Najnowsze badania: jedna trzecia produktów rybnych w UE to fałszywki

Kategorie: 

W miejsce skandalu z koniną, odkrytą w produktach mięsnych w dwudziestu krajach UE, wchodzi nowa afera. Według badań laboratoryjnych EUROFINS.COM aż jedna trzecia produktów rybnych zawiera nieprawdziwe informacje na etykietach. Powszechną praktyką jest zastępowanie droższych gatunków ryb tańszymi . Na przykład w tradycyjnym brytyjskim fast food ‘dzie w postaci fish & chips (ryby i frytki), dorsz zastępowany jest tańszym odpowiednikiem.

 

W Unii Europejskiej oficjalnie obowiązuje zakaz mieszania ryb w jednym produkcie. Jednak zasady i przepisy stosowane w sektorze rybołówstwa nie są przejrzyste Podobne wyniki badań opublikowano w lutym w Ameryce. Organizacja Ocean przez dwa lata badała produkty rybne sprzedawane w sklepach na terenie USA. Wyniki były porażające. 33 % produktów rybnych było oszukanych. Najczęściej dotyczyło to tuńczyków, które zastępowano tańszymi gatunkami. 

 

Eksperci Eurofins twierdzą, że nie są to po prostu banalne oszustwa na konsumentach. Niektóre mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. U niektórych ludzi występują przeciwwskazania do spożywania niektórych gatunków ryb. Problem ten dotyczy również Rosji, gdzie regulacje dotyczące rynku rybnego są słabe, a udział eksportu wysoki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika takitam

my nad morzem od pokoleń jemy

my nad morzem od pokoleń jemy ryby z nicieniami, już mamy wrodzoną odporność na te pasożyty. Raz goście przyjechali to im zaszkodziło, nam nie. Jest zasada że powinno się jeść to co jest w okolicy jak widać skuteczna.

Portret użytkownika aiello

Zauważyłem tego typu oszustwo

Zauważyłem tego typu oszustwo marekecie B......ka :Sardynka(Sardina pilchardus) w oleju,pomidorach,skład:szprot (Sprattus sprattus). Pewnie w innych sklepach też to ma miejsce,bo producent puszek znany.Różnica w smaku tych dwóch gatunków:duża,ale otumaniony POlak wp......i wszystko.

Portret użytkownika ojciec

Szproty jako sardynki? Ha, ha

Szproty jako sardynki? Ha, ha ha. Ależ ten naród ogłupiony. Szprot nawet zapachu sardynki nie ma, nie mówiąc o całej reszcie. Taka produkcja naprawdę świadczy jak najgorzej o Polakach. W każdym razie o młodym, "wykształconym" pokoleniu, które z elitami ma tyle wspólnego, że nawet koło nich nie stało.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem