Według ONZ globalne ocieplenie się zakończyło i nadeszła "era globalnego wrzenia"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Era globalnego ocieplenia dobiegła końca - to niepokojąca konstatacja Sekretarza Generalnego ONZ, António Guterresa, który twierdzi, że nadeszła era globalnego wrzenia. Ta wypowiedź nawiązuje do najnowszych danych opublikowanych przez Unię Europejską i Światową Organizację Meteorologiczną, które sugerują, że lipiec może stać się najgorętszym miesiącem w zapisanej historii klimatu.

 

Choć wyzwanie jest ogromne, Guterres podkreśla, że nadal mamy możliwość ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia Celsjusza powyżej poziomów sprzed rewolucji przemysłowej. Jest to cel, który postawiono w Porozumieniu Paryskim z 2015 roku. Ale osiągnięcie go wymaga, jak to ujął, "dramatycznych i natychmiastowych działań na rzecz klimatu".

 

Podkreślając wagę sytuacji, Sekretarz Generalny ONZ ostrzegł, że cel ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia Celsjusza jest "na granicy życia i śmierci". Oznacza to, że niepowodzenie w jego osiągnięciu może mieć katastrofalne konsekwencje dla ludzkości.

 

Raport ONZ na temat zmian klimatycznych podaje niepokojące dane. Szkodliwe emisje dwutlenku węgla z lat 2010-2019 były najwyższe w historii ludzkości. To dowód na to, że świat zmierza w kierunku katastrofy.

 

Guterres zdecydowanie zareagował na wyniki ostatniego raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Apelował do rządów na całym świecie o zmianę polityki energetycznej. Jeśli tego nie zrobią, ostrzegł, że świat może stać się niezamieszkany.

 

W jednym z artykułów opublikowanych w Washington Post, Guterres opisał najnowszy raport IPCC jako "litanię złamanych obietnic klimatycznych". Podkreśla, że istnieje ogromna przepaść między zobowiązaniami klimatycznymi a rzeczywistością.

 

Zmiana klimatu to jeden z najpoważniejszych problemów, z którymi mamy do czynienia jako gatunek. Jak podkreślił António Guterres, nie możemy pozwolić sobie na dalsze ignorowanie tej kwestii. Jego zdaniem musimy podjąć natychmiastowe i zdecydowane działania na rzecz klimatu, jeśli chcemy uniknąć katastrofalnych skutków globalnego ocieplenia.

 

Przejęty tymi informacjami prezydent USA Joe Biden wezwał do malowania dachó domó na biało aby ratować klimat! Wygląda na to, że klimatyzm rozwija się i możemy się wkróce spodziewać kolejnych dziwacznych wypowiedzi polityków, którym spodobała się tresura ludzkości. Walkę z wirusem zamieniliśmy na walkę z klimatem ...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Piszecie ze cudów nie ma , a

Piszecie ze cudów nie ma , a jak nazwać te zjawisko , krowy zjadają trawę na łące i dają każdego dnia 10 litrów mleka ,czy to nie cud , niech naukowcy zrobią taki cud ! i zamienią trawę w mleko !

Jana 8: 32  i poznacie prawdę,+ a prawda was wyzwoli”.+

Portret użytkownika ​euklides

Kosmos wie, że te pseudo

Kosmos wie, że te pseudo-elity są chorobą nowotworową. Kosmos jak wszystko co żywe pragnie się wyleczyć i się wyleczy, bo inaczej już dawno by nie istniał... Choroby są niestety wpisane w naturę rzeczy, ale są okresem krótkotrwałym z racji tego, że nie są prawdziwym życiem, a raczej są antyżyciem. Bacz byś nie okazał się antyżyciem, bo wówczas będziesz istniał tylko przez te krótkie chwile pomiędzy pełnią.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika kolo21

W czynszowych kamienicach już

W czynszowych kamienicach już montują elektryczne grzejniki a piece kaflowe rozwalają. Tam gdzie jest kamienica ocieplona tam ogrzewanie będzie tylko elektryczne. No żeby nie kontrola z ADM to sam bym w to nie uwierzył. Ale zawsze jakiś dezinforamtor usiłuję stropedować nie przychylny komentarz. Tak było ze szczepieniami, tak było z pomocą dla Ukrainy, tak było z informacja o likwidacji aut spalinowych do 2035 roku. Tak było z biednymi medykami. A jak na jesień zbliżać sie zaczną wybory bedą oni trollować nie przychylne partii komentarze. A o zakazie palenia tytoniu do 2030r to też cisza nic?

kolo21

Portret użytkownika Endymion

Przpraszam; "W czynszowych

Przpraszam; "W czynszowych kamienicach", wszystko jasne, nie mój Świat, nie znam się i nie chcę Was zanudzać na temat patologii mieszkającej w takich kamienicach. Kila lat temu byłem w takim "mieszkaniu", a tam za drzwiami korytaż i kilka mieszkań i kibel wspólny, niczym u Ferdka Kiepskiego. Myślałem, że to jest dno, ale zaniosło mnie do Wałbrzycha, a tam w kamienicy schody zagrożone zawaleniem. Tam mieszkają wyborcy PiSu, nawet program "jeden złoty +" sprawi ich wielbicielami Kalkstaina. Ci ludzie nie znają tabliczki mnożenia, a o finansach nie wpominająć. Jest mega inflacja, to wina Tuska, Putina, Wojny. Ceny szybują w górę, jest winny, ale jest też łaskawca, co to nie swoje 1ZŁ  im da i na niego zagłosują. 

