Dane NASA i NOAA potwierdzają, że rok 2016 był najcieplejszym od 1880 roku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Od kilku lat jesteśmy bombardowani informacjami o ociepleniu na Ziemi, przedstawianym jako coś bardzo złego, czemu trzeba przeciwdziałać poprzez opodatkowanie ludzkości. Bijący na alarm zwolennicy teorii globalnego ocieplenia wskazują triumfalnie, że wszelkie dane potwierdzają, że robi się coraz cieplej a na dowód przedstawiają najnowsze ustalenia amerykańskich agencji NASA i NOAA.

Jeśli chodzi o wskazania aparatury pomiarowej, wynika z nich, że globalne ocieplenie jest faktem i rejestrowane są kolejne rekordy średnich temperatur dla poszczególnych miesięcy. W zeszłym roku rekordów pogodowych tego typu było tak wiele, że złożyło się to na uznanie 2016 roku najcieplejszym w historii obserwacji.

To nagranie rzekomo przedstawia pełny obraz zmian klimatu w nowożytnej historii ludzkości. Odczyty rozpoczynają się w 1880 roku, kiedy rozpoczęto zbieranie danych temperatury ze stacji pogodowych, dodatkowo z 6300 statków, boji i antarktycznych stacji badawczych.

 

Dostepne są też nagrania prezentujące ewolucje pokrywy lodowej, która na skutek ocieplenia powinna być rekordowo niska. Ten warunek nie zawsze jednak był spełniony a arktyczna droga transportowa wciąż nie jest jeszcze dostępna dla statków tak jak przepowiadano.

Globalne ocieplenie nie jest czymś jednorodnym i w pierwszej dekadzie XXI wieku mówiło się o pauzie w jego trwaniu. Skoro jednak dane wskazują, że robi się cieplej, to warto sobie zadać pytanie czy człowiek rzeczywiście mógł to wywołać. Przekonanie, że tak było jest jednym z aksjomatów religii Globalnego Ocieplenia, której wyznawcy nie chcą słyszeć o hydratach metanu i konsekwencjach rozmarzania wiecznej zmarzliny, ani o rzetelnym oszacowaniu kontrybucji wulkanicznej w bilansie CO2.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Zimą, jesienią lodowaty wiatr

Zimą, jesienią lodowaty wiatr i wilgoć90%.Latem okropny żar i zero wiatru i wilgoć 90%.I non stop wysokie cisnienie.Kiedyś były upału. po 25,27 na plusie, ale nie było tej wilgoci w powietrzu. Polsce średnio wychodzi 90-92%.W Amazoni w dzungli jest 95% wilgotności.To dlatego jest tak to odczuwalne.Ale fakt że zeszłego lata, miałem na termometrach rtęciowym i elektroniczym +40.A mieszkam w bloku 10 piętrowym, z oknami na północ.Klimat wariuję, to fakt.Ale bardziej wierzę w celową ingerencje człowieka.Typu Harp itp.

kolo21

Portret użytkownika Maras

Zawsze zapominaja dodac ze

Zawsze zapominaja dodac ze pojecie rok jak i pory roku to pojecia wymyslone przez ludzi. Natura po prostu nie jest tak cykliczna jak sie wmawia. Trzesienia ziemi podnosza temperature w oceanach gdzie paszcze ziemski jest o wiele mniejszy niz na ladzie. Pozniej prady sie zmieniaja.  

Portret użytkownika Mojeimię44

Czasami trzeba tylko spojrzeć

Czasami trzeba tylko spojrzeć na swoją okolicę by pomyśleć. Kiedyś tam gdzie mieszkacie były, moczary,bory puszcze, z różnego rodzaju drzew i roślin. Dziś są to albo obszary przemyslowe albo rolne. Puszcze, które kiedyś były liściaste dziś są iglaste a sosna wogóle nie była Polskim drzewem. Została sprowadzona z Rosji chyba w XVI wieku. Nasze lasy nie są lasami naturalnymi. Drzewo liściaste wdycha dwutlenek węgla i wypuszcza tlen iglaste robi na odwrót. Więc mit o świerzym powietrzu w lesie możecie włożyć w bajki. Środowisko jest bardzo zmienione a co za tym idzie natura całej ziemi. Niezgodze się, że to mistyfikacja. Naprawdę się wiele zmienia. Ostatnio wyobraźcie sobie w nocy w pełni widziałem tęcze w koło księżyca jak aureola do okoła niego się wiła, innym razem chmury bardzo dziwnej konstrukcji. To są rzeczy, których przez 37 lat życia do tej pory nie widziałem a teraz są. To są zmiany klimatu i nie okłamujmy się. Tak samo jak krajobraz wokół nas się zmienia w mikro skali tak samo dzieje się w globalnej. To są naczynia połączone.  

Portret użytkownika Antychryst666

Dokładnie tu się zgodze tam

Dokładnie tu się zgodze tam gdzie teraz mieszkam kiedys były BAGNA (a co było pod nimi nie wiem).Mgła i duże wiatry powyżej 120 km na godzine to chleb powszedni oczywiscie nie codziennie.Pozatym na osiedlu znajduje się cmentarz żołnierza nieznanego.Więc na pewno ciekawe miejsce.

Portret użytkownika Eva11

oczywiscie ze czlowiek to

oczywiscie ze czlowiek to wywolal ! jedynie blad,ze to nie zadne ocieplenie !

klimat sie zmienia to fakt ,ale nie rob sie cieplej...tam gdzie bylo zawsze goraco przychodzi snieg ...

tam gdzie bylo zimno robi sie cieplej...ale ogolnie to wszedzie jest zimniej ,bo slonce jest od nas odgradzane i to wlasnie czyni czlowiek !

jest tylko zgnilizna i szarowa ...jesli to co widzie jest dla Ciebie teoria spiskowa to wspolczuje !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj