Łukaszenka ogłosił, że w razie wojny, wszyscy mieszkańcy Białorusi otrzymają broń

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ostatnie wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki sugerują, że władze Białorusi obawiają się wojny, która tym razem może wybuchnąć na jej terytorium. Prezydent powiedział w piątek, że jeśli zrealizuje się ten czarny scenariusz to wszyscy mieszkańcy otrzymają broń do obrony przed najeźdźcą.

 

Łukaszenka, który często jest określany jako ostatni dyktator Europy zapowiedział, że wszyscy dorośli, czyli około 7 milionów ludzi, otrzyma broń palną i amunicję. Dodał również, że Białoruś powinna postawić na samodzielną produkcję i modernizację broni defensywnej.

 

Ponadto, prezydent Białorusi z zaniepokojeniem wypowiedział się o nielegalnym przemycie broni z sąsiedniej Ukrainy. Dokładnie to samo zjawisko obserwuje się w Polsce, wraz z masowym napływem ukraińskich imigrantów i pracowników. Dlatego w tej sytuacji należałoby zapytać: skąd nadejdzie wojna?

Aleksandr Łukaszenka – źródło: Okras/CC BY-SA 4.0

Kilka miesięcy temu, Aleksandr Łukaszenka zasugerował, że w przypadku kryzysu gospodarczego, na Białorusi może wybuchnąć wojna dokładnie tak jak na Ukrainie. Niewykluczone, że wojna domowa może zacząć się od wielkich protestów i zamieszek, które szybko ogarną cały kraj i zdestabilizują go. Pamiętajmy, że dokładnie to samo spotkało Ukrainę i jeszcze kilka miesięcy przed krwawym przewrotem nikt nie spodziewał się, że sprawy zajdą aż tak daleko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika gość111

Łukaszenka to jednak niegłupi

Łukaszenka to jednak niegłupi człowiek a zachód uważa go za jakiegoś drugiego Saddama czy Kadafiego który gnębi swój lud i którego należało by się pozbyć " bo ni ma demokracji". w przeciwieństwie do naszych on rozda broń. Polak broni nie moze posiadać nawet w czasie wojny bo nastaną czasy że znowu przyjdą pod dom żeby nas z niego wywalić na zbity pysk i zabrać nasze dobra. "wszyscy chcą naszego dobra" nasz rząd obawia się samych polaków stąd to przeswiadczenie że nie możemy mieć broni. czesi, niemcy, białorusini mogą - my zawsze NIE!

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Panie John Moll -

Panie John Moll - sprostowanie - nitka Jedwabnego Szlaku przez Białorus jest peryferyjna. Strategiczna i najważniejsza jest południowa nitka Jewabnego Szlaku - prowadząca przez nowo otwarty tunel pod Bosforem, przez Turcję i Bliski Wschód. Ta nitka jest najważniejsza, bo poza zasięgiem Rosji, a z drugiej strony komunikuje strategiczneie ważne porty "sznura pereł" Oceanu Indyjskiego - i komunikuje z tzw. Korytarzem Północnym [w Pakistanie]. Ukraina nie wypadła z Jedwabnego szlaku - z Odesszy statkiem wozi się towary do Gruzji, a dalej przez Azję Środkową do Chin i z Chin. Osobne odgałęzienie bałkańskie wiedzie do piresusu i potem przez Sueaz. Inna rzecz, że geografia [łuk Karpat] sprawia, że w Europie te lądowe trasy Jedwabnego Szlaku zbiegają się w Polsce - na lądowym przesmyku bałtycko-karpackim. Co oznacza na przykład, że to Polska Rosji, a nie na odwrót, może zakręcić kurek - oczywiście w porozumieniu z Chinami, do czego mamy podstawy, choćby przez strategiczne partnerstwo ekonomiczno-polityczne i wojskowe zawarte w  2011 i w 2012, udział w AIIB i uczestnictwo w 16+1, z którego Rosja jest wykluczona.

Portret użytkownika UPAdlina

Polska może zakręcić Rosji

Polska może zakręcić Rosji kurek? Z czym? Hehehehehe!
W tej chwili Polska jest pod kontrolą i zarządem faszyngtonu i nie decyduje o sobie. O jakim więc partnerstwie mówisz? Kogo z kim? Żeby Chiny mogły mysleć o jakimkolwiek partnerstwie z Polską ta musi wyjść spod buta uSSmana, bo na razie nawet ustawy nie może samodzielnie uchwalić, a co dopiero zawierać partnerstwa ponad głową swojego zwierzchnika z faszyngtonu. Takie są fakty.
A i Chiny nic nie będą robić w tej chwili przeciwko Rosji, bo Rosja to dla nich ważny sojusznik przeciwko bandyckiemu uSSmanowi. Zdarzenia w roli głównej z Chinami i Rosją na świecie to potwierdzają.
Widzę, że zapiekło cię, iż ukraina nie jest brana pod uwagę jako część Jedwabnego Szlaku. Hehehehe! Nie bredź, że nie wypadła z Jedwabnego Szlaku, bo tak właśnie jest. Jak tak niestabilny kraj, toczony totalną korupcją, wojną domową, gloryfikujący nazizim i banderyzm mógłby być brany pod uwagę, jako część tak wielkiej inwestycji? Chyba cię pogięło koleś. Nie bredź więc o wykluczonej Rosji, bo to banderowska ukraina jest wykluczona, co ładnie przedstawia mapa, która tak cię zabolała.
Reasumując, nie powinieneś więc pisać o "sprostowaniu", tylko o wykrzywieniu rzeczywistości, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Miroslaw H.

Ten antypolski tekst 'Polaka

Ten antypolski tekst 'Polaka z miasta', ze nas Polakow trzeba sie pozbyc, zabrzmial znajomo. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez Zydowke Hanne Krall z  Bronislawem Geremkiem (Geremek: Benjamin Lewert vel Lewertow) zaszla taka wymiana mysli: "...

Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków!

Bronislaw Gieremek:  Niezbyt lubie? Takie okreslenie jest niezbyt scisle! Ja ich po prostu nienawidze. Tak nienawidze, ze nie wiem jak to wyrazic slowami.

Hanna Krall:  Ale przeciez pana i pana matke uratowal wlasnie Polak!..."

http://niniwa22.cba.pl/GEREMEK.HTM

Ten wywiad antypolskie gadzinowki probowaly potem przedstawic jako esbecka prowokacje lecz juz bylo za pozno. Ani Krall ani Lewart nie dementowali swych wypowiedzi, tembardziej, ze SB bylo w zydowskich rekach. Widuje sie ten wywiad z wycietym zdaniem "Tak nienawidze, ze nie wiem jak to wyrazic slowami." Gdy z krzywej mordy raz slowo wyleci to juz nie zawroci i spowrotem nie wleci. "Polak z miasta" nie chce aby Polacy mieli bron. On chce aby byli bezbronni gdy przyjdzie czas pozbywania sie ich.

 

Portret użytkownika UPAdlina

Boicie się dać broni Polakom

Boicie się dać broni Polakom bander-mycaki, bo czujecie strach przed narodem, prawda? Boicie się, że to my Polacy pozbędziemy się was, a nie na odwrót. I stąd ta panika w was bander-mycakowate pajace w kwestii dostępu do broni dla Polaków. 

PS: W nicku wpisałes sobie "Polak", bo pewnie doszedłeś do wniosku, ze bez tego nikt nie uwierzy w twoją polskośc, co? Zakoduj sobie w pejsatym ukro-baniaku, że polskość ocenia się nie po nicku, tylko po treści wpisów. A czy wam się to podoba, czy nie, popieranie dziś Rosji w jej hamowaniu banderyzmu i jego uSSmańskiego sponsora jest korzystne dla Polski. Oczywiście jest to niekorzystne dla banderowskiej upainy, ale kogo to obchodzi w Polsce? Przeciętnego Polaka nie interesuje wasz ukro-banderowski interes, tylko nasz polski interes. Przeciętny Polak to nie to samo, co "polski" anty-polski marionetkowy rząd, który poświęcił możliwość korzystania narodu polskiego z tranzytu rosyjskiego gazu przez polskie terytorium, bo ten omijał wasz banderland. Zakodujcie to sobie w czerepach bander-ukry.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Creed1

Sądzicie, frędzle, że wobec

Sądzicie, frędzle, że wobec komu Łukaszenko wydał to oświadczenie? Uprzedzając Wasze przygłupiaste przemyślenia, uprzejmie informuję... to było oświadczenie wobec Federacji Rosyjskiej. Tak, bo właśnie z tej strony nadchodzi największe zagrożenie dla Białorusi. Słuchajcie dalej Moll'a, Upadlinę i resztę tałatajstwa... a potem się dziwicie, że macie kisiel w głowach. 

Portret użytkownika UPAdlina

No komu frędzlu? Twoje

No komu frędzlu? Twoje "informacje" są tyle warte, co "informacje" ścieków typu tvn24, TVPis, czy twojej strana.ua. Łukaszenka jeżeli się czegoś obawia, to tego, że bandyckie uSSmany ze swoimi klakierami zrobią mu nazistowski majdan czyli zamach stanu, jak to zrobili na waszej upainie. Na pewno nie obawia się Rosji frędzlu. I myślę, że nikt na tym poratlu nie zamieniłby swojego "kisielu" w głowach na twoje szambo żywcem wyjęte ze ścieko-meNdiów.
I wara od mojej osoby ukrze!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika John Moll

Co Ty pieprzysz? Czego Ty

Co Ty pieprzysz? Czego Ty chcesz ode mnie?

Co do Białorusi - już gdzieś pisałem, że może jej grozić wojna. Przez ten kraj przebiega lądowy odcinek chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku. Ukrainy już w tym projekcie nie ma, a Białoruś to ostatnia brama do Europy ze wschodu. Komu wojna będzie na rękę i kto za tym będzie stał - niech sam każdy oceni.

Znalezione obrazy dla zapytania nowy jedwabny szlak

Portret użytkownika euklides

Jedwabny Szlak to projekt

Jedwabny Szlak to projekt POLITYCZNY, a nie geograficzny. W dzisiejszych czasach geografia nie ma dla handlu ŻADNEGO znaczenia. Apeluję o przytnomność umysłu!!! Mamy po sklepach towary niemieckie, chińskie, japońskie, tajwańskie, australijskie, amerykańskie, chociaż nikt nie budował z tych krajów do nas specjalnego szlaku! Chińczycy tworzą Jedwabny Szlak jako narzędzie ekonomicznej ekspansji, już nie poprzez eksport konkurencyjnych towarów, ale bezpośrednio na terytorium krajów podbitych ekonomicznie! Mając swoją infrastrukturę, będą mogli uzasadniać działania militarne w regionie jako podyktowane ochroną tej infrastruktury i kadr przed zagrożeniem.

Niech nikt nie liczy na to, że Polska stanie się bogata dzięki Jedwabnemu Szlakowi. Jeśli ktoś myśli, że się dorobi na tym, że pociąg z chińskimi towarami przejedzie przez Polskę to jest niespełna rozumu! Gdyby to było ZSRR to może chociaż węgiel wypadałby z dziurawych wagonów. A tak? Ilu z was dorobiło się na tym, że ma przed oknami autostradę po której mkną TIRy?

Strony

Skomentuj