W obwodzie kurskim, graniczącym z Ukrainą, zawalił się most kolejowy. Gubernator nazwał to sabotażem

Kategorie: 

Źródło: tg

W obwodzie kurskim zawalił się most na odcinku linii kolejowej Sudża-Sosnowy Bór, poinformował w swoim kanale telegramowym gubernator regionu Roman Starowoit .

Według szefa obwodu kurskiego częściowe zawalenie się konstrukcji mostowych nastąpiło 1 maja br. około godziny 11:20. Linia kolejowa, na której zawalił się most, służyła do przemieszczania pociągów towarowych, powiedział gubernator, dodając, że nikt nie został ranny w wyniku incydentu.

 

Region Kursk Federacji Rosyjskiej graniczy na południu z regionem Sumy na Ukrainie. W obwodzie kurskim, podobnie jak w innych regionach Rosji graniczących z Ukrainą, od 11 kwietnia obowiązuje „żółty” (wysoki) poziom zagrożenia terrorystycznego. Władze obwodu kurskiego wielokrotnie zapowiadały ostrzał z terytorium Ukrainy.

 

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę ukraińskie i opozycyjne białoruskie kanały telegramowe informowały o próbach „partyzantów” zakłócania komunikacji kolejowej na terytoriach Rosji i Białorusi w celu uniemożliwienia dostaw wojsk rosyjskich biorących udział w działaniach wojennych.

 

27 kwietnia FSB poinformowała o aresztowaniu dwóch Rosjan w obwodzie białogrodzkim, którzy „przygotowywali sabotaż w obiekcie infrastruktury transportowej”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Każde zaniedbanie można

Każde zaniedbanie można nazwać "sabotażem" . A może trzeba było ten most konserwować , naprawiać i regularnie poddawać przeglądom to by się nie zawalił. Bo gdyby został on zbombardowany czy wysadzony to by była to akcja dywersyjna ale zawalenie się ... ?

Portret użytkownika Młoda Piczka

"Niemcy wkraczają na Dolny

"Niemcy wkraczają na Dolny Śląsk.. Ukraina otwiera granicę dla uciekinierów z Polski! Ukraińcy przyjmują uchodźców do swoich domów! Cała Ukraina w biało czerwonych flagach! Wszyscy na ulicach krzyczą niech żyje Polska… rząd Ukraiński wypłaca każdemu Polakowi benefity"

Sława Kokainie !!!

Portret użytkownika KittySlayer

To nie jest pierwszy tego

To nie jest pierwszy tego rodzaju sabotaż, bo jak ktoś od czasu do czasu sobie śledzi (i nawet nie trzeba systematycznie tego robić) tamten konflikt, to widzi, że ostatnio w Rosji wypadków, pożarów w miejscach mniej lub bardziej ważnych dla prowadzenia wojny jest więcej jak należałoby się spodziewać gdybyśmy mieli do czynienia z powiedzmy normalnymi czy zdarzającymi się takimi wypadkami, gdzieś tam elektrownia sie pali, gdzieś jakiś most się zawali itd

Gdybym był na miejscu Ukraińców to jak najbardziej to było by na miejscu i wskazane takie działanie - ten most zresztą leży około 100 km od granicy Ukrainy czyli niewiele i przeprowawdzenie takiego sabotażu to żaden wyczyn dla jakiejkowiek grupy.

Putin w tej chwili musi ten konflikt zakonczyć, bo go militarnie nie wygra i zadowolić się tym podziałem Ukrainy i przekuć go w swoje wizerunkowe zwycięstwo a te akty sabotażu (jak na ironię)tylko moga ten koniec konfliktu przybliżyć, żadna ze stron nie będzie zadowolona ale przynajmniej mniej ludzi zginie.

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika yyyy

chopie, gdzie ty rozum masz

chopie, gdzie ty rozum masz xD jaką przewagę? rosjanie stracili ponad 200 samolotów i podobną ilość helikopterów xD putin wygrał wojnę hahahahahahha

jak tam twój statek moskwa? dalej pływa, co nie? hahahahhaha

Portret użytkownika spokoluz

Jak zatopiona została Moskwa

Jak zatopiona została Moskwa przez u i pomocników to myśleli , że nie ma już okrętu nadzorującego południowo-zachodnią u i wysłali samolot transportowy do odessy , który ruscy zestrzelili . Nikt ku..wa się nie przyznał do tego czyj był ten samolot a ruscy też nie piwiedzieli czyj. Myśleli , że korytarz otwary a tu dupa bo okazało się , że tam w okolicy jest razem 20 okrętów rakietowych w tym 4 podwodne. Jak numer z Moskwą i wolnym kanałem powietrznym się  nie udał to wsadzili to na tory - co się stało z jedynym mostem kolejowym z Rumunii do Odessy wiemy - ma dwie potężne dziury i koleją nic nie pojedzie. Od tego momentu znów najbardziej obleganym lotniskiem z dostawami stała się Jasionka czy Jesionka pod Rzeszowem. Kolej z trakcjami zelektryfikowanymi została w środkowej u całkowiecie pozbawiona zasilania , gdyż onuce rozjeb..ły wszystkie trafostacje trakcji kolejowych. Dzisiaj do końca rozj..li lotnisko w odessie i kilka hangarów przy nim oraz most w odessie . Jedynym najkrótszym szlakiem lądowym z Rumunii do Odessy jest połączenie drogowe biegnące przez Mołdawię - Mołdawia państwo neutralne jest teraz na celowniku Nato aby tam wkroczyć i kombinują jakąś operację "pokojową" oczywiście z przykrywką "fałszywej flagi" a tam jest autonomia ruska naddniestzre - jak to ruszą to ruscy pójdą na pęłną skalę bo będzie to zbrojne wtargnięcie na teren autonomi ruskiej czyli wypowiedzenie wojny ruskim. W rumunii podobno jest już 8K naszych najemników bo żołnierz polski przysięga bronić granic kraju a  napadając na innych staje się najemnikiem ( irak , afganistan tam byli nasi najemnicy , którym płacili usmani , żołnierz polski broni granic Polski - tak brzmi rota przysięgi żołnierza ). Żołnierz polski może bronić inny sojuszniczy kraj przed agresorem w ramach srato ale na tym kończy się rola żołnierza polskiego poza granicami kraju. Kraj  u nie jest w nato , kraj u nie ma demarkacji granic od 1991 r. i nadal wg. ONZ jest pod jurysdykcją ruskich zatem to ich wewnętrzna sprawa i nie piwer..jmy się między wódkę a zakąskę jak brachole na weselu się napier..ją bo można zarobić porządny wpier..ol od jednego i drugiego za wciskanie nochala w nie swoje sprawy.

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Portret użytkownika dominikq

z tego kraju nalezy wyrzucic

z tego kraju nalezy wyrzucic odebrac obywatelstwo wszystkim notariusza ich rodzina to na poczatek dalej sedziowie wojewodzcy w gore wladza lubi kiedy narod zainteresowany debilizmami medialnymi a nie tym co najwazniejsze, jednomandatowe okregi wyborcze odebrac obywatelstwo kaczynskiemu i jemu podobnych niemiecka gospodarke zredukowac do 50 procent ponizej, przeciez conajmniej polowa biskupow katolockich to nie sa polacy tylko scierwa a magister inzynier powinien sie szczerze modlic aby tymi scierwami pozostali i jeszcze we wlasmym skurwosynstwie umacniali szkolili rzerujac na tepych polakach coraz mocniej wtedy bedzie mozna im przyjebac i wypierdolic a tak scierwo cwale cisnie na 100 procent pozniej odda 75 procent spierdolona wladza z warszawy polak sie cieszy ze cos dostal ale ukryte 25 procent pozostaje ale jest wojsko ktore tego pilnuje i oplacania skladek na zus,

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Skomentuj