Królowa Elżbieta II posiada przygotowane przemówienie na wypadek wybuchu III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: Chatham House

W związku z obecnym kryzysem w relacjach między Rosją a Wielką Brytanią, zagraniczne media przypominają, że królowa Elżbieta II wiele lat temu przygotowała specjalne przemówienie, które zostanie wygłoszone w momencie wybuchu III wojny światowej. Naturalnie nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy do niej dojdzie.

 

W 1983 roku odbyły się manewry wojskowe NATO. Pojawiały się wtedy obawy, że mogą one sprowokować reakcję ZSRR, który postawił w stan gotowości bojowej wyrzutnie SS-20 i wyposażył w broń nuklearną samoloty wojskowe. Relacje między Zachodem a sowietami były mocno napięte. To właśnie wtedy brytyjska królowa Elżbieta II postanowiła napisać przemówienie, które nawiązuje do wybuchu III wojny światowej.

Szczegóły specjalnego oświadczenia zostały ujawnione w 2013 roku. W opracowanej w 1983 roku wersji królowa mówi między innymi, że Wielka Brytania jest zagrożona bardziej niż kiedykolwiek a mieszkańcy powinni pomagać sobie nawzajem, modlić się za kraj i walczyć z „nowym złem”. Od tego czasu Elżbieta II mogła opracować nowe przemówienie, jednak to nie zmienia faktu, że mocarstwa są dobrze przygotowane na wypadek wybuchu III wojny światowej.

Przemówienie brytyjskiej królowej było przypominane, gdy Korea Północna rozwijała broń nuklearną. Teraz media ponownie cytują słowa Elżbiety II w kontekście ostatnich napięć na linii Rosja-Wielka Brytania. Podczas gdy Londyn rzuca oskarżeniami w kierunku Moskwy za jej domniemane otrucie byłego agenta Siergieja Skripala, rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała wprost, że nie powinno się grozić państwu posiadającemu broń jądrową.

 

Przypuszcza się, że podczas III wojny światowej, jeśli wybuchnie, mocarstwa będą korzystać z potężnej broni nuklearnej, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W najgorszym przypadku mogłoby dojść do nuklearnej zagłady, która wywarłaby katastrofalny wpływ na naszą cywilizację i całą planetę.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dziabdziaki. W

Kochane dziabdziaki. W trakcie lektury waszej niezdecydowanej samo-swiadomosci kim badz czym jestescie i w jaki sposob mozna to ustalic zaczalem sie zastanawiac nad czyms zupelnie innym. Jak czynniki zewnetrzne mogly uksztaltowac genom homo sapience sapience. Nie wiem czy podzielilem sie z wami jedna mala teoria ktora z zalozenia ocenia nasz genom jako ulomny. Jestesmy skrzyzowani z ze zwierzatkami geneycznie i dlatego tak wczesnie umieramy. Powodem tego byla katastrofa ktorej my jako ludzie jestesmy wypadkowa ktora przetrwala po naszych protoplastach. Zwrocilbym uwage na to, ze armagedon Bogow to Rok zero. Pozniej wszystko to deformacja i adaptacja do warunkow zeby tylko przetrwac i zabezpieczyc przezycie potomstwa. W tym filmiku nie jest to tak okreslone ale polecam pogladac go z uwaga. https://www.youtube.com/watch?v=GbWMw249xY8

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ustawa jest w procedowaniu

Ustawa jest w procedowaniu druk nr 2157 (Poszukaj treści w necie), z wniosku MON i bez wątpienia zostanie przyjęta i opublikowana, gdyż jest wiekszość w Sejmie. Planowana jest ZDRADA. Z treści wynika, że obce wojska "mogą" byc wyposażone w broń znajdującą sie na stanie Wojska Polskiego, czyli wprost jest to ROZBROJRENIE NASZEJ ARMII!!!

 Przyjdzie rozkaz: " prosze złożyć broń i przekazać tym oto żołnierzom..."

Jeśli jesteś takl tępy, że tegop nie rozumiesz, to równiez nie rozumiesz pojęcia "zdrada"

Portret użytkownika Alteregosens

A my mamy jakaś broń?

A my mamy jakaś broń?

Może proce i czarnoprochowce?

Nasza armia władaja kretyni i wariaci...

My sami jesteśmy zagrożeniem dla siebie.

Jest ta sama sytuacja jaka miała miejsce sprzed II Wojny Światowej...

Portret użytkownika Kodiak

Ty jestes tepy

Ty jestes tepy nadinterpretujac i nierozumiejac tego co sie uchwala. Dozbrojenie sojusznikow w ramach wsparcia w przypadku dzialan na naszym terytorium to nie samorozbrojenie. Ustawa niepodoba sie kregom prorosyjskim bo zaciesnia sojusznictwo w ramach NATO. Musicie przelknac ze Polska to nie rosyjski sojusznik tylko sojusznik panstw zachodnich. Koniec. Kropka.

Portret użytkownika U_P_Adlina

To raczej chyba ty jesteś

To raczej chyba ty jesteś tępy. Dozbrojenie "sojuszników"? Mówisz o tych "sojusznikach", którzy finansują banderowską juntę w kijowie, atakują Polaków w kwestii nowelizacji ustawy IPN i naciskają na zapłacenie przez Polskę środowiskom żydowskim kilkuset miliardów dolarów w ramach BEZPRAWNYCH roszczeń? O tych "sojusznikach" mówisz? To może są sojusznicy takich anty-polskich kolesi jak ty, ale dla prawdziwych Polaków to nie są sojusznicy, tylko wrogowie. Bo tylko wróg może się zachowywać tak, jak ci "sojusznicy". Niestety, na terenie Polski mamy siły wrogiego nam mocarstwa, którym dano praktycznie wolną rękę w dzałaniach z bronią na tym terytorium, co jest niezwykle niebezpieczne, bo te siły nie przyjmują rozkazów z W-wy, tylko z faszyngtonu, który ostatnio jest bardzo zdesperowany i nie wiadomo, czy nie odstawi jakiejś bandyckiej prowokacji, z których słynie. Na szczęście zbir uSSmański słabnie, więc jest nadzieja na wyzwolenie się spod jego buta.

Nie stawiaj tak tej kropki koleś, bo wszystko wokół się zmienia, a LUDZIE SIĘ BUDZĄ i coraz więcej z nich widzi, gdzie jest wróg, a gdzie sojusznik.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj