Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi planują odbyć rejs na kraniec świata

Kategorie: 

Źródło: YouTube/TomoNews US

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi planują odbyć rejs na kraniec świata w 2020 r. Ambitne plany zostały ogłoszone na ostatniej konferencji zrzeszającej fanów teorii.

Rejs jest ideą grupy stojącej za serią konferencji, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w ostatnich latach. Ostatnie konferencje skupiały się na omówieniu planów stowarzyszenia na 2019, a ponadto ogłoszono śmiały plan na 2020 rok. Płaskoziemcy ogłaszają rejs „największą, najodważniejszą i najlepszą przygodą”.

 

W mediach temat ten stał się powodem kpin. Były kapitan statku, Henk Keijer, w rozmowie z brytyjską gazetą „The Guardian” wyjaśnił: „Statki żeglują zgodnie z zasadą, że ziemia jest okrągła. Morskie mapy zostały opracowane w oparciu o to. Nie ma pewności, czy organizatorzy rejsu są świadomi tego faktu, czy też po prostu nie chcą w to uwierzyć.”

 

Keijer, który obecnie pracuje jako ekspert w dziedzinie medycyny sądowej dla Robson Forensic, powiedział, że istnienie GPS, jest dowodem na to, że Ziemia jest kulą, a nie płaskim dyskiem. GPS opiera się na 24 głównych satelitach, które krążą wokół Ziemi, aby zapewnić informacje pozycyjne i nawigacyjne.

 

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi zostali poproszeni o udzielenie większej ilości informacji na temat rejsu, jednak nie odpowiedzieli na zapytanie. Prawdopodobnie płaskoziemcy będą starać się zatrudnić załogę, która wierzy w to, że Ziemia nie jest sferą. Keijer dodał jednak, że może być to bardzo trudne, ponieważ nie spotkał jeszcze członka załogi, który wierzyłby w fakt, że Ziemia jest płaska.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Maciej Izydorczyk

Tępmi wyznawcy naleśnika, nie

Tępmi wyznawcy naleśnika, nie trzeba zrzutki wycieczka na biegun południowy kosztuje ok 17,000 ZŁOTYCH plus koszt odpowiedniej odzieży. I nikt was nie zatrzyma ani wojsko ani yeti nawet Żaden wyznawca o zgrozo kulistej ziemi!!! Ale tak to jest jak fanatyzm religijny plus zero logicznego myslenia doładowane brakiem wiedzy robi swoje..

Portret użytkownika hyh

biedni dostana jeszcze

biedni dostana jeszcze choroby morskiej od tego kolysania a nie prosciej przeleciec sie droga powietrzna i szybciej i bezpieczniej.Moga nawet przeleciec nad gorami a nie isc z buta przez Antarktyde by wyjsc na KONCU SWIATA...

 

Portret użytkownika Nettleburn

Rzecz w tym, że zasada

Rzecz w tym, że zasada działania gps'u nie dowodzi niczego. Wszyscy wiedzieli, że satelity muszą krążąc po orbicie Ziemi pozostawać w ciągłym ruchu, żeby nie spaść. To nie znaczy, że nad płaską Ziemia, satelity jakoś inaczej unosić się by nie mogły. Jeśli byłoby to kolejne kłamstwo babilonu - nic dziwnego. Jak "wszyscy wiedzieli" "To że coś jest oczywiste, nie oznacza jescze, że jest prawdą" Pratchett.

Portret użytkownika Nettleburn

the thing is that gps proves

the thing is that gps proves nothing. it was well known that satellites have to circle around earth with certain speed to not fall. it doesnt mean that over flat earth there cannot be satellites, staying up there via other other causes. and if that was the babilon laying about, as pretty much everything, "well known" things should be reconsidered.

Portret użytkownika Mastere

Mnie zastanawia wywiad z

Mnie zastanawia wywiad z Gromowcem, który był na bliskim wschodzie i opowiadał coś w stylu, że jak tam nie miał zasięgu GPS to orientował się inaczej w terenie... Ja pytam jak kuuuurwaaa nie miał zasięgu GPS ?  To by się dodawało do teorii plaskiej ziemi gdzie nadajnikami GPSu są maszty a nie satelity. Co nad bliskim wschodem zwinęli satelity ?

Portret użytkownika Andy23

GPS jest jak wiadomo

GPS jest jak wiadomo technologia wojskowa ,  udostepniona po jednym wypadku samolotowym cywilom . W dalszym ciagu jednak wojsko ma kontrole nad tym systemem . Moga go wylaczyc kiedy chca i w kazdym rejonie . Zdarzaja sie bledy w triangulacji , podczas zlej pogody lub z winy urzadzenia . Wazna jest na pewno dokladnosc . Dla normalnych nawigacji to dokladnosc od 5 do 10 metrow . W 2013 roku bylo tych satelit 31 . Zeby moc sie komunikowac na calym swiecie wystarcza 4 ale przewaznie uzywa sie ich 9 w tym jedna do mierzenia czasu .GPS w starych systemach mialo niska dokladnosc i moglo przeklamywac nawet kilka km w ciagu 24 h od momentu rozpoczecia nawigowania dopóki nie uwzgledniono w tym szczegolnej teorii wzglednosci Einsteina . Bardzo wazna jest jedna satelita w triangulacji , ktora sluzy do korekcji czasu w odbiorniku  . Wyglada to tak ze satelita sprawdzamy ile czasu zajmie swiatlu podroz do urzadzenia na ziemi  Kazda satelita ma wbudowany zegar atomowy . Stare zegary atomowe byly niedokladne w porownaniu do dzisiejszych opartych na cezie . To moglo powodowac niedokladnosc w pomiarach . Kazda nanosekunda to dokladnosc do 30 cm . Czyli w zwyklych odbiornikach to dokladnosc od 20-30 nanosekund . Wazne jest tez wziecie pod uwage dokladnej predkosci satelit gdyz przez to ze sie poruszaja okolo 14 tys km / h powoduja przeklamania rzedu 7 mikrosekund na dobe. Sam fakt istnienia tylu satelit przeczy teorii plaskiej ziemi .  Trzeba tez wziac pod uwage ze 1 z 31 satelit GPS mogla ulec najzwyczajniejszej awarii. I bez obrazy ,ale Ziemia nie jest plaska . Nie jest nawet idealna kula . Jest splaszczona przy biegunach i wybrzuszona przy rowniku . Skad ten ksztalt ? To  sily grawitacji uformowaly obecna formę,  a spowodowane sa przez ruch obrotowy Ziemi - elipsoidy kardioidalnej . Sa proste sposoby na dowiedzenie tego miedzy innymi mozesz sie przekonac co to grawitacja skaczac z krzesla lub jesli masz takie mozliwosci to skorzystac z wirowki lub szybkiej karuzeli to wtedy poczujesz co to jest sila odsrodkowa Smile -stad ten ksztalt Ziemi ;)    Wiedza z podstawowki sie klania . Dziekuje i zycze milego dnia na naszej pieknej niestety nieplaskiej planecie :) 

Portret użytkownika Nettleburn

kto powiedział, że na

kto powiedział, że na płaskiej Ziemi nie ma grawitacji? a wgle niektrórzy płaskoziemcy mówili, że np dysk-Ziemia leci do góry - skoczenie i wylądowanie teoretycznie nie dowodzi nawet grawitacji...

Portret użytkownika jajestem

Do  Andy23

Do  Andy23

Po pierwsze, to w Twoich ostatnich słowach widać, że nadal podstawowa edukacja, a właściwie indoktrynacja, nieprzypadkowo z resztą trwa aż 8 lat, i jest nakazana ustawowo pod przymusem kary dla opiekuna (nadal chyba) i nadal w zbyt wielu, wytłoczona jest jak w ołowiu... Trzebaby tu sobie odpowiedzieć na pytanie: kto tu tak właściwie kontroluje program edukacji, który to z roku na rok robi się z resztą coraz to głupszy i uboższy... 

 

Do  Nettleburn

Właściwie ta teoria o grawitacji, rozsiana przez jak to co poniektórzy myślą, Towarzystwo Płaskiej Ziemi stwożone przez słóżby wcelu kontroli i dezinformacji, nie pasuje. Bo to taka jakby ironia, że skoro kręci się w bok z ponaddźwiękową prędkością i my tego ni w ząb nie czujemy, no to równie dobrze może być płaska i mknąć nieprzerwanie prosto w górę co tłumaczy grawitację Biggrin Jedno jest pewne, że nie ma ruchu, ziemi Smile i że nie ma takiej możliwości,  by wysoka próżnia i atmosfera funkcjonowały na jednej przestrzeni, ciśnienia zawsze dążą do równomiernego rozłożenia się na całej przestrzeni jednakowo.

 

Portret użytkownika jajestem

No właśnie to ta jedna siła

No właśnie to ta jedna siła działająca w konkretnej przestrzeni determinuje, równomierne rozkładanie się ciśnienia w całej jej obiętości Wink Nie ma możliwości zaistnienia próżni i atmosfery obok siebie, bez zaistnienia bardzo solidnej bariery. Patrząc z odpowiedniej perspektywy, myślenie iż żyjemy w układzie otwartym, na kpinę zakrawa :-D 

Portret użytkownika Cesarz

Nie łapiesz, tą siłą jest

Nie łapiesz, tą siłą jest ciążenie. Zamknięty lub otwarty układ to względne pojęcia. Jeśli rzeczy spadają ku sobie, nie musi być żadnej innej bariery prócz grawitacyjnej studni, w jakiej spoczywa planeta. Powietrze ciąży ku niej.

Strony

Skomentuj