Filipiński prezydent pokazał UE środkowy palec

Kategorie: 

Źródło:

Rodrigo Duterte, prezydent Filipin, zyskał znowu sławę po tym, jak wysłał „przesłanie” do Unii Europejskiej, odnosząc się do rezolucji Parlamentu Europejskiego, w której potępiono handel narkotykami.

 

 

 

„Czytałem tą ich rezolucję i mówię im, idźcie do diabła" - powiedział Duterte podczas spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami w mieście Davao.

 

Warto zauważyć, że „idź do diabła” to jedno z najbardziej niewinnych stwierdzeń, ponieważ odnosząc się do UE, prezydent użył słowa „fuck you” i wykonał obsceniczny gest palcem, kończąc swoje przemówienie.

 

Parlament Europejski w dniu 15 września br. wydał rezolucję wzywającą do „przeprowadzenia zwalczanie nielegalnego handlu narkotykami, w pełnej zgodności z krajowymi i międzynarodowymi zobowiązaniami”. Zdaniem Duterte, kraje europejskie, krytykując politykę Filipin, starają się w ten sposób zadośćuczynić za grzechy popełnione na świecie.

 

Duterte obraził już wielu polityków. Przed szczytem G20 w Chinach, nazwał prezydent USA Baracka Obamę „sukinsynem”. Później filipiński lider skarcił Ban Ki-Moon, Sekretarza Generalnego ONZ, nazywając go „głupcem". Wcześniej, prezydent obraził Franciszka i ambasadora USA w Manili.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika fix

Ten typ to deee...bil i

Ten typ to deee...bil i kropka. Jesli ktos broni gwalcicieli jest dla mnie psycholem. To ze potrafi pokazac palec i rzucac miesem nie znaczy, ze jest ok. Oczywiscie, ze to co robia w unii czyli podpisy pod umowami handlowymi z kanada czy usa jest dla nas w europie nie pozadane. Oczywiscie, ze ci ktorzy nakrecaja wojny to diably wcielone.jednak ten palant na zdjeciu nie zasluguje na artykul.

 

Portret użytkownika taght

Po prosu nie wierze, tylko 1

Po prosu nie wierze, tylko 1 osoba w komentarzach wyraziła negatywną opinie na temat tego prezydenta, jak dla mnie ten człowiek to idiota, pozawala ludzią zabijać się na wzajem, brakuje mu kultury i szacunku wobec inncyh. Pragnę przypomnieć że nie tak dawno gdy w więzieni na Filipinach zostały zgwałcone i zamordowane misjonarki ten sam człowiek stwierdził, że gdyby był na miejscu sam by zgwałcił tą piękną austarlijkę która wg niego wygląda jak amerykańska aktorka.

Portret użytkownika xylotet

@taght  ... " stwierdził, że

@taght  ... " stwierdził, że gdyby był na miejscu sam by zgwałcił ,,,,,,,, " ,,,, nie tak ,,,,był burmistrzem tego miasta w którym to się zdarzyło ,,,, i powiedział ,,, " jako burmistrz miasta , miałem prawo pierwszeństwa ,,,,, " ,,,,, i nie precyzował w jaki sposób zamierzał owo pierwszeństwo skonsumować ,,,, więc doszlifuj trochę swoją wiedzę (nie daj się szlifować tylko kamieniem głównego nurtu ) ,,,, i nie nazywaj gówniarzami ludzi którzy mogli by być twoimi rodzicami ,,,, ;-) 

Portret użytkownika żulo

@taght

@taght

Prezydent Filipin to typowa marionetka, która zdobywa poklask tłumu za pomocą działań pozorowanych. Można porównać go np. do Trumpa z USA czy na inny sposób do PiSu w Polsce.

Rzecz polega na tym że gdy w jakimś kraju dochodzi do krytycznej sytuacji to powołuje się władze, które mają rozładować napięcie. Można to różnie przeprowadzić. Np. władzę obejmuje człowiek silnej ręki. Który będzie zabijać narkotykowe płotki. Czyszcząc konkurencję służbom specjalnym. Taki człowiek będzie wykonywać też inne podobne działania. Rozda trochę pieniędzy, wsadzi do kicia kilku przekrętasów. Ale nie tknie Systemu. Będzie robić antyunijne gesty itp. Ale czy np. ruszy bankowców?

Możecie sobie porównać tego prezydenta Filipin z przykładowo Ziobro, który proponuje by tym, którzy podrabiają faktury VAT groziło 25 lat. Cieszycie się no nie? Bo przecież przez tych ludzi Polska traci mld złotych. Tylko czemu nie pomyślicie że to wina chorego Systemu? Chorego, wysokiego podatku z chorymi zasadami rozliczania?

Ale po to zmieniać? Lepiaj wsadzać do pierdla. By nikt nie podskakiwał.

Portret użytkownika Akamai

Większość komentujących na

Większość komentujących na tym portalu osób, to przeciwnicy obecnego systemu. 

A o planowanych zmianach w kodeksie karnym jeszcze tu nie pisano. Ale skoro podjąłeś ten temat to zastanów się kto zarabia te 50 miliardów zł na zwrocie nienależnego podatku VAT ? Bo chyba nie myślisz, że zwykły Kowalski. Zresztą ten przekręt dotyczy nie tylko Polski ale całej UE. A ponieważ dokonałeś takiej zgrabnej analizy dotyczącej roli Rodrigo Duterte, to może wyjaśnisz nam kto czerpie z tego procederu największe zyski ?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika taght

Kocham dzieci a szczególnie

Kocham dzieci a szczególnie moją wspaniałą 4 miesięczną córeczkę. Mi też się udzieliła ta paranoja, czekałem na wielkie wydarzenia w 2012 i nic się nie stało. Dzisiaj odwiedzam tą stronę raczej z przyzwyczajenia, chociaż nie powiem, bo trafiają się ciekawe informacje. Jednak poziom kultury, wiedzy i świadomości ludzi wypowiadających się w komentarzach czasem mnie odrzuca.

Strony

Skomentuj