CIA eksperymentowała z kontrolą umysłów psów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Nowo odtajnione dokumenty wykazały, że CIA przeprowadzała eksprymenty kontrolowania umysłów psów poprzez elektryczną stymulację ich mózgów.

Badania były prowadzone w ramach tajnego programu MKUltra, polegającego na przeprowadzaniu wielu (często nielegalnych) eksperymentów. Projekt był realizowany przez rząd USA w latach 1953-1973.  

 

Zgodnie z odtajnionymi dokumentami, jednym ze wspomnianych eksperymentów było kontrolowanie umysłów sześciu psów, tak aby zwierzęta stały się w pełni posłuszne i spełniały wszystkie życzenia człowieka. Jak napisano w aktach, celem programu było zbadanie możliwości kontroli psów poprzez elektryczne stymulowanie ich mózgów.

Umożliwienie takiej kontroli polegało na wszczepieniu elektrod do mózgu zwierzęcia, a następnie doprowadzeniu przewodów do źródła zasilania i stymulatora dołączonego do uprzęży. Dokumenty ujawniły jednak, że system był bardzo ograniczony pod względem efektywności i nigdy faktycznie nie był wykorzystywany w terenie.

 

Niewyjaśniona pozostaje kwestia, czy amerykańscy naukowcy próbowali podobnych eksperymentów również na ludziach. Kto wie, co jeszcze skrywają przepastne archiwa CIA?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Konrad oo

nie wiem czy to

nie wiem czy to nanotechnologia ale możliwe że jest podawane z jedzeniem bo każdy z naszych prezydentów po wizycie w stanach wraca dwa albo trzy razy głupszy .tak było z popszednim jak i tym .aby tylko ameryka to ameryka tamto jakby już swojego rozumu nie mieli .

Portret użytkownika kobra

Smutna prawda, stymulatory

Smutna prawda, stymulatory zachowań, które mamy od urodzenia to hormony to one utrzymują nas przy życiu a jednocześnie w nadmiarze niszczą od wewnątrz, to lekarstwo a jednocześnie najgorsza trucizna, anielska uległość albo perfidny zabójca.

Portret użytkownika Austriak

Skoro ujawnili swoje badania

Skoro ujawnili swoje badania sprzed ponad 50 laty to czym teraz dysponują? Jakie technologie wyprowadzili ze sfery badań do ich faktycznego wykorzystywania? Co tak na prawdę z nami robią? Wszystko drożeje, pół pensji zabiera nasz kraj (mam oczywiście na myśli również składkę, którą pracodawca odprowadza ze swojej strony) kolejne podatki nas dojeżdżają, a my jak te barany do kościółka, wiadomości, pogoda i spać. Rano wszystko w biegu żeby zdążyć na autobus, pensja jak u sprzątaczki w Niemczech zatrudnione na 1/4 etatu. Przychodzi wypłata i pojawia się problem co kupić, a czego nie, żeby starczyło do 1. Francja podniosła głowę, a Polacy jak te barany pojadą do Media czy Saturna kupić nowy smartfon, co go Lewandowski reklamował albo inną zabawkę :) 

Portret użytkownika еuklidеs

Planeto obudź się! Człowiek

Planeto obudź się! Człowiek obdarzony został inteligencją by pracować dla dobra planety i zamieszkujących ją gatunków. By naprawiać i poprawiać. By leczyć i budować harmonię. Tymczasem organizm zachorował na raka. Niech system immunologiczny zniszczy raka-państwo i wszystkie zbuntowane komórki.

Portret użytkownika еuklidеs

Bandyckie, makabryczne, chore

Bandyckie, makabryczne, chore, podłe i diabelskie organizacje zwane państwami należy czym prędzej zdelegalizować, a ich funkcjonariuszy postawić w stan oskarżenia za zbrodnie na ludzkości, znęcanie się nad zwierzętami i niepowetowane szkody dla planety. Kiedy ten diabelski system upadnie?

Portret użytkownika tubylec

Oczywiście że program MKUltra

Oczywiście że program MKUltra był stosowany na ludziach. Był i jest nadal. Pies posłuszny i spełniający wszystkie życzenia jest fajny, ale spełniający wszystkie życzenia człowiek jest na pewno fajniejszy i bardziej pożądany od takiegoż psa. Przedostatnie zdanie artykułu wskazuje że autor nie zgłębił tematu.

Portret użytkownika szach9

A ja powiem tak, nie ma

A ja powiem tak, nie ma czegoś takiego jak kontrola umysłu. Gdyby tak było to by ludzie by robili wszystko co chcę USA.

Szkoda, że ludzie interesują się takimi rzeczami, a nie interesują się np wiarą w Boga, bo dla niektórych Boga nie widać to już jest argument, że człowiek wierzy w nic, a ja np nie potrzebuje widzieć Boga, widzę znaki w innych miejscach ;). A wierza w jakieś duchy,które tylko straszą tzw medium, na temat wiele jest nawet  filmó yotubue. Tam to drugie to nie jest związane z Bogiem w sensie to medium. W kazdym badzie Boga kiedyś wszyscy spotkamy,ale już tutaj na ziemi nikt nie napiszę tego :(/. . Ja sie np nie zamartwiam ,że jest coś takiego jak kontrola umysłu, bo nie wchodzę żadne sekty typu new age i tak dalej. Troszkę nie na temat,ale na temat kontroli umysłu.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Austriak

Generalnie TV ogłupia wiem to

Generalnie TV ogłupia wiem to nie od dziś. W dzieciństwie m. in. miałem dwóch kolegów, których rodzice byli naukowcami. Co prawda były to lata 70', ale te dzieci chociaż bogate nie miały TV w domu. Na moje pytanie koledzy mówili, że TV ogłupia. Oni wolą czytać, uczyć się, spotykać z innymi kolegami, a nie siedzieć przed szklanym ekranem. Minęło prawie 50 lat i coraz więcej ludzi zaczyna się zastanawiać nad sensem tego patrzenia w szkło, sorry teraz plastik ;) 

Portret użytkownika kobra

Co robią teraz? Trudno to

Co robią teraz? Trudno to sobie nawet wyobrazić ale biorąc pod uwagę rozwój nanotechnologii, mikrobiologii czy najnowsze sterowanie neuronowe szybko wydziela się z ogólnej liczby ludzi klasa sterująca tym wszystkim i pozostali, których będzie się używać do działań, do których są najbardziej predysponowani. CIA też nie działa samo z siebie, to tylko trybik w innej większej machinie.

Portret użytkownika kobra

Pobożne życzenie, a wolna

Pobożne życzenie, a wolna wola to jest coś takiego? Gdyby wolna wola istniała to słowo było by niepodważalne i egzekwowalne a tak nie jest na szczęście dla bardzo wielu pochopnie wyrażających swą wolę.

Strony

Skomentuj