Bayer chce wykupić korporację Monsanto. Kontrola żywności zapewni kontrolę nad ludźmi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niemieckie przedsiębiorstwo chemiczne i farmaceutyczne Bayer AG już od dwóch miesięcy próbuje wykupić powszechnie znienawidzoną korporację Monsanto, która zajmuje się produkcją chemii i roślinności modyfikowanej genetycznie. Jak dotąd nie podpisano jeszcze żadnej umowy gdyż Monsanto oczekuje lepszej propozycji, ale prędzej czy później z całą pewnością dojdzie do transakcji.

 

 

Bayer zaproponował korporacji biotechnologicznej Monsanto 64 miliardy dolarów. We wtorek propozycja ta została odrzucona ale strony prawdopodobnie będą prowadzić dalsze negocjacje. Monsanto wcale nie musi podpisywać umowy akurat z Bayerem gdyż jak ujawniono w zeszłym miesiącu, dyskuje prowadzone są również z innymi firmami, między innymi z niemieckim przedsiębiorstwem chemicznym BASF.

 

Monsanto posiada bardzo złą opinię na świecie i to samo może spotkać korporację która dokona zakupu. Szef Bayera Werner Baumann przyznał że nie obawia się złego wizerunku bo jego firma jest rzekomo dobrze postrzegana i cieszy się zaufaniem. Warto jednak dodać, że w maju gdy po raz pierwszy media powiadomiły o tej wielkiej ofercie, akcje Bayera spadły aż o 12%. Nie wszyscy inwestorzy są przekonani co do tej transakcji.

Źródło: Flickr/Stephen Melkisethian/CC BY-NC-ND 2.0

Korporacja Monsanto zajmowała się kiedyś produkcją broni chemicznej (Agent Orange) na potrzeby amerykańskiej armii a nawet była zaangażowana w prace nad pierwszą bronią atomową w ramach Projektu Daytona (był on częścią Projektu Manhattan). Jej dzisiejsze projekty mają już rzekomo pokojowy charakter - teraz produkuje chemię do użytku w rolnictwie a także żywność modyfikowaną genetycznie.

 

Potencjalne porozumienie między Monsanto a Bayerem jest powszechnie potępiane. Pojawiają się obawy że jeśli kontrakt zostanie podpisany, wtedy jedna potężna korporacja będzie miała niemal całkowitą kontrolę nad żywnością. Bayer stanie się największym na świecie producentem nasion GMO i chemikaliów a wpływy tego giganta będą sięgały od Stanów Zjednoczonych przez Europę aż po Azję.

 

Powszechnie uważa się że pestycydy mają istotny wpływ na masowe wymieranie pszczół - zjawisko które obserwowane jest na całym świecie. Chodzi tu przede wszystkim o rakotwórczy glifosat, składnik herbicydu Roundup. Komisja Europejska przedłużyła ostatnio zezwolenie na stosowanie tej chemii do końca 2017 roku. Każdego roku na całym świecie regularnie odbywają się marsze i protesty przeciwko Monsanto, jej chemii i modyfikowanej genetycznie żywności. Firma która podpisze umowę wkrótce będzie cieszyła się równie złą, a być może nawet jeszcze gorszą opinią. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gienek Szamajew

Dobra, bo p!#%dolicie, jak by

Dobra, bo p!#%dolicie, jak by się wam mleczaki wyrzymały... Jak kupujecie suszone owoce, które są kandyzowane, czy to w Lidlach, Tescach, czy innych, to sobie je przed spożyciem, czy wj#%aniem do owsianki - wypłuczcie. Można dodać sody oczyszczonej do płukanki, lub normalnie wypłukać w ciepłej, lub ( jak ktoś chce) w gorącej wodzie. Spuszczacie się, jak jakieś niedoYEby, a wpływ na Świat macie, jak Mosze na zapach cyklonu...

Portret użytkownika Angelus

Podstawą III W.ś jest

Podstawą III W.ś jest zniszczenie karteli, ich przywódców, baz intelektualnych i finansowych na całym świecie. Wojna nie powinna dotyczyć ludności cywilnej, ośrodków decyzyjnych rządów. ZNISZCZYĆ KARTELE!!

A ZWŁASZCZA NIEMIECKIE I AMERYKKAŃSKIE KARTELE FARMACEUTYCZNE I CHEMNICZNE!!

Liczymy tu na Rosję i Chiny i Indie!

Portret użytkownika Alien1974

Kolejne bredie powtarzane dla

Kolejne bredie powtarzane dla odwrócenia uwagi od tego co najważniejsze. Tak samo było z ACTA, z przekrętami na miliardy czy też żywnością i czipami, a nawet z Antychrystem i nadchodzącym Jezusem na chmurze, no i Kosmitami również - no jakby inaczej. No to lecimy, przeżyjmy to raz jeszcze. Sprawa acta i niby inwigilacji jest po prostu groteską, bo jak pomyślę o tym,  to mnie szlak trafia. Inwigilacja i zbieranie haków trwa odkąd ludzie zeszli  z drzewa, zmieniały się tylko techniki, acta to jedna wielka ściema. Za Komuny inwigilowano ludzi, a gdy powstał internet można  było robić to zdecydowanie łatwiej. Żywność - młodzi ludzie pewnie nie pamiętają, ale starsze pokolenia na pewno, jakie pyszne było jedzenie za Komuny, a jeszcze przed 2 wojna światową. Dziś wszystko pędzone jest na sterydach, świnie karmione są paszami mięsno-kostnymi, a przypomne tylko, że świnia to ssak roślinożerny. Tylko szybko i tylko kasa, kasa...a ludzie nie świnie wszystko zjedzą. Później chorują, a po 40-stym roku życia zaczną świecić w ciemności, mieć problemy jelitowe i inne choroby. Tak więc o czym tu w ogóle dyskutować? Co tam było jeszcze? Czipy? Tak, oczipowani to już jesteśmy dawno tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. O przekrętach na miliardy to już nie chce mi się nawet pisać. Antychryst i Jezus na chmurze. Kolejny wielki przekręt, bo Antychryst i Jezus miał przybyć już tyle razy, że nie sposób już tego zliczyć, ale tak to jest jak się nie czyta Biblii, a słucha warchiłów w sutannach dla których liczy się tylko kasa a nie żaden Jezus. No i Kosmici na koniec. Wszyscy słyszeli o Kosmitach, lecz nikt ich nie widział ani nie słyszał, ale to z pewnością diabły i satany, chcą oczipować ludzi, a najpierw nakarmią wszystkich kiełbasą z Tesco, która po jednym dniu w lodówce ma ochotę z niej wyfrunąć, a wszystko to z pewnością nagrają, żeby mieć haki na samych siebie i tak zniszczą rodzaj ludzki, z wyjątkiem mafii w czarnych kieckach, która gwałci kobiety i dzieci, bo to słudzy Pana, oni w nagrodę zostaną porwani na chmurę, gdy przybędzie Jezus. To tyle w temacie. 

Portret użytkownika husarz

Wszystko co ma w sobie gówna

Wszystko co ma w sobie gówna typu Emulgatory..to śmierć. E220 – dwutlenek siarki, w wodach smakowych i serze E211 – benzoesan sodu, a w płatkach zbożowych i kaszach E123 – amarant.E 102 tartrazyna z kolei na ten przykład powoduje raka jelita, adhd u dzieci, zanieczyszczenia krwi. Rocznie zjadamy ok 2 kg samych tych E gówien. Czytam ostatnio sklady tych gówien i uważam bardzo. Same zupki chinskie mowią ludzie, że gowno.. a ja wam powiem, że ser czy jogurt ma w sobie tyle samo gówna. Przyspieszone bicie serca, pogorszenie wzroku, nudności, bezsenność, osłabienie, otyłość, kłucie w klatce piersiowej to stres lub wywołane zjedzeniem takiegó gówna, nie raz mialem tak ze bylem wyluzowany, a za chwile dostaje kłucia w okolicy serca i mi nie dobrze i zaloze sie , ze nie jeden tak ma czasem..a to może być wywołane nawet wypiciem smakowej orenżady (co truje organizm bardziej niż wóda). Świetnie opisał to najsłynniejszy dietetyk i gosc który codziennie mowi o tym ludziom w ksiazkach, żeby samemu hodowac warzywa , nie kupowac niczego w paczkach itd Joel Fuhrman, który raz w wywiadzie powiedział, że możesz zabrać ze sobą łyżkę do łazienki zjeść pół domestosa, dodać 4 łyżki rposzku do prania i popić to "kretem" poczujesz od razu w przyspieszonym tempie w kilka minut jak Twój organizm cierpi przez cały rok tylko niewidocznie i prawie bezboleśnie, cichy zabójca..a potem zdziwienie, że ktos nie palil ma raka płuc Wink Od siebie dodam, że suszona żurawina oczyszcza organizm i wzmacnia odpornosc przed tym gownem oraz kurkuma polecam.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Bez nerw. Zaprzańskie dziady

Bez nerw. Zaprzańskie dziady ze wsi mają nadal swoje tradycyjne nasiona kukurydzy i grochu. Są stare drzewa orzechowe czereśnie i winorośl co dom oplata i kury na pół zdziczałe co latają gdzie chcą i robią normalne jaja w grubych skorupach, które możesz po umyciu mielić sproszkować i masz zajebiste naturalne wapno jako suplement diety. Inne minerały i witaminy też można samemu uzupełniać. Wystarczy mieć mózg i trzymać się z dala od tego co produkuje żyd-diabeł co choroby roznosi. Przy okazji napiszę wam o tym, że należy pić codziennie 2 krople jodyny na szklankę wody (tej wodorozcieńczalnej jodyny nie tej spirytusowej) bo di-bromek etylu który jest w smugach chemicznych na niebie niszczy skutecznie twoje zapasy jodu, a ludzie od tego stają się mniej odporni na choroby.

Strony