Łukaszenka ogłosił, że w razie wojny, wszyscy mieszkańcy Białorusi otrzymają broń

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ostatnie wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki sugerują, że władze Białorusi obawiają się wojny, która tym razem może wybuchnąć na jej terytorium. Prezydent powiedział w piątek, że jeśli zrealizuje się ten czarny scenariusz to wszyscy mieszkańcy otrzymają broń do obrony przed najeźdźcą.

 

Łukaszenka, który często jest określany jako ostatni dyktator Europy zapowiedział, że wszyscy dorośli, czyli około 7 milionów ludzi, otrzyma broń palną i amunicję. Dodał również, że Białoruś powinna postawić na samodzielną produkcję i modernizację broni defensywnej.

 

Ponadto, prezydent Białorusi z zaniepokojeniem wypowiedział się o nielegalnym przemycie broni z sąsiedniej Ukrainy. Dokładnie to samo zjawisko obserwuje się w Polsce, wraz z masowym napływem ukraińskich imigrantów i pracowników. Dlatego w tej sytuacji należałoby zapytać: skąd nadejdzie wojna?

Aleksandr Łukaszenka – źródło: Okras/CC BY-SA 4.0

Kilka miesięcy temu, Aleksandr Łukaszenka zasugerował, że w przypadku kryzysu gospodarczego, na Białorusi może wybuchnąć wojna dokładnie tak jak na Ukrainie. Niewykluczone, że wojna domowa może zacząć się od wielkich protestów i zamieszek, które szybko ogarną cały kraj i zdestabilizują go. Pamiętajmy, że dokładnie to samo spotkało Ukrainę i jeszcze kilka miesięcy przed krwawym przewrotem nikt nie spodziewał się, że sprawy zajdą aż tak daleko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gość111

Łukaszenka to jednak niegłupi

Łukaszenka to jednak niegłupi człowiek a zachód uważa go za jakiegoś drugiego Saddama czy Kadafiego który gnębi swój lud i którego należało by się pozbyć " bo ni ma demokracji". w przeciwieństwie do naszych on rozda broń. Polak broni nie moze posiadać nawet w czasie wojny bo nastaną czasy że znowu przyjdą pod dom żeby nas z niego wywalić na zbity pysk i zabrać nasze dobra. "wszyscy chcą naszego dobra" nasz rząd obawia się samych polaków stąd to przeswiadczenie że nie możemy mieć broni. czesi, niemcy, białorusini mogą - my zawsze NIE!

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Panie John Moll -

Panie John Moll - sprostowanie - nitka Jedwabnego Szlaku przez Białorus jest peryferyjna. Strategiczna i najważniejsza jest południowa nitka Jewabnego Szlaku - prowadząca przez nowo otwarty tunel pod Bosforem, przez Turcję i Bliski Wschód. Ta nitka jest najważniejsza, bo poza zasięgiem Rosji, a z drugiej strony komunikuje strategiczneie ważne porty "sznura pereł" Oceanu Indyjskiego - i komunikuje z tzw. Korytarzem Północnym [w Pakistanie]. Ukraina nie wypadła z Jedwabnego szlaku - z Odesszy statkiem wozi się towary do Gruzji, a dalej przez Azję Środkową do Chin i z Chin. Osobne odgałęzienie bałkańskie wiedzie do piresusu i potem przez Sueaz. Inna rzecz, że geografia [łuk Karpat] sprawia, że w Europie te lądowe trasy Jedwabnego Szlaku zbiegają się w Polsce - na lądowym przesmyku bałtycko-karpackim. Co oznacza na przykład, że to Polska Rosji, a nie na odwrót, może zakręcić kurek - oczywiście w porozumieniu z Chinami, do czego mamy podstawy, choćby przez strategiczne partnerstwo ekonomiczno-polityczne i wojskowe zawarte w  2011 i w 2012, udział w AIIB i uczestnictwo w 16+1, z którego Rosja jest wykluczona.

Portret użytkownika Creed1

Sądzicie, frędzle, że wobec

Sądzicie, frędzle, że wobec komu Łukaszenko wydał to oświadczenie? Uprzedzając Wasze przygłupiaste przemyślenia, uprzejmie informuję... to było oświadczenie wobec Federacji Rosyjskiej. Tak, bo właśnie z tej strony nadchodzi największe zagrożenie dla Białorusi. Słuchajcie dalej Moll'a, Upadlinę i resztę tałatajstwa... a potem się dziwicie, że macie kisiel w głowach. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

No komu frędzlu? Twoje

No komu frędzlu? Twoje "informacje" są tyle warte, co "informacje" ścieków typu tvn24, TVPis, czy twojej strana.ua. Łukaszenka jeżeli się czegoś obawia, to tego, że bandyckie uSSmany ze swoimi klakierami zrobią mu nazistowski majdan czyli zamach stanu, jak to zrobili na waszej upainie. Na pewno nie obawia się Rosji frędzlu. I myślę, że nikt na tym poratlu nie zamieniłby swojego "kisielu" w głowach na twoje szambo żywcem wyjęte ze ścieko-meNdiów.
I wara od mojej osoby ukrze!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika John Moll

Co Ty pieprzysz? Czego Ty

Co Ty pieprzysz? Czego Ty chcesz ode mnie?

Co do Białorusi - już gdzieś pisałem, że może jej grozić wojna. Przez ten kraj przebiega lądowy odcinek chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku. Ukrainy już w tym projekcie nie ma, a Białoruś to ostatnia brama do Europy ze wschodu. Komu wojna będzie na rękę i kto za tym będzie stał - niech sam każdy oceni.

Znalezione obrazy dla zapytania nowy jedwabny szlak

Portret użytkownika euklides

Jedwabny Szlak to projekt

Jedwabny Szlak to projekt POLITYCZNY, a nie geograficzny. W dzisiejszych czasach geografia nie ma dla handlu ŻADNEGO znaczenia. Apeluję o przytnomność umysłu!!! Mamy po sklepach towary niemieckie, chińskie, japońskie, tajwańskie, australijskie, amerykańskie, chociaż nikt nie budował z tych krajów do nas specjalnego szlaku! Chińczycy tworzą Jedwabny Szlak jako narzędzie ekonomicznej ekspansji, już nie poprzez eksport konkurencyjnych towarów, ale bezpośrednio na terytorium krajów podbitych ekonomicznie! Mając swoją infrastrukturę, będą mogli uzasadniać działania militarne w regionie jako podyktowane ochroną tej infrastruktury i kadr przed zagrożeniem.

Niech nikt nie liczy na to, że Polska stanie się bogata dzięki Jedwabnemu Szlakowi. Jeśli ktoś myśli, że się dorobi na tym, że pociąg z chińskimi towarami przejedzie przez Polskę to jest niespełna rozumu! Gdyby to było ZSRR to może chociaż węgiel wypