W Norwegii złapano dziwną rybę z wielkimi oczami

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Jeden z norweskich rybaków, którzy organizują pełnomorskie rejsy wędkarskie podzielił się w internecie zdjęciami z niezwykłego połowu. Wybrał się z klientami, aby łowić halibuty, ale udało im się wyciągnąć z głębin coś nietypowego.

 

Turyści łowili ryby w pobliżu jednej z norweskich wysp na Morzu Północnym, dziesięć kilometrów od brzegu. W pewnym momencie jedna z wędek zasygnalizowała branie.  wyciąganie zdobyczy trwało około pół godziny, gdyż połów miał miejsce na głębokości około 800 m.

 

Kiedy wyciągnięto z wody zdobycz okazało się, że jest to bardzo dziwne stworzenie. Wędkarze byli zszokowani tym co zobaczyli, bo ryba miała oczy, nieproporcjonalnie wielkie do całego jej stosunkowo niewielkiego ciała. Najprawdopodobniej ryba ta była to przedstawicielem z rodziny chimerowatych (Chimaeridae). Są to ryby głębinowe żyjące na głębokościach dochodzących do półtora kilometra.  

 

Ze względu na to, zwierzęta te, gdy zostają wyciągnięte na powierzchnię, nie są w stanie przetrwać ze względu na nagły spadek ciśnienia. Tusza tej ryby została usmażona i zdaniem degustujących ją, danie smakowało nieco jak dorsz i było całkiem smaczne.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj