Coca-Cola zmienia skład napojów z powodu zakazu stosowanych jednego ze związków chemicznych

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dennis Goedegebuure/CC BY-ND 2.0

Amerykańska firma Coca-Cola usuwa ze składu swoich napojów składnik, którego stosowanie jest zabroniony w wielu krajach świata. Mowa o dodatku E433 - bromowanym oleju roślinnym (BVO). Środek ten jest używany jako stabilizator smaku, ale również w celu ochrony napojów przed segmentacją osadów.

 

Decyzja, aby usunąć z napojów składnik E433, według rzecznika Coca Coli, nie była podyktowana względami bezpieczeństwa. Jest to wynikiem zwiększonego nacisku na producenta z powodu lęku części społeczeństwa o ewentualny wpływ BVO na ludzi. Jako negatywne skutki wskazuje się utraty pamięci oraz problemy skórne i związane z układem nerwowym.

 

Specjaliści dodają jednak, że przekroczenie stężenia niebezpiecznego dla zdrowia wymagałoby spożycia bardzo dużych ilości tych napojów. Japonia i Unia Europejska zupełnie zakazała używania BVO, a amerykańska Food and Drug Administration określa ten składnik jako "generalnie bezpieczny"

 

Warto wspomnieć, że spółka Pepsi, w 2013 roku również usunęła BVO ze składu swojego napoju Gatorade. Coca Cola planuje usunięcie tego składnika z Fanty i Powerade. Zamiast niego stosowane będą estry glicerolowe kalafonii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szczerbiec

Przepaszam, że napiszę to nie

Przepaszam, że napiszę to nie na temat, ale jest to dla mnie ważne.
W dniu 10.06.2014 (wtorek) mam się stawić na szczepieniu z tego co wiem są one obowiązkowe.
Dodam, że już raz dostałem wezwanie i się nie wstawiłem, ale te hieny z WHO znów wysyłają mi powiadomienie o konieczności wstawienia się na szczepienie !
Jak wszyscy z tego ludzie z tego forum wiemy (tak sądzę) czym są te szczepienia, czemu mają służyć i co wywyłują.
Teraz czas na moje pytanie: Czy zgodnie z prawem mogę nie iść na te sczepienie? Czy nic mi nie grozi za to ?
Jak uniknąć szczepienia, gdzie się kierować itd ? 
To dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam!
Niech mi ktoś napisze, lub mnie nakieruje.

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika gość Gucior

Tyle co mogę pomóc Lekarska

Tyle co mogę pomóc

Lekarska gwarancja bezpieczeństwa szczepień Ja, niżej podpisany/a doktor medycyny (imię i nazwisko) …………………………………………………………….....………… Uprawniowy do praktykowania medycyny w …………......…………. Numer prawa do wykonywania zawodu ……………………………… Rodzaj i stopień specjalizacji …………………….....………………… niniejszym oświadczam, że posiadam dobrą znajomość zarówno wszelkiego ryzyka, jak i korzyści płynących z leków, jakie przepisuję i aplikuję moim pacjentom. W przypadku (imię i nazwisko pacjenta) ……………................................……………., lat …………., którego zbadałem, uważam, że instnieją pewne czynniki ryzyka, uzasadniające szczepienia, które niniejszym zalecam: Czynnik ryzyka ________________________________________ Szczepienie ___________________________________________ Czynnik ryzyka ________________________________________ Szczepienie ___________________________________________ Czynnik ryzyka ________________________________________ Szczepienie ___________________________________________ Będąc świadomy/a, że szczepionki mogą zawierać następujące substancje chemiczne i biologiczne: * wodorotlenek glinu * fosforan glinu * siarczan amonu * amforecytyna B * tkanki zwierzące: mózgu królika, embrionów kurzych, nerek psich i/lub małpich, krew świńska, krew końska, * białka jaj kurzych i kaczych * surowicza albumina wołowa * płodowa surowica cielęca * hydrolizat kazeiny z trzustki wieprzowej * pozostałości białek MRC5 * linia komórkowa VERO, z tkanki nabłonkowej nerek małpy * krwinki czerwone z krwi owczej * beta-propiolakton * formaldehyd * formalina * żelatyna * hydrolizowana żelatyna
glicerol * ludzkie komórki diploidalne pochodzące z abortowanych płodów * tiomersal/metriolat * glutaminian monosodowy (MSG) * neomycyna * siarczan neomycyny * czerwień fenolowa * 2-Fenoksyetanol * dwufosforan potasu * monofosforan potasu * polimyksyna B * polisorbat 20 * polisorbat 80 * sorbitol * fosforan tributylu niniejszym deklaruję, że wyżej wymienione substancje, po podaniu ich pacjentowi drogą iniekcji, nie stanowią żadnego zagrożenia dla jego zdrowia i życia. Oświadczam też, że zapoznałem/łam się z badaniami przeciwnymi, np. o tym, że tiomersal (związek zawierający rtęć), może wywoływać poważne uszkodzenia neurologiczne oraz immunologiczne, i stwierdzam, że raporty te nie są wiarygodne. Wiem, że niektóre szczepionki okazały się być zanieczyszczone wirusem SV40, który jest przez niektórych badaczy wiązany przyczynowo z występowaniem chłoniaka nieziarniczego i międzybłoniaków u ludzi jak również u zwierząt doświadczalnych. Niniejszym gwarantuję, że szczepionki, których używam w mojej praktyce, nie zawierają SV40 lub innych żywych wirusów. Gwarantuję też, że szczepionki, które rekomenduję pacjentowi (imię i nazwisko) ………………………………………………, nie zawierają żadnych tkanek/komórek abortowanych płodów ludzkich. Celem zabezpieczenia zdrowia mojego pacjenta, podjąłem/podjęłam odpowiednie kroki, aby zagwarantować, że szczepionki, których używam, nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Podjęte starania: ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ________________________________________________ Osobiście przestudiowałem/łam raporty zawarte w bazie danych niepożądanych odczynów poszczepiennych VAERS i oświadczam, że zgodnie z moją zawodową opinią, podanie zalecanych przeze mnie szczepionek dzieciom w wieku poniżej 5 roku życia jest bezpieczne. Miejscowość, data ………......................................……………….. Podpis lekarza

Portret użytkownika koń który mówi

A o jakie szczepienie

A o jakie szczepienie chodzi?
Generalnie możesz nie iść. Nie poniesiesz z tego tytułu żadnej odpowiedzialności karnej. Wezwania z przychodni możesz od razu wyrzucać do kosza, telefonów od piguł też nie musisz odbierać. Możesz też zadzwonić i oświadczyć, że jedziesz za granicę na 3 miesiące i pojawisz się jak wrócisz - dadzą ci spokój. Oni to robią bo takie są procedury i chronią własny tyłek. Po pewnym czasie sprawa trafi do Sanepidu który także cię postraszy (grzywną 500zł) i to też możesz olać, a na koniec odezwie się do ciebie wojewódzki inspektor sanitarny (lub nie bo to zależy od przypadku).
Gdyby Sanepid był uparty i chciał nakładać karę to idź na rozprawę i powołaj się na precedens NSA gdzie znajduje się orzeczenie o bezprawnym nakładaniu kar pieniężnych w takich sytuacjach. Jeżeli mimo to sąd nałoży karę to będziesz miał tydzień na odwołanie się od decyzji sądu i to już wyczerpuje drogę w niższej instancji i jeśli wyrok zostałby utrzymany to odwołasz się do sądu wyższej instancji. I tak aż do skutku - dobra zabawa gwarantowana.
Najlepszym dowodem na bezsens i podejrzany charakter szczepień w Polsce jest fakt, że w większości krajów europejskich w ogóle nie ma obowiązku szczepień lub jest to 1-2 szczepienia, a nie cały kalendarz. Nie mówiąc o USA gdzie dzieciom podaje się łącznie około 20 szczepionek.

Portret użytkownika Szczerbiec

Te szczepienie ma być na

Te szczepienie ma być na jakiegoś tężca.
Czyli rozumiem, że nie po prostu nie muszę się wstawiać i nie powinno się nic stać, czy dobrze rozumiem?
Tylko teraz co powiedzieć rodzicom (przemówić im do głowy Lol Cały czas wołają, abym szedł, bo nie chcą kary płacić....

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Po prostu nie idź i kłóć sie

Po prostu nie idź i kłóć sie z nimi nawet jeśli miałoby dojść do rękoczynów. Powiedz NIE, postaw na swoim i bądź z tego dumny.
Nie pozwalaj sobie na żadne dźganie igłami a tym bardziej wstrzykiwanie rtęci i innego świństwa.
A skoro dla "rodziców" ważniejsze jest niezapłacenie jakiejś kary niż zdrowie i honor dziecka... to to mówi o nich samo za siebie.

Ave Satan New russian

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Hmm... Na pewno da sie coś

Hmm... Na pewno da sie coś wymyśleć.
Koń dobrze mówi powyżej. Sam jak nie poszedłem na klasowe szczepienie 3 lata temu to oczywiście też byłem straszony karami i armagedonami ale na tym się skończyło. Najgorszym problemem mogą być ataki rodziny. Jak ucichną, to sprawa już nie wróci :) A przynajmniej nie powinna.
Pozdro

Ave Satan New russian

Portret użytkownika koń który mówi

Środowisko lekarskie ma

Środowisko lekarskie ma prostą metodę dla swoich dzieci: wpisują, że szczepienie się odbyło, szczepionka ląduje w kiblu, wszyscy zadowoleni.
Dobrze byłoby mieć jakiegoś znajomego lekarza, który ci to załatwi. A jeśli rodziców najbardziej boli kara finansowa i nie dociera do nich co znajduje się w szczepionce i że jej skuteczność często i tak bywa żadna (jest udowodnione, że szczepieni przechodzą nadal te choroby bardzo często i to gorzej niż nieszczepieni) to powiedz że sam uzbierasz i zapłacisz tę karę jak będzie trzeba. Pokaż także wyrok NSA w takiej samej sprawie gdzie uniewinniono ludzi bo Sanepid nie ma prawa ukarać. Jedynie wojewoda może coś zrobić ale nic nie robi i nie było jeszcze takiego przypadku w Polsce.
Temat znam dość dobrze bo mam za sobą praktyczną obronę przed szczepieniami dla dwójki dzieci. Do tej pory mają się świetnie, a nawet lepiej niż rówieśnicy - nie chorują, doskonale się rozwijają.
Oczywiście jest to kwestia indywidualna i ja do niczego nie namawiam i nie biorę odpowiedzialności za nic. Sam podejmujesz decyzję.
Tutaj artykuł który może pomóc przekonać rodziców:
http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/NSA-sanepid-nie-moze-karac-grzywna-za-nieszczepione-dziecko,132852,1018.html

Portret użytkownika Marcin

krotko i na temat : "soki

krotko i na temat :
"soki 100%" i "nektary" to jedna wielka kloaka. dla niewtajemniczonych opis na etykiecie :
 
Bez dodatku cukru - zawiera naturalnie wystepujace cukry - oznacza ze do zageszczonego soku dolano w cholere wody i zeby nie stracic slodkosci dolano fruktoze czyli cukier. caly ten "sok" czy "nektar" to niestety ciecz bez wartosci odzywczych witamin bo sa pasteryzowane( chyba ze C jako konserwant ) a co najgorsze wrzucili tam tyle fruktozy ktora robi to samo co glukoza czyli zwykly cukier- biala smierc.
 
jezeli naprawde chcecie kupic cos wartosciowego to soki wyprodukowane z niezageszczonych polproduktow niepasteryzowane i nie slodzone fruktoza. a ze takich niewiele no coz... cena czyni cuda. Wink
Jezeli ktos przy zakupioe pozywienia kieruje sie ceną no to rezygnuje ze zdrowia i nie ma sie co oszukiwac.
 
organizm czlowieka jest w stanie zwalczyc wiekszosc infekcji i zapobiec nowotworom cukrzycy etc. niestety musi miec czas na walke z intruzem a jesli za...limy sobie do organizmu pozywienie ktore bedzie w 99,5% zakwaszajace ( czyt. cukier ) to organizm bedzie walczyc o odzyskanie rownowagi kwasowo-zasadowej. a de facto zawkaszenie organizmu to pozywka dla pruchnicy,grzybicy, bakterii oraz nowotworow. no i kolo sie zamyka. 
polecam stronke imho genialnego lekarza
http://www.janus.net.pl/grzybice%20candida.htm
zeby zrozumiec sedno problemu.
 
o coca-coli przez grzecznosc sie nie wypowiadam Wink chociaz podobno zaczynaja wprowadzac zielona cole slodzona stewią co jest swietnym rozwiazaniem.
 
 

Strony

Skomentuj