Ja jestem socjalistą, nie mogę zostawić ludzi w biedzie i w potrzebie, ale jak zajmujecie kamienice w centrum miasta, nie stać was na czynsz, to powinno zbudować się dla was miasteczka gdzieś na wsi, i tak nie pracujecie, więc daleko do pracy nie macie. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Wszystko już jasne.Nie wiedzą

Wszystko już jasne.Nie wiedzą jak wam to powiedzieć wiec was oklamuja.pradawny smok się zbliża, waz starodawny.pewna kosmiczna okolicznosc gdzie 1 /3 czesc ziemi splonie. 

Bedzie jeszcze bardziej cieplej.do 2040 tak sie podwyzszy temperatura , ze zabraknie im pomysłów by nas oszukiwać. 

Politykom i biznesmenom i innym organizacja nie powinno sie dawac nic. Bo to kłamliwe zadufane w sobie psychoelity .20 lat męczenia nam zostało z tymi psycholami a potem jak każde oko ujrzy na niebie dziwne rzeczy to sie qrwa zmyja i w sina dal pójdą i was zostawia z niczym, bo do tego momentu ze wszystkiego was okradną. Mnie nie ma z czego.ja mogę już zacząć ich okradac by było fair

Ps

Wiekszosc z was nawet nie wie po co mieszaja wam w dna.

Portret użytkownika Lommmo

W zeszłym roku wegiel

W zeszłym roku wegiel wyszynował z ceną  w kosmos a drewno opalowe było nie do zdobycia. Wprawdzie miałem większą część swojego ale też nie na cały sezon grzewczy który nie oszukujmy  się trwa w Polsce od października  do nawet maja. Choć i we wrześniu się z rana pali bo np. Koty nie cierpią  zimna a i przymrozki były w tym roku na początku  czerwca ( to tyle w temacie mitu ocieplenia przynajmniej  w Polsce). Więc zmuszony byłem postawić promienniki podczerwieni  ( można powiesić  na ścianie) I jestem niebywale  zadowolony, koty chyba jeszcze bardziej bo obstawiają te promienniki z dwóch stron i bardzo szanują że ani razu nie obsikały czego się obawiałem.  Tylko że jam mam szkieletora na modłę grenlandzką czyli ściany sufity wybite pod regionami folią aluminiową  taką jak ta medyczna folia życia i to skutecznie chyba odbija promieniowanie cieplne do środka. Natomiast na wsi i w miastach dominują domki stare bez dosłownie milimetra izolacji cieplnej.  Nawet jak gdzie niegdzie wspólnoty sue szarpną  na ocieplenie to przecież  prąd ma drożeć dalej. Skończy się to nie włączaniem grzejników elektrycznych  a zwykłe oporowe żrą  4x tyle co promienniki podczerwieni.  Gotowanie, wydychanie powietrza , jakieś przepierki plus niewystarczające  ogrzewanie  i będzie w mieszkaniach  jedna wielka pleśń  i grzyb. Jeśli chodzi  o prąd to da się też zauważyć  pewne zwiększenie  przerw w dostawach . Przy dalszym wypadaniu z eksploatacji starych bloków  węglowych przerwy będą się nasilać.  Ja nie chce słyszeć o pozbyciu się pieca na paliwo stałe.  Nowy niby dopuszczony na wsiach typ 5 tej klasy to 10 tysi plus co się okazuje  do tego konieczny jest bufor w systemie minimum  1000 litrów  za min. 5 tysi, bez bufora system nie spełnia 5 tej klasy ma żałośnie niską  sprawność i komisją smutnych panów i tak  wlepi okrąglutki mandat. Mały problem polega na tym że nie mam na zbyciu funduszy . I jak kurwy smogowe mi przyjdą  to niech se plombuje ale jak padnie zimą  prąd to zrywam plombę i uruchamiam piec.  Zresztą  mam nieodparte wrażenie  że nie tylko do żony ale do jesieni będzie stan wyjatkowy i cała swołocz z Alarmów  Smogowych zostanie w kraju przyfrontowym wyaresztowana przez ABW za dywersje w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego ludności.  

Portret użytkownika Endymion

"zamurowac komin"????

"zamurowac komin"???? wymyślasz! Chociaż w nurcie tego co dzieje się. 

Propagujesz jakąś stronę dostawcy OZE. To są ich marzenia, a nie jeszcze rzeczywistość. 

Na jakąś polską wieś musieli by wjechać urzędnicy wraz z buldożerami ochranianymi przez kominiarzy w Rosomakach, bo inaczej sztachety i widły poszły by w ruch i by urzędnicy trzcili Wołyń codziennie w innyej wiosce..

Mi w blokowisku, zarządca wypowiedział umowę rozliczania energii, na czym zarabiał. Narzucona została RSE sp. z.o.o. Regionalna Spółka Energetyczna. Z pisma wynika, że to dla naszego dobra i obiżenia kosztów energii, hehe, a ja wierzę w garbate aniołki. Zapewne 99,9% mieszkańców osiedla, tak jak ja, podpisało nowe umowy. Kto ma czas na analizowanie regulaminów? Kiedyś zaproponowałem na zebraniu wspólnoty na zatrudnienie kancelarii prawnej do reprezentowania nas przed developerem i jego spółką córką, czyli zarządcą. Zostałem wyśmiany przez wszystkich.

Niestety w Polsce musisz mieć prywatną papugę oraz księgowego. Mnie o 6 rano zawinęli z domu kryminalni z mojego domu. Na komendzie mogłem wykonać jeden telefon. Po zawiezieniu mnie do prokurwatury, wielkie zdziwienie policmajstrów, bo moja papuga tam już była. Weszła na chwilę do prokurwatorki, po czym prokurwatorka wyszła na korytarz i nakazała rozkuć mnie, policmajstry jak te debilne psy, miny zdziwione, ale posłusznie wykonały polecenie. Po miesiącu sprawa umorzona, bo dowody sfingowane bez poparcia w faktach. Papuga dostała 4000zł za zniszczenie merytorycznie prokurwatorki, zrobiła to genialnie! Niestety po czasie zasttanawiam się, czy to nie jest układ zamknięty, gdzie wspólnie i w porozumieniu prokurwatorka i papuga wydymały mnie na pieniądze, którymi podzieliły się, żyję w takich czasach, tyle już widziałem, że ta teoria nie jest rodem z SF Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ​euklides

Na jakąś polską wieś musieli

Na jakąś polską wieś musieli by wjechać urzędnicy wraz z buldożerami ochranianymi przez kominiarzy w Rosomakach, bo inaczej sztachety i widły poszły by w ruch i by urzędnicy trzcili Wołyń codziennie w innyej wiosce..

No niestety nie.... Po tym jak wszyscy się grzecznie zamaseczkowali widać, że naród zbaraniał. Wiele, wiele lat temu gdy Polska wchodziła do UE alarmujące było dla mnie to, że rolnicy zakolczykowali swoje krowy. Pamiętam, że byłem w szoku jak rolnicy których znałem, a którzy wydawali mi się ludźmi ceniącymi niezależność, dumnymi, których cechował tzw "chłopski rozum" (coś jak Andrzej Lepper), jak łatwo zakolczykowali te swoje krówki... Widok tych zakolczykowanych krów powodował we mnie ogromny smutek. To był taki przedsmak tego co ostatnio poczułem w czasie plandemii... Pytanie nie brzmiało już "czy" zakolczykują ludzi tylko kiedy. Tresura trwa... Podkreślam, że to jest tresura, więc kiedy przyjdzie odopowiedni moment, to do wagonów bydlęcych wsiądą tylko ci którzy posłuchają rozkazu. I to jest najbardziej tragiczne. Dotychczasowe brutalne reżimy opierały się na brutalnej przemocy i terrorze co powodowało, że ciała co prawda umierały, ale dusze umykały szatanowi. Tym razem ludzie dokonają czegoś w rodzaju masowego samobójstwa zwiedzeni wizją dobrobytu. Jeśli bierzesz dopłaty, socjal, oglądasz TV, to stajesz się jak narkoman, zostajesz dronem podłączonym do systemu i dlatego potem nie masz siły przeciwstawić się temu systemowi. To samo było z rolnikami, skuszeni wizją unijnych dopłat oddali swoją niezależność, a diabełek zawsze wystawia rachuneczek. Dlatego zaczyna się płacz i skamlenie, ale niestety, jesteś jak narkoman w tej fazie kiedy działki przestają działać, a ty zdajesz sobie sprawę, że nie potrafisz już inaczej żyć, uzależniłeś się, sprzedałeś swoją wolność, tkwisz w gównie...

Portret użytkownika syriues

Wierysz tylko w to co jest ci

Wierysz tylko w to co jest ci wygodne. Większość ludzi tak robi, to zrozumiałe. Po co w ogóle się kłócić o nie swoje decyzję. X takimi rzeczami trzeba walczyć. 

Po to karza burzyć aby mogli prąd wyłączyć i zamrozić co Po niektórych. Kto wie.oni rozkazy wypełnić muszą, pytanie jest czy to dyktatura czy wojsko?

Strony

Skomentuj