Amerykanka nauczyła swojego psa "mówić"

Kategorie: 

Źródło: hunger4words (Instagram)

26-latka zdecydowała się przenieść swoje doświadczenia z 1-2-latkami na swojego zwierzaka. Kobieta, zmontowała w domu urządzenie z wieloma przyciskami, z których każdy po naciśnięciu odtwarza plik dźwiękowy z konkretnym słowem. Amerykanka, zdołała nauczyć w ten sposób swojego psa "mówić".

 

Kobieta rozpoczęła szkolenie psa, gdy ten miał jeszcze 8 tygodni. W ciągu półtora roku codziennego treningu, właścicielka nauczyła psa „mówić” 29 różnych słów. Metoda nauczania była prosta – przed każdym działaniem, które można wyrazić jednym lub kilkoma słowami na tablicy, Christina wciskała odpowiednie przyciski.

 

Z biegiem czasu pies zapamiętywał nie tylko znaczenie każdego z nich, ale także nauczył się łączyć słowa odpowiadające temu, co w danej chwili chce powiedzieć. Obecnie „słownictwo” czworonoga zawiera słowa wyrażające konkretne czynności, przedmioty, emocje (radosny, smutny), a także imiona właścicielki i jej chłopaka.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Demiurg

Na kraowskim Bieżanowie

Na kraowskim Bieżanowie mieszkał kiedyś pan, który nauczył swojego psa mówić. Urzędnicy na spółkę z "ochroną zwierząt" urządzili mu niezłe piekło. Sądy, wezwania... bo on się "znęcał" nad psem.

Skomentuj