Rybak złowił 180-kilogramowego dwumetrowego halibuta

Kategorie: 

Źródło: The Sun

Rybak z brytyjskiego miasta Norwich we wschodniej Anglii złowił ogromnego halibuta w  okolicy Norwegii. O rekordowej zdobyczy informują brytyjskie media.

45-letni Brytyjczyk Paul Stevens złapał 180-kilogramowego dwumetrowego halibuta. To największa ryba tego gatunku, jaką kiedykolwiek złowił mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Jej wiek może wynosić nawet 90 lat.

 

Brytyjczyk podkreślił, że ryba złapana na hak ciągnęła łódź przez około półtora kilometra. „Później ramiona mnie bolały jeszcze przez trzy dni” – powiedział.

Po schwytaniu mężczyzna wypuścił halibuta, aby mógł dalej się rozmnażać. „To był bardzo emocjonalny moment. Od wielu lat próbuję złowić taką rybę – podkreślił.

 

Halibut atlantycki jest jedną z największych ryb kostnych na świecie. Niektóre osobniki osiągają 4,5 metra długości i mogą ważyć do 315 kilogramów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj