Piorun okaleczył dziesiątki amerykańskich wojskowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Podczas manewrów na Florydzie piorun poraził 44 żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych. Jak na ironię, wojskowi ćwiczyli, jak zachować się podczas burzy i uniknąć wystąpienia katastrofy, podaje Military.com.

 

Ranni zostali w bardzo szybkim tempie hospitalizowani. Obrażenia niektórych wojskowych są bardzo poważne.  Każdego roku w Stanach Zjednoczonych od uderzenia pioruna ginie średnio od 40 do 50 osób.  Według statystyk, dziewięć na dziesięć osób przeżywa takie zdarzenia.

Program manewrów taktycznych realizowany jest od ponad pół wieku. Zaliczenie kursu Army Ranger School to wielki prestiż dla zwykłych żołnierzy i oficerów. Wypadek podczas tych manewrów został też zauważony w Rosji, gdzie skomentowano to złośliwie jako "karę niebios".

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj