NASA twierdzi, że niebezpieczna asteroida zbliża się do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Potencjalnie niebezpieczna asteroida 2016 JG12 przeleci blisko Ziemi 20 listopada. Zgłoszenie pochodzi z NASA Center for the Study of Near Earth Objects. Prędkość asteroidy wynosi 7,48 km na sekundę.


Asteroida przeleci w pobliżu naszej planety w odległości 5,5 miliona kilometrów. Należy zauważyć, że rozmiar 2016 JG12 waha się od 83 do 190 metrów. Według brytyjskiego wydania Daily Star wielkość ciała niebieskiego przekracza wielkość London Eye.


London Eye

Obiekt został zauważony po raz pierwszy 3 maja 2016 roku. NASA uważa, że ​​asteroida przeleci w pobliżu Ziemi jeszcze kilka razy w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Przelot z listopada 2021 roku, będzie jednak najbliższy w historii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Misterny plan

Po tym o jakich kamykach

Po tym o jakich kamykach ostrzegają mogliby w ogóle tego nie robić. Bez sensu. 5,5 miliona... Czadowo.
A te które potecjalnie mogłyby rozpierdolić całe miasto pozostają nie zauważone dopóki mogłoby być już po wszystkim. Sito na kase i jebać NASA.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj