Polska – doskonały cel ataku jądrowego w konflikcie Zachodu i Wschodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przekleństwo byłych Prus Wschodnich jest naszym problemem strategicznym od zawsze. W strategicznym interesie naszej państwowości jest opanowanie tego terytorium, albowiem jeżeli istnieje nawet teoretyczna opcja, że może być ono wykorzystane do ataku na Polskę, to jest dla nas wyjątkowo niebezpieczne. Wizja stacjonowania w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet średniego zasięgu, to konsekwencja naszego zaangażowania w politykę amerykańską w regionie – tzw. tarcza i inne przedsięwzięcia nie mogły pozostać bez echa i nie można mieć pretensji do Rosjan, że po prostu dążą do stanu równowagi operacyjnej w regionie. To jest ich odpowiedź na to, co powstaje w Redzikowie.

 

Rosja w ramach ćwiczeń z Białorusią nie bez powodu ćwiczyła przez kilkoma laty scenariusz jądrowego ataku na Warszawę, to było jednoznaczne ostrzeżenie pod adresem Polski i Zachodu, mające jednoznacznie unaocznić nad Wisłą, że w przypadku konfliktu nasze terytorium będzie główną jego sceną. Nie było na to żadnej natowskiej odpowiedzi. W zamyśle części publicystów z Polski i niektórych krajów Zachodnich, równoległą sceną ma być Białoruś, jednakże nie ma na to żadnych dowodów, żeby NATO było w stanie użyć broni jądrowej w ogóle, w tym w szczególności poza własnym terytorium krajów członkowskich.

 

Terytorium Polski i terytorium Białorusi, to naturalne terytorium konfliktu zbrojnego w Teatrze Działań Wojennych – na wschodnim podejściu do Europy. Podobnie liczy się Ukraina, która wspólnie z wymienionymi powyżej krajami, jest idealnym terenem do działania dla każdej armii świata.

 

Rosja ma w pamięci świadomość ostatniej wojny, dzisiaj czołgi jeżdżą szybciej, paliwo i środek chłodzący nie zamarza zimą, a inteligentne systemy wsparcia logistycznego decydują o tym, żeby podtrzymywać możliwości natarcia. O tym wszystkim w Rosji panuje pełna świadomość, o wiele większa niż u nas. Najprostszym sposobem na powstrzymanie takiego konfliktu, nie na Łuku Kurskim lub w Wielkiej Bitwie Stalingradzkiej (w której zdecydowały się losy świata), są taktyczne uderzenia jądrowe w zgrupowania wojsk, miejsca ich przemarszu, jak również w infrastrukturę wrażliwą przeciwnika.

 

W tym zakresie Federacja Rosyjska posiada olbrzymią przewagę nad wszystkimi krajami zachodnimi łącznie z USA, albowiem rozwinęła do perfekcji technologie rakietową, w tym w szczególności rakiet o średnim zasięgu – niesłychanie trudnych do wykrycia w polu, jak również posiadających nadzwyczajne możliwości dokonania skrytego ataku na wyznaczone cele. Zachód może odpowiedzieć co najwyżej pociskami samonaprowadzającymi się, odpalanymi z samolotów. To znaczy, nie Polska, ponieważ co prawda planujemy zakup stosownych rakiet w USA, jednakże nie mamy dostępu do taktycznej broni jądrowej, chociaż nasze F-16 teoretycznie mają taką możliwość. Trzeba mieć świadomość, że w realiach konfliktu pełnoskalowego, nie będzie ani lotnisk, ani samolotów, albowiem siła presji rosyjskiej będzie zmaksymalizowana, a o to nie trudno, zważywszy na fakt, że w samym Kaliningradzie jest więcej środków bojowych niż w całej natowskiej Europie Środkowej.

 

O tych sprawach wiadomo od zawsze. Analogicznie było jak byliśmy w Układzie Warszawskim, dzisiaj wychodzą na jaw informacje o celach na terenie Polski dla natowskich głowić jądrowych.

 

Co ciekawe, Wojsko Polskie nie posiada środków bojowych, którymi mogłoby się przynajmniej próbować obronić przed atakiem rakietowym, w tym z głowicami jądrowymi. Co więcej, nie ma nawet środków odpowiedzi – adekwatnych do zagrożenia. Nie mamy z powodów politycznych szans na broń masowego rażenia, ale to jednak nie znaczy, że nie powinniśmy mieć środków jej przenoszenia. Umożliwiające teoretyczne zagrożenie – adekwatną odpowiedzią, wobec ataku na Warszawę. Stan ten trwa od lat, w zasadzie od początku zmiany ustrojowej. W ogóle nie ma dyskusji publicznej na temat zdolności obronnych armii w tym kontekście. Nie mówi się o problemie, co ma mniej więcej ten wynik, że opinia publiczna sobie go w ogóle nie uświadamia.

 

Jeżeli ktokolwiek jest tak głupi, żeby w ogóle rozważać wojnę napastniczą z Federacją Rosyjską, musi uwzględnić to, że prawdopodobieństwo, że zarówno rosyjskie jak i natowskie głowice jądrowe spadną na terytorium Polski jest praktycznie pewne. Chodzi o elementarną uczciwość wobec polskiej opinii publicznej – to jest cena za ogłupiającą rusofobię i głupotę elit. Już sama uczciwość to bardzo wiele.

 

Artykuł umieszczony dzięki uprzejmości portalu http://obserwatorpolityczny.pl 

Autor: Krakauer

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika gr

No właśnie  opanowanie ... a

No właśnie  opanowanie ... a zobacz  co za blondyn  z niemieckich agent  siedzi na stołku za prezydenta   W Kaliningradzie. DZIWISZ SIĘ?  ZE NIEMCY ZAREAGOWAŁY NA UMIESZCZENIE W OBW KAl RAKIET? ONI JUŻ PRZEJĘLI I WARMII I MAZURY I KALININGRADZIE   A TY NIEDŹWIEDŹ  WSTAŃ  BO się OBUDZISZ  ZNOWU ZA PÓŹNO. ..

Portret użytkownika ekstragoon

Pominę że w tekscie jest

Pominę że w tekscie jest wiele zwrotów hołubiących Rosję, ale nie mogęs się z tym zgodzić al bowiem, Ruskie wojsko to muzeum, owszem grożne bo nawet z setki bomb niech sie przedrze choć jedna to lipa. Autor tego artukuliku jest tendencyjny wskazując jednoznacznie przewagę uzbrojenia FR nad NATO, niestety ....USA a USA to NATO wydają połowę tego co wydaje cały śwat na zbrojenia. Ruscy z jej gospodarką opartą na kopalinach nie dadzą rady, tym bardzej że obecnie są ok 3% pod wodą. a i cytat: Chodzi o elementarną uczciwość wobec polskiej opinii publicznej – to jest cena za ogłupiającą rusofobię i głupotę elit. Już sama uczciwość to bardzo wiele." Bo Poska ma swój honor i nie będzie w kiszkę wchodziła Wołodi, 50 lat okupacji wystarczy

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

ględzenie analfabety jedno, a

ględzenie analfabety jedno, a rzeczywistość drugie!!..........To "muzeum" zamienia uSSmańskie "super-niszczyciele" w pływające wanny, a uSSmanów wyautowuje z ich planów wobec Syrii !!..........Śmieszne jest to ekstragoo..wienko, że rzeczywistość całkowicie zaprzecza twoim "niusom" !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika prof.Salami

Nie znasz najnowszej doktryny

Nie znasz najnowszej doktryny rosyjskiej deeskalacji konfliktu przezeskalację? Uzurpują sobie prawo do zniechęcającego uderzenia jądrowego nawet w kraj nie posiadajacy broni jądrowej by zapobiec eskalacji konfliktu. Inaczej mówiąc pierdzielną iskanderem z głowicą 100kT w Warszawe zamieniajac ja w radioaktywny dołek by pokazac całemu NATO że nie zawachają sie użyć broni jądrowej a potem zaproponują rozmowy pokojowe.

Portret użytkownika U_P_Adlina

a czy ty znasz doktryny

a czy ty znasz doktryny brzezińskiego i wolfowitza??............Poczytaj !!............Wspieranie przez Polskę bandyckiego kraju, którego nadrzędnym celem jest totalna dominacja nad wszystkim i wszystkimi może zakończyć się tak, jak piszesz!!..........Ale, jeżeli wchodzisz w układ z diabłem, to miej pretensje sam do siebie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika emolikopipi

Witajcie!

Witajcie!

Ciekawe co to będzie..Mieszkam 1 km od bazy w redzikowie Smile szybka utylizacja będzie. W Słupsku mieszkań brakuje na wynajem już bo już ich tutaj lokują. Przepowiednie są że Polska się ostanie, ale wszystko wskazuje że będzie odwrotnie. Jeden Pan Bóg wie co to będzie. Wojna najgorsza rzecz. Cieszę się że mieszkam koło bazy bo chociaż szybko zginę. pozdro dla Wszystkich

Portret użytkownika tubylec

Ci durni politykierzy nie są

Ci durni politykierzy nie są nasi, to raz .. dwa że nie myślą o tym kraju jako o swej ojczyźnie bo ich ojczyzna to Izrael .. a trzy to bardziej durni od nich są ci którzy ich wybierają w każdych wyborach i naiwnie myślą że oni będą dla nas pracować.

Strony

Skomentuj