Kanada kolejnym krajem świata, który zalegalizował marihuanę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ultralewicowy rząd Kanady zwykle dostarcza powodów do drwin, ale niekiedy nawet lewacy potrafią się zachować jak wolnościowcy. Tak właśnie było tym razem, gdy na wniosek kanadyjskiego rządu, w miejscowym parlamencie przegłosowano ustawę legalizującą nawet rekreacyjne wykorzystanie marihuany.

 

Argumentacja jest taka, że kto chciał i tak był w stanie kupić konopie indyjskie, a utrzymywanie prohibicji powodowało jedynie wzrost przychodów grup przestępczych. Legalizacja marihuany ma zatem na celu przede wszystkim większą kontrolę nad jej dystrybucją i jakością.

 

Niewątpliwie nie bez znaczenia jest również aspekt fiskalny całej operacji. W tych amerykańskich stanach, w których również zezwolono na sprzedaż marihuany, pojawił się prężny biznes oparty o przetwórstwo cannabis. Sprzedaje się nie tylko susz, ale również kremy, oleje stosowane przy terapiach za pomocą CBD i wiele innych przetworów.

 

Legalizacja marihuany to niewątpliwie koszmar dla grup przestępczych. To dlatego od lat skutecznie lobbują oni za prohibicją. Współudział państwa w rozwoju narkotykowego podziemia jest bardziej niż oczywisty, a politycy cynicznie uderzają w tony rzekomej walki o dobro obywateli, których państwo musi chronić przed nimi samymi.

 

Nikt nawet nie zadaje pytań dlaczego władza może decydować, że niektóre narkotyki takie jak cukier, alkohol czy tytoń są dozwolone, a marihuana już nie. Jeśli nie jest to objaw współpracy z grupami przestępczymi to po prostu jest to niebywały pokaz głupoty lub cynizmu.

 

Za oceanem panuje trend na poluźnienie prohibicji marihuanowej. W ciągu 12 tygodni prohibicja skończy się w Kanadzie, niestety w Europie takie wolnościowe trendy są nieobecne i przeważa coraz większy zamordyzm oraz przeświadczenie, że władza wie lepiej co jest dobre dla obywateli.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Witek

większość osób na tym forum

większość osób na tym forum domyślnie przyjmuje że marihuana ma właściwości lecznicze, ale ta zbitka słowna ma głębsze znaczenie. Właściwości lecznicze ma jedynie olej z marihuany w minimalnej obecności psychoaktywnego THC - palenie marihuany nie jest lecznicze a wręcz odwrotnie doprowadza wśród palaczy do przynajmniej 20 roku życia do nieodwracalnych negatywnych zmian w mózgu, szeroka dostępność tzw. leczniczej marihuany do palenia ma lewicy dać przewagę w ogłupianiu ludzi - tak jak anglicy robili to z Chińczykami za pomocą opium

Portret użytkownika szczooR

wiekszej bzdury nie czytałem

wiekszej bzdury nie czytałem dawno ale nie mam serca tłumaczyć ci tego czego nie jesteś w stanie pojąć. Tak pale, tak dużo. Idąc tropem twojej logiki już dawno powinienem skończyć jako odmozdzony Patus z cieknącą strużką śliny, tak jak i pół świata które leczyło się nią od kilku tysięcy lat. Specjalista, ehhhh paliłeś kiedyś wogole? 

Portret użytkownika Witek

nie musisz tłumaczyć, masz

nie musisz tłumaczyć, masz poniżej 20 roku życia? czy wiesz co to są badania naukowe? twój wpis świadczy o tym że nie ukończyłeś edukacji w szkole bo nie rozumiesz co to są wyniki badań naukowych lub masz tak zniszczony mózg przez palenie że już nie jesteś w stanie tego zrozumieć

Portret użytkownika posspolity

prosze was nie uzywajcie

prosze was nie uzywajcie slowa marihuana bo to sie kojazy z zakonem krzyzackim. konopia to konopia. powodu jej nie legalnosci jest wiele min. to ze w latach 30 xx wieku henry ford wynalazl silnik na paliwo z nasion konopi. czyli biznes rockefelerow zostlal zagrozony. konopi nie ma co demonizowac. nasiona konopi rowniez maja najlepiej przyswajalne bialko roslinne. wlokna sa 10 mocniejsze od wlokna z bawelny i do tego oddycha. powodow by ja zakazac jest cale mnostwo dla ciemnych sil tego swiata. na podlasiu domy buduja z konopi. konopia nie spelnia definicji narkotyku wiec prosze jej do tej kategorii nie zaliczac!!!!!! pozdrawiam

 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj