Piorun całkowicie rozerwał drzewo w ciągu zaledwie kilku ułamek sekundy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W niesamowitym nagraniu, opublikowanym przez US National Weather Service, widać, jak piorun całkowicie zniszczył sosnę w zaledwie ułamek sekundy.

 

Materiał filmowym jest fantastycznym pokazem, dlaczego przytulanie się pod drzewem podczas burzy jest dość ryzykowne i znacznie lepiej trzymać się jest z dala od najwyższego obiektu w okolicy w chwilach grozy.

 

Film został nakręcony rankiem 9 kwietnia br. w Wautoma High School w Watoma w stanie Wisconsin. Nie jest jasne, dlaczego ktoś miałby filmować przypadkowe drzewo przed uderzeniem pioruna, ponieważ ruch pokazuje osobę trzymającą kamerę, a nie kamerę monitorującą, ale filmowiec nie stał blisko przypadkowego drzewa.

 

Podobno nikt nie został ranny i nie zarejestrowano żadnych szkód w mieniu szkolnym (poza drzewem).

 

Tak więc, jak powtarza National Weather Service: „Kiedy grzmi, lepiej wejść do budynku”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

"Strumień energii

"Strumień energii ukierunkowanej" - a  piorun czyli iskra elektryczna to czym jest ?? Coś Ci powiem na pocieszenie , większość ludzi uważa że pioruny uderzają od góry , ale tak naprawdę iskra "z nieba" jest piorunem wtórnym , który następuje po tym jak piorun "pierwotny" (lecz nie widoczny) wydostaje się z ziemi ku górze . Pierwotny (ten z ziemi) jonizuje powietrze tworząc "drogę" , którą uderza piorun wtórny (z chmur) i dopiero wtedy dochodzi do silnego rozgrzania powietrza co widać i słychać. 

Portret użytkownika Prorok

Masz racje tallinin.

Masz racje tallinin. Przytulanie się pod drzewem jest niebezpieczne. Ale wiesz; ruchy frykcyjne w trawie są bardziej niebezpieczne. Napięcie rośnie i o piorun łatwiej.

...napisz coś o niebezpieczeństwie na łące. Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!

Skomentuj