Sześć państw Europy planuje wybudowanie wyspy "zielonej energii" na Morzu Północnym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia, Dania, Belgia i Holandia wybudują sztuczną wyspę, która ma na celu produkować „zieloną energię” dla tych państw.

 

W obecnej sytuacji, gdy coraz gęściej pojawiają się przepisy zakazujące budowy elektrowni wiatrowych na własnym terenie, rządy kilku państw Europejskich postanowiły wspólnie zaopatrzyć swoje kraje w około 100,000 MW zielonej energii. Projekt ma polegać na wybudowaniu sztucznej wyspy na której, oraz dookoła której, znajdą się elektrownie wiatrowe.

 

Według planów ma zostać stworzonych około 7,000 turbin wiatrowych, które zapewnią prąd około 80 milionom obywateli Europy. Nie licząc transferu energii do sześciu krajów wyspa ma również zapewniać możliwość swobodnego handlu nadwyżkami energetycznymi pomiędzy uczestnikami projektu.

Wyspa ma zajmować sześć kilometrów kwadratowych, posiadać własny port oraz lotnisko. Będzie ona główną bazą konserwacyjną i naprawczą dla wodnych turbin wiatrowych, które bez niej byłyby niezwykle kosztowne do utrzymania.

 

Planowane jest zatrudnienie stałego, licznego personelu obsługującego cały ten system. Budowa elektrowni wiatrowych poza lądem i w takiej ilości ma być o wiele tańsza, niż zazwyczaj, jednakże koszt utworzenia samej wyspy wyniesie około 1,35 miliarda euro.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lemur

Człowieku, ty jesteś chory od

Człowieku, ty jesteś chory od tych twoich teorii spiskowych. Wszędzie spisek, za każdym rogiem, za każdą informacją. Rośnie zapotrzebowanie na energię, wiele krajów nie chce budować już niebezpiecznych elektrowni atomowych więc chcą z dala od swoich krajów wybudować wyspę z turbinami by mieć w pełni ekologiczną i bezpieczną energię dla siebie a tu się okazuje że jest to spisek przeciw Wolsce żeby zniszczyć ich kopalni. Ty człowieku masz chory mózg, dziwne że cię jeszcze w psychiatryku nie zamknęli.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Dlatego PO-PIS chce budować

Dlatego PO-PIS chce budować elektrownie atomową w Polsce. Zapewne skończy się to tak jak z wiatrakami niemieckimi. I czołgami Leopard. W papierach było że są nowe, a przysyłali do Polski stare rozklekotane wiatraki zdemontowane w Niemczech. Tak samo PO-PIS zbuduje wam atomówkę, na używanych częściach z Wermachtu. Merkel zapowiedziała przecież koniec z energią atomową w Rzeszy. Tyle dobra ma się zmarnować? O nie, wątpię.

Skomentuj