Zegar Zagłady wskazuje godzinę 23:57 i nieuchronnie zbliża się do północy

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Po podsumowaniu sytuacji politycznej na świecie i wszystkich wydarzeń z poprzedniego roku, zarząd Bulletin of the Atomic Scientists postanowił przestawić wskazówki tzw. Zegara Zagłady o dwie minuty do przodu, tj. na godzinę 23:57. Oznacza to, że ludzkość powoli zbliża się do globalnej katastrofy.

 

Naukowcy już dwa razy w historii przestawiali Zegar Zagłady na godzinę 23:57. Było to w roku 1949, gdy Związek Radziecki przetestował pierwszą bombę jądrową oraz w 1984 roku ze względu na prowadzony wyścig zbrojeń. Tak więc symboliczny Zegar Zagłady po raz trzeci wskazuje 23:57 i tylko raz był bliżej północy - było to w 1953 roku a do globalnej katastrofy pozostały wtedy tylko "dwie minuty".

 

Zarząd Bulletin of the Atomic Scientists postanowił teraz przestawić wskazówki zegara o kolejne dwie minuty do przodu i wyjaśnił, że zmiany klimatyczne oraz broń jądrowa stwarzają dziś ogromne zagrożenie dla istnienia ludzkości. Co więcej, światowi liderzy nie potrafią ochronić nas wszystkich przez potencjalną, globalną katastrofą, której jednak wciąż można zapobiec.

 

Według naukowców, należy rozpocząć walkę z globalnym ociepleniem, zredukować wydatki na modernizację broni nuklearnej, zmniejszyć ilość strategicznych i taktycznych pocisków jądrowych, rozwiązać problem odpadów nuklearnych i powołać specjalne instytucje, które zbadają i rozwiążą problemy związane z niewłaściwym stosowaniem nowych technologii.

 

Jeśli świat zastosuje się do powyższych postulatów, ryzyko wystąpienia globalnej katastrofy znacznie się zmniejszy. Największym zagrożeniem dla ludzkości są wojny i prowadzenie agresywnej polityki. Przykładów jest wiele - Syria, Ukraina, Libia oraz Izrael z Palestyną. Już dziś można przewidywać, że w następnych latach pojawi się nowe zagrożenie - będzie to sztuczna inteligencja.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

"Ściana naukowców" to grupa ,

"Ściana naukowców" to grupa , która ma wprowadzac w błąd ogół społeczeństw i szerzyć ignorancję i sugerować kataklizmy w celu wywoywania strachu w społeczenstwach, aby elitom łatwiej było poddawac te społeczenstwa terrorowi faktycznemu io medialnemu oraz dążyc do depopulacji, różnymim metodami przez tychj własnie skorumpowanych naukowców, media i religie.

Portret użytkownika Zenek :)

  Spoko lolo, walec


 
Spoko lolo, walec (historii) wygniecie pejsatą stonkę aż soki popuści.
 
Ma zapowiedziane wyginięcie w całości (wraz z szabas zdrajcami) i tak się stanie.
 
Już LICHO tego dopilnuje. Ono nie obiecuje na darmo.
 

Portret użytkownika achiles

Wreszcie coraz głośniej

Wreszcie coraz głośniej zaczyna się mówić o tym, o czym ja malutki mówiłem zaraz po tym kiedy zostało to uczynione:

Jean-Marie Le Pen: ja nie jestem Charlie

Niemcy to pozłacana trumna, zapełniona martwymi ciałami; nacja wymierająca. Francja i cała Europa powinna zdecydowanie walczyć ze szturmującymi jej granice muzułmańskimi migrantami – twierdzi Jean-Marie Le Pen, 86-letni nestor francuskiej skrajnej prawicy, której – po ataku na satyryczne pisemko "Charlie Hebdo" - wieszczy się świetlaną przyszłość na scenie politycznej. Polityk wywołał też oburzenie nad Sekwaną swoimi teoriami dotyczącymi samego zamachu. Według niego, atak terrorystyczny mógł być efektem wspólnych działań amerykańskich i izraelskich agentów, którzy chcieli wzniecić wojnę między krajami europejskimi a islamistami.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jean-marie-le-pen-ja-nie-jestem-charlie/rn3qb

Portret użytkownika achiles

Spadaj nazi parchu do

Spadaj nazi parchu do Mariupola, bo tam twoi bracia sadyści esesmańscy, nie dość że są atakowani, przez powstańców, z grubej rury, to jeszcze przez cywilnych mieszkańców od środka w tym mieście, są przepędzani, ale jak to banderowskie ścierwo, strzelają też do cywilów, więc, jakby nie patrzeć przyda się im twoja praktyczna tam pomoc, zamiast masz tu pisać te swoje dyrdymały . Zawsze też możesz pojechać jako CYBORG, dzielnie lotnisko odbijać w DONIECKU. 

Portret użytkownika Wlodi

Wiekszego nazisty od putinusa

Wiekszego nazisty od putinusa nie ma. Jego faszysci pod sztandarem rosji morduja ukraincow, strzelaja do samolotow pasarzerskich, zabijaja niewygodnych swiadkow, ostrzeliwuja dzielnice mieszkalne, a wszystkiemu winien kto? Oczywiscie usa i europa. Biedna rosja... Taka dobra zawsze, taka uczciwa a tak ja swiat gnebi.

Banda patalachow

Strony

Skomentuj