W Chinach planuje się masową produkcję klonowanych psów policyjnych

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Pixabay

Kraje wschodniej Azji są wyraźnie zainteresowane możliwościami, jakie oferuje klonowanie. Tamtejsi naukowcy, głównie z Chin i Korei Południowej, masowo klonują psy, ale coraz częściej tworzą też identyczne kopie innych zwierząt, w tym małp i kotów. Początkowo były to jedynie eksperymenty, lecz teraz zwierzęta klonowane są już w konkretnych celach.

 

Chińskie media powiadomiły o nowym projekcie, który zakłada klonowanie psów policyjnych. W grudniu zeszłego roku narodził się pies o imieniu Kunxun, który jest niemal identyczną kopią świetnie wyszkolonego psa policyjnego Huahuangma. Eksperyment prowadzony jest przez naukowców z pekińskiej firmy Sinogene Biotechnology oraz Yunnan Agricultural University i wspierany przez rząd.

 

Sklonowane zwierzę zostało wysłane na szkolenia z zakresu wykrywania narkotyków i kontroli tłumu. Naukowcy chcą ustalić, ile czasu Kunxun będzie potrzebował, aby stał się tak samo dobrym psem policyjnym jak Huahuangma.

Szkolenia psów policyjnych trwają do pięciu lat i kosztują w sumie około 60 tysięcy dolarów. Eksperyment z klonowaniem skupia się głównie na oszczędnościach – naukowcy szacują, że Kunxun będzie mógł wkroczyć w szeregi policji mając zaledwie 10 miesięcy. To oznacza, że Chiny, gdy rozpoczną „masową produkcję” klonowanych psów policyjnych, będą mogły znacznie skrócić czas szkolenia i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Klonowanie zwierząt w tej części świata stało się czymś zupełnie normalnym. Nie można wykluczyć, że pewnego dnia, Chiny, w których poszanowanie dla życia jest znikome, zechcą sklonować pierwszego człowieka. Tymczasem na Zachodnie, eksperci z zakresu genetyki zastanawiają się, czy klonowanie na masową skalę jest etyczne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Asyryjczycy mieli duże złe

Asyryjczycy mieli duże złe psy tresowane na semitów. Do dziś dnia to plemię boi się psów. Tysiące lat minęły, zmieniły się rasy, a psy nadal w jakiś sposób pamiętają i potrafią rozpoznać.

Skomentuj