Skąd biorą się utraty sygnału GPS nad Polską?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W ostatnich dniach Polska doświadcza znacznych zakłóceń sygnału GPS, głównie w północnych, północno-wschodnich i centralnych częściach kraju. Sytuacja ta zaczęła budzić zaniepokojenie użytkowników internetu, którzy zgłaszali trudności z lokalizacją przy użyciu GPS.

 

Zakłócenia sygnału dotyczyły obszarów od Puław przez Siedlce, Ostrołękę, Łomżę, Białystok, Giżycko, Suwałki i Gołdap w północnej Polsce, a także regionów od Łodzi do Kutna, Sochaczewa i Płocka w środkowej Polsce. Ponadto, problemy zgłaszano również w Ustce, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie​​​​​​.

 

Największe zakłócenia miały miejsce 26 grudnia 2023 roku, kiedy to wysokie i umiarkowane zakłócenia sygnału GPS dotknęły obszary od Włoszczowej (województwo świętokrzyskie) i Radomia przez Łódź, Białą Podlaskę, Warszawę, Kalisz, Płock, Białystok, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Grudziądz, Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg, Ustkę i Suwałki. Zakłócenia obejmowały centralną i północno-wschodnią Polskę, a także prawie cały region Pomorza​​.

 

Zauważalne jest, że zakłócenia sygnału GPS były obserwowane nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach otaczających Ukrainę, w tym na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Rosji, Gruzji, północnej Turcji, wschodniej Bułgarii, Rumunii i Mołdawii. Zakłócenia zgłaszano również z południowej Turcji przez Cypr i Syrię aż po Izrael, Jordanię i Półwysep Synaj (Egipt)​​.

 

Potwierdzono występowanie problemów i wydano pilotom specjalne ostrzeżenia NOTAM. Zakłócenia sygnału GPS były przedmiotem zainteresowania również ze strony innych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych. Istnieje spekulacja, że zakłócenia mogły być związane z ćwiczeniami NATO, choć nie ma jednoznacznych dowodów na to, kto jest odpowiedzialny za zakłócenia​​.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Co do portalu - niestety

1. Przez poziom komenarzy,

1. Przez poziom komenarzy, niestety, nie warto schodzić na komentarze. Powód prozaiczny, zarazem smutny, wolę pisać z błędami niż treści bez błędów.

2. Jak sie zwał i czego to jakby sie nie nazywał jedyny ten tamtam albo tu i @@uj wie gdzie powyższych spamerów przeciez od dawna tj od 1500 lat to co sie dzieje przecież przepowiedziano gdzies napewno.

3. Poziom wiedzy przekazywanej od 2 lat spadł - pro publico bono - zapewne nie za darmo tolerujac ten p@@rdolec co sie widzi (juz nawet nie czyta). To co o jakichs tam stworcach, kosmitach i tych co w to nie wierza bo jedyny to wiedzial - o pomste do "nieba" woła.

4. GPS uni to system Atlas, wiec gdy NATO cwiczy obrone przeciwlotnicza to i zaklucenia radioelektroniczne - nie na wroga a wlasny system lapania zaklucen w obszarze wiez telekomunikacji w krajach, ktore ten system posiadają.

5. System haarp w tym wymiarze nie.zdaje wgl roli bo nie jest odporny na termo blokade - poprostu sie grzeje ale mozna przestestowac stacje TTA - ale nibiru itp itd oraz to powyzej ""@@uj" wie to dawno wie, zapomnialo i olalo.

6. Was wszystkich od bozkow i latajacych krazkow - macie portal inne medium i tam to dopiero fan club idzie stworzyć.

7. Zmiany na ziemi opiewaly - zmiany na ziemi. Czy mozna by było prosic o suche fakty wydarzen z dawnych dziedzin, zostawiajace polemike osobom techcznym ocene obiektywna sledzac "zmiany na ziemi"?

Nota bene - jezeli ufo to czyta to napewno nie przyleci, co do stworcow i reszty ch@@jcow - wy oswieceni patrza na was jak denis z lupa nad mrowiskiem i patrza, ktora to ujarana podbiegnie buta calowac - taki obraz - chu@@@ja mnie ktorego stworcy zasluguje z "jego" strony na conajmniej kopa w zada, jak wy tak slodko pierdzacy, niby czczacy mozecie patrzec na swojego "ojca" - hanba wam za wiedzę, szacunek i promowanie każdy to lepszy od poprzedniego i to sie tyczy kazdego religijnie pier...... ten tego.

Kazdy skromny - pomysli - kolejni wysmieja bo przeciez "napisano, że", ostatni etap to walka, z braku czasu zamiast pier..... farmazony te same moze otrzymam hejt riposte kreatywna - nie gdzie po wszechczasy zapisana!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Ty , Inschtalator  to ile

Ty , Inschtalator  to ile jeszcze masz kont pozakładanych na inne nicki ??    japierdziu  do czego  to doszło  , ten co udaje  Polaka   musi mieć dziesięć lewych loginów  by  wam  udowadniać  że on  jest z IV RP (republika palestyńka )

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika wiktor wektor

NIe doszukujcie się spisków

NIe doszukujcie się spisków tam gdzie winę ponoszą zjawiska naturalne czyli w tym przypadku aktywność słoneczna i zmiany natężenia w polu magnetycznym ziemi, co sprzyja przedostawaniu się "wiatru słonecznego" w pobliże orbit geostacjonarnych gdzie "stacjonują" owe satelity nawigacyjne.

Portret użytkownika irfy

Zakłócenia sygnału GPS raczej

Zakłócenia sygnału GPS raczej na pewno nie mają niczego wspólnego z „ćwiczeniami NATO”. Cywilny GPS (nie mylić z wojskowym) to usługa wykorzystywana przede wszystkim przez taksówkarzy (wszelkiej maści), kierowców ciężarówek, kurierów rowerowych i motocyklowych oraz osoby prywatne, które planują sobie podróż.

W związku z powyższym z punktu widzenia wojskowych z NATO czysto teoretycznie sygnał GPS można by zakłócić w celu sprawdzenia, które trasy będą w takim wypadku nieprzejezdne. Realnie nie ma to jednak żadnego sensu. W razie wojny nieprzejezdne będą i tak wszystkie „ucieczkowe” trasy z Polski na Zachód i zapewne również na południe, w stroną Czech i Słowacji. Ocenia się, że w razie jakiejkolwiek gorącej zawieruchy z imperium rosyjskim z Polski w pierwszych dniach będzie próbowało się wydostać co najmniej 10 milionów osób – paraliż dróg byłby całkowity.

Moim zdaniem jest więc to raczej sprawka Rosjan, którzy ćwiczą w ten sposób wojnę hybrydową. Czyli taką, w której nie korzysta się z czołgów i rakiet, ale raczej środków wywołujących chaos. Tak się składa, że „doktryna Gerasimowa” zawiera właśnie działania „chaotyzujące”, typu spowodowanie masowych blokad dróg „wschód-zachód”, połączonych właśnie z wyłączeniem sygnału GPS i na przykład sparaliżowanie bankowości elektronicznej. Albo telefonii komórkowej. A na coś takiego „Zachód” jest szczególnie wrażliwy. Rakiety, szczególnie lecące na jakichś wschodnich dzikusów na jakiejś Ukrainie ich nie ruszają, ale brak możliwości konsumpcji – to już poważna sprawa.

Portret użytkownika dobra rada

"Największe zakłócenia ...

"Największe zakłócenia ... Białą Podlaskę ...."

Co takiego? Analfabeta to pisał? Białą co?

Idąc takim rodzajem odmiany polskich słów to w sklepach mamy, uwaga.... "serek z Podlaski" i to w dodatku białej. Czysty rasizm.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika inzynier magister

Dzieja się wielkie rzeczy,

Dzieja się wielkie rzeczy, walka aniołów i demonów trwa ! Widać to w Polsce gdzie banda satanistów ryżego będzie mordowała ludzi wyznających Chrystusa, to znaczy będzie ich skazywać na sądy i wykańczć duchowo bo się sprzeciwiają Lucyferowi NWO ordo ab chao 33 gwiazd feniksa bafometa, a to oznacza że może Niebiosa i Bóg coś zrobią z bandą ryzego satanisty hitlerowca ! Módlmy się o miłosierdzie dla nas i dla opętanych byśmy uciekli z koła samsary diabła i udali się do Nieba Boga Jezusa Chrystusa !

Ks. Natanek pierwszym polskim męczennikiem,czy zostanie zniszczony przez globalne ciało Antychrysta?

https://youtu.be/NoG68nIYkbo?si=HCe13zDIGaE0DOv5

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj