Baronowie narkotykowi oferują ponad milion dolarów za głowę filipińskiego prezydenta

Kategorie: 

Źródło: Keith Kristoffer Bacongco/CC BY 2.0

Rodrigo Duterte, który wygrał niedawne wybory prezydenckie na Filipinach, wypowiada wojnę handlarzom narkotyków. Podczas jego ostatnich ognistych przemówień wezwał społeczeństwo do zaangażowania się i zapowiedział, że każdy kto zacznie zabijać dilerów zostanie odpowiednio wynagrodzony.

 

 

Zwycięzca ostatnich wyborów prezydenckich oficjalnie poparł stosowanie samoobrony wobec przestępców, którzy zagrażają życiu innym osobom. Duterte oświadczył że mieszkańcy mają prawo zabijać niebezpiecznych kryminalistów, którzy nie chcą się oddać w ręce policji. Dotyczy to w szczególności handlarzy narkotyków.

"Proszę nie krępować się i dzwonić do nas, na policję, albo zróbcie to samodzielnie jeśli macie broń. Macie moje poparcie. Zastrzelcie ich to odznaczę Was medalem" - powiedział Rodrigo Duterte.

Nowy prezydent zapowiedział wysoką nagrodę w wysokości ponad 100 tysięcy dolarów za przyprowadzenie baronów narkotykowych, żywych lub martwych. Co więcej, ostrzegł wszystkich skorumpowanych policjantów że jeśli nadal współpracują z dilerami, to przypłacą za to życiem.

 

Jego wypowiedzi spotkały się z podobnymi działaniami ze strony mafii narkotykowej. Nowy filipiński szef policji Ronald de la Rosa ostrzegł, że za głowę jego oraz prezydenta wyznaczono nagrodę w wysokości ponad miliona dolarów. Wojna z narkotykami nasili się 30 czerwca, kiedy to nastąpi zaprzysiężenie nowej głowy państwa.

 

 

Źródła:

http://edition.cnn.com/2016/06/06/asia/duterte-drug-dealers-lethal-force-vigilantism/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3632805/Gang-lords-raise-300-000-bounty-assassinates-new-Philippines-president-Duterte-offered-reward-killed-drug-dealer.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jeszcze przyjdzie czas ze CI

Jeszcze przyjdzie czas ze CI Wszyscy ktorzy nachapali sie pieniadzmi Nie wiadomo Skad stana jeszcze przed SADEM. Wtedy dowiemy sie Kto i Ile ukradl Polsce. Beda musieli albo oddac albo niech uciekaja z Kraju ktorego i tak nie Kochaja. Np taki zdrajca Tusk jeszcze ma czelnosc myslec o powrocie,to TYLKO czeka go wiezienie. I WSZYSTKICH Co okradali beda Osadzeni.tak nam dopomoz Bog.

Portret użytkownika Kolo83

Bóg to Ci może dopomóc co

Bóg to Ci może dopomóc co najwyżej w nadstawieniu drugiego policzka bo sądzić to tylko On ma prawo. Wy wszyscy opętani fałszywym słowem nienawistnych pseudo katolików najpierw przypomnijcie sobie, że nasza wiara polega na miłości i szacunku do bliźniego a nie na wojnach krzyżowych. Był już w historii pewien człowiek który nienawiścią porwał tłumy - Hitler !! 

Portret użytkownika R.

Człowieku, zastanów się o

Człowieku, zastanów się o czym Ty piszesz. Nadstawianie drugiego policzka?. "Szaleństwem jest odpowiadać na zło, dobrem. Czym w takim wypadku czym odpowiadalibyśmy za dobro?."

Prawdpodobnie tego nie zrozumiesz. W porządku, może kiedyś.

Skomentuj