Najnowsze badania: jedna trzecia produktów rybnych w UE to fałszywki

Kategorie: 

W miejsce skandalu z koniną, odkrytą w produktach mięsnych w dwudziestu krajach UE, wchodzi nowa afera. Według badań laboratoryjnych EUROFINS.COM aż jedna trzecia produktów rybnych zawiera nieprawdziwe informacje na etykietach. Powszechną praktyką jest zastępowanie droższych gatunków ryb tańszymi . Na przykład w tradycyjnym brytyjskim fast food ‘dzie w postaci fish & chips (ryby i frytki), dorsz zastępowany jest tańszym odpowiednikiem.

 

W Unii Europejskiej oficjalnie obowiązuje zakaz mieszania ryb w jednym produkcie. Jednak zasady i przepisy stosowane w sektorze rybołówstwa nie są przejrzyste Podobne wyniki badań opublikowano w lutym w Ameryce. Organizacja Ocean przez dwa lata badała produkty rybne sprzedawane w sklepach na terenie USA. Wyniki były porażające. 33 % produktów rybnych było oszukanych. Najczęściej dotyczyło to tuńczyków, które zastępowano tańszymi gatunkami. 

 

Eksperci Eurofins twierdzą, że nie są to po prostu banalne oszustwa na konsumentach. Niektóre mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. U niektórych ludzi występują przeciwwskazania do spożywania niektórych gatunków ryb. Problem ten dotyczy również Rosji, gdzie regulacje dotyczące rynku rybnego są słabe, a udział eksportu wysoki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika takitam

my nad morzem od pokoleń jemy

my nad morzem od pokoleń jemy ryby z nicieniami, już mamy wrodzoną odporność na te pasożyty. Raz goście przyjechali to im zaszkodziło, nam nie. Jest zasada że powinno się jeść to co jest w okolicy jak widać skuteczna.

Portret użytkownika aiello

Zauważyłem tego typu oszustwo

Zauważyłem tego typu oszustwo marekecie B......ka :Sardynka(Sardina pilchardus) w oleju,pomidorach,skład:szprot (Sprattus sprattus). Pewnie w innych sklepach też to ma miejsce,bo producent puszek znany.Różnica w smaku tych dwóch gatunków:duża,ale otumaniony POlak wp......i wszystko.

Portret użytkownika ojciec

Szproty jako sardynki? Ha, ha

Szproty jako sardynki? Ha, ha ha. Ależ ten naród ogłupiony. Szprot nawet zapachu sardynki nie ma, nie mówiąc o całej reszcie. Taka produkcja naprawdę świadczy jak najgorzej o Polakach. W każdym razie o młodym, "wykształconym" pokoleniu, które z elitami ma tyle wspólnego, że nawet koło nich nie stało.

Portret użytkownika tiger

Sama prawda, kupuję ostatnio

Sama prawda, kupuję ostatnio dorsza mrożonego bo jest dobry i tani (tak jak wino :-). Ostatnio na paragonie zamiast dorsz pojawił się "dorsz czarniak". Jednak czarniak to nie jest dorsz, tylko ryba z rodziny dorszowatych. a to ciągle ta sama ryba i ten sam sklep. Tak więc kupując rybkę zwracajcie uwagę czy płacicie faktycznie za to co chcecie kupić.

Portret użytkownika ojciec

Przed tą całą unią

Przed tą całą unią europejsatą dorsz był jedną z popularniejszych i pospolitych, tanich, smacznych ryb. Każda nadmorska miejscowość w kraju miała zatrzęsienie rybaków, w sezonie podawali świeżutką rybkę w smażalniach (a nie teraz mrożony, odgrzewany syf za ciężką kasę), a ryby można było kupować prosto z kutra rybackiego! Flądry, śledzie, dorsze... tego były TONY i za grosze.
Kto pamięta te czasy? Co te pejsy zrobiły z nami w zmowie z bolkiem i resztą tych sprzedajnych kanalii?
LUDZIE DOŚĆ JUŻ MAM TEGO! WY TEŻ? CZY JESZCZE NIE? JAK NIE TRYBUNAŁ STANU DLA NICH WSZYSTKICH TO TRYBUNAŁ LUDOWY I COMMANDO LUDOWE, KTÓRE ICH ZNAJDZIE NAWET NA KOŃCU ŚWIATA!

Portret użytkownika normalny?!

Pieprzyć przepisy

Pieprzyć przepisy unijne,limity na połowy ... wyłowimy wszystko co się rusza w morzach i oceanach,przyprawimy i zjemy - pieprzyć też przyszłe pokolenia (nasze dzieci i wnuki),które nie będą wiedziały,że żyły kiedyś tak liczne stworzenia morskie !!!  Żal dupę ściska czytając WASZE wypociny !!!  Sad

Portret użytkownika UNIA TO SYF

Nie jesteś normalny tylko

Nie jesteś normalny tylko udajesz. Kupujesz puszkę sardynek, a w środku szprotki. Podob ci się to ? Może powrócimy do wyrobów czekoladopodobnych. Podobają ci się idiotyzmy Unii Europejskiej to masz duży problem. Żal dupę ściska jak się czyta wypociny ludzi za których myśli tvn24.

Portret użytkownika to ja jestem normalny

Nie jesteś normalny tylko

Nie jesteś normalny tylko udajesz. Kupujesz puszkę sardynek, a w środku szprotki. Podob ci się to ? Może powrócimy do wyrobów czekoladopodobnych. Podobają ci się idiotyzmy Unii Europejskiej to masz duży problem. Żal dupę ściska jak się czyta wypociny ludzi za których myśli tvn24.

Portret użytkownika ciekawski

@normalny?! Czy Ty jesteś

@normalny?! Czy Ty jesteś normalny i poważny? Różnica polega tylko na tym że przez UE ryba kosztuje 7 razy wiecej przez nałozone na to badania srania itd.  a połowy zawsze bedzie tak duze jak bd zapotrzebowanie na ten produkt. Ryby wymieraja tak? To ciekawe co powiesz na to że UE wydaje miliony na reklamowki typu jedz rybe bo jest zdrowa wpływa na wszystko...?
@euklides
A czy lud już nie ma prawa popełniac błedow i tym bardziej ich naprawiac?! To jest natura człowieka że uczy sie na błedach wiec nie pier*** głupot prosze Cię.
 
 

Portret użytkownika euklides

@ciekawski problem w tym, że

@ciekawski problem w tym, że lud się niczego nie nauczył. Lud się czegoś nauczy jak przestanie bezmyślnie wierzyć w demokrację i dokona rewolucji, ale na szczeblu indywidualnym. Nie potrzebujemy kolejnej krwawej rewolucji ludowej, która otworzy drzwi do władzy kolejnym bolszewikom. Potrzebujemy miliarda pokojowych. Jak większość zacznie dostrzegać, że każda władza narzucona siłą jest zła, to wtedy rybak będzie mógł spokojnie łowić dorsza. Narazie każda władza to usprawiedliwiany na różne sposoby terroryzm. W demokracji dwie osoby mogą przegłosować jedną i zgodnie z prawem odrąbać jej głowę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem