Pojawił się pomysł programu telewizyjnego, w którym zwolennicy teorii płaskiej Ziemi poszukują krawędzi świata

Kategorie: 

Źródło: Flat Earth Society, Reddit

Rosnące zainteresowanie ideą płaskiej Ziemi oraz zapotrzebowanie na nowe formaty telewizyjne doprowadziło do powstania propozycji reality show o zwolennikach płaskiej Ziemi poszukujących krawędzi świata.

Według „płaskoziemców”, nasza planeta nie jest sferą, a podróże kosmiczne to mistyfikacja. Ich zdaniem świat otoczony jest lodowym murem, którego pilnują rządowi strażnicy. Teorie przybierają różne formy i przyciągnęły duże zainteresowanie internautów z całego świata. W ostatnim czasie zaproponowano stworzenie reality show, które skupiałoby się na poszukiwaniu krawędzi Ziemi przez wyznawców kontrowersyjnej teorii.

 

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi jako potwierdzenie swoich racji odwołują się m. in. do Biblii. W jednym fragmencie księgi wspomniano o gigantycznym drzewie, które jest widoczne ze wszystkich zakątków Ziemi. Zdaniem płaskoziemców gdyby planeta była sferyczna, nie byłoby to możliwe, lecz płaska Ziemia pozwala na taki scenariusz.

Inne teorie mówią o tym, że grawitacja nie istnieje, a ściana lodu otacza krawędzie Ziemi. Domniemany mur ma znajdować się na Antarktydzie, a gdyby komuś udało się przez niego przejść, wpadłby w przestrzeń kosmiczną. Według strony Flat Earth Society zrzeszającej płaskoziemców, do tej pory nikt nie dotarł na Antarktydę i stamtąd nie powrócił, aby dowieść swojej wersji.

 

Zdaniem zwolenników teorii płaskiej Ziemi, licząca 150 metrów ściana jest strzeżona przez NASA. Uważają oni, że prawdziwą misją agencji jest ukrywanie prawdy przed ludźmi oraz tworzenie mistyfikacji dotyczących podróży w kosmos.

Mimo wielu prób udowodnienia kulistości Ziemi za pomocą doświadczeń oraz wzorów fizycznych, płaskoziemcy wydają się być nieprzekonani. W przeszłości proponowano wysłanie jednego z przedstawicieli stowarzyszenia w kosmos, aby udowodnić jak realnie wygląda kula ziemska. Internauci zareagowali jednak niezwykle entuzjastycznie na pomysł stworzenia reality show, które będzie skupiało się na próbach odnalezienia krawędzi Ziemi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika qwetry

Jak w telewizji mówią że

Jak w telewizji mówią że satelita spadnie bo kończy się paliwo to znaczy że mogą jedynie latać jak samolot a nie stać w miejscu żeby z nich łapać telewizję satelitarną do telewizji satelitarnej budują maszty po 600m wysokości (być może)
 

Portret użytkownika Adrian

Ale żaden satelita nie stoi w

Ale żaden satelita nie stoi w miejscu, jeżeli satelita znajduje się nad jakimś punktem ziemi to znaczy że musi się obracać razem z globem, posiada więc prędkość. Ta prędkość jest ściśle określona. Wyobraź sobie że trzymasz kulkę stalową na delikatnej nitce i kręcisz nią, ty to ziemia, kulka to satelita. Jeżeli będziesz kręcił za szybko to nitka się zerwie i kulka odleci. Jeżeli będziesz kręcił za wolno to nitka nie będzie napięta i kulka spadnie - to jest właśnie sytuacja gdy spada satelita. Każdy satelita jest rozpędzony do prędkości która pozwala jej utrzymać orbitę. Ale ta prędkość stale się zmniejsza ponieważ tarcie o resztki atmosfery, śmieci, mikrometeoryty, wiatr słoneczny itd ją spowalnia. W wyniku spowolnienia satelita obniża orbitę dlatego potrzebne jest paliwo aby tę orbitę raz na jakiś czas korygować gdy paliwo się skończy satelita będzie tak długo obniżał orbitę aż wpadnie w atmosferę która go wychamuje i satelita „spadnie”

Portret użytkownika Wolność

"Inne teorie mówią o tym, że

"Inne teorie mówią o tym, że grawitacja nie istnieje" Czy wy jesteście UPAśledzeni jak rozbierane 97% baranów ?!

Wy tłumacz cie mi ! W jakis sposób tacy zwolennicy jeszcze żyją, skoro udowodnili skokiem w przepaść jak 97% was !, ze grawitacja nie istnieje ?

Portret użytkownika kolo21

Mało komentarzy, na tak

Mało komentarzy, na tak drażliwy temat. Szekli zabrakło czy jak? Nie wiem czy jest płaska, nie wiem czy jest okrągła, bo wszyscy kłamią i tyle.  Dlaczego jest cisza o chorych milionach ukrów na odrę. Którzy wciskają się do Polski, zarażając każdego jak mogą.

kolo21

Strony

Skomentuj