W głębinach Oceanu Spokojnego zaobserwowano dziwne stworzenie z „kwiatem” w kształcie macek

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nowy materiał filmowy ukazujący gigantyczne, nietypowo wyglądające morskie stworzenie z mackami, które leniwie pływa w głębinach Oceanu Spokojnego, skłonił naukowców do zastanowienia się, czy to, co widzieli, jest nowym gatunkiem.

 

Zespół naukowców zauważył dziwne zwierzę na pokładzie E/V Nautilus, statku badawczego obsługiwanego przez Ocean Exploration Trust, organizację non-profit zajmującą się badaniami głębinowymi. W niedawno opublikowanym nagraniu badacze krzyczeli i krzyczeli, patrząc na dziwaczne stworzenie. Chwilę później naukowcy zauważyli w pobliżu inne dziwne stworzenie, chociaż nie byli w stanie nagrać wideo drugiego osobnika.

 

Z mackami rozciągającymi się na 40 cm od łodygi o długości prawie 2 m i pojedynczym karmiącym polipem z kolczastymi mackami owiniętymi wokół polipa jak kolczaste płatki, stworzenie przypominało bardzo dziwny, swobodnie unoszący się kwiat.

 

Osobnik został zauważony 7 lipca na głębokości 2994 m pod powierzchnią, w pobliżu wcześniej niezbadanej góry podwodnej na północ od Johnston Atoll i na zachód od Wysp Hawajskich. Naukowcy początkowo podejrzewali, że spotkali się z Solumbellula monocephalus, znanym również jako pióro morskie Solumbellula, które jest częścią gromady Cnidaria, która obejmuje meduzy, stułbie i koralowce. Jednak jedyne znane wcześniej obserwacje piór morskich miały miejsce w Oceanie Atlantyckim i Indyjskim, więc możliwe jest, że naukowcy natknęli się na nowy gatunek.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

I przyszedł Adam do Stwórcy i

I przyszedł Adam do Stwórcy i zapytał:
- Panie. W moim domu pojawiła się jakaś żmija. Wydaje mi się, że zrywa jabłka z Rajskiego Ogrodu i przynosi je mojej żonie.
- Aaa... tak. Trochę jeszcze z wami pomieszka. Możesz zacząć ją nazywać teściową. Twoje dzieci, wnuki i kolejne pokolenia zrozumieją...

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj