.

Strony

Skomentuj