Naukowcy opracowali urządzenie, które umożliwia sterowanie psem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com
Zdanie "najlepszy przyjaciel człowieka" może szybko zamienić się na "najlepszy niewolnik człowieka". Wszystko za sprawą kolejnych osiągnięć technologicznych które mają sprawiać, że psy stają się znacznie bardziej posłuszne poprzez dosłowne sterowanie nimi.

 

Jeff Miller i David Bevly z Departamentu Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie w Alabamie opracowali specjalne urządzenie dla psów, które są szkolone do wykrywania ukrytych ładunków wybuchowych, narkotyków czy szukania ludzi uwięzionych pod gruzami. Naukowcy twierdzą, że zdolność autonomicznego sterowania zwierzęciem zaszła na bardzo wysoki poziom i daje wielkie możliwości.

 

Urządzenie znajduje się w niewielkiej kamizelce, przeznaczonej dla psa i zawiera mikroprocesor, bezprzewodowe radio, odbiornik GPS oraz system informujący o położeniu i kursie zwierzęcia. Pies może być sterowany dzięki wbudowanym module dowodzenia, który wytwarza odpowiednie tony i wibracje, a człowiek jest w stanie wydawać mu rozkazy nawet za pomocą smartphone'a.

 

Naukowcy zdołali już nawet przetestować ten nieludzki wynalazek i wykazano, że pies zachowuje posłuszeństwo i wykonuje rozkazy z dokładnością do 98%. Powstanie tej technologii tłumaczy się faktem iż człowiek nie zawsze jest w stanie przedostać się do trudno dostępnych miejsc. Ponadto, wydawanie psu poleceń może okazać się niemożliwe gdy znajduje się w hałaśliwym otoczeniu, lub gdy zwierzę po prostu nie słyszy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika drako to UPAdlina

Nie dziwie sie , skoro

Nie dziwie sie , skoro Bialorusini i Ukraincy potrafia sie zjednoczyc i zrobic demonstracje w Polin to niedaleko by Poliniacy wyladowali w budach dla psa i mieli takie urzadzenie zwane obroza .

Portret użytkownika Kwazar

No, to faktycznie jest ""

No, to faktycznie jest """Osiągnięcie naukowe"""" Biorąc pod uwagę jak łatwo wynaleziono narzędzia do sterowania ludzmi Np.takie najprostsze, pierwsze z brzegu narzędzie "Kija i marchewki" A, co jeszcze wymyślono dla ludzkich bydlątek? Tego, by tu miejsca na doktoraty nie wystarczyło. Ale, to wszystko z grubsza widać jak na bydlątkach te narzędzie działają.Po zadziałaniu to czarne jest białe,zimne to ciepłe a kwadratura koła rządzi w najlepsze no i TiVi  :)))  

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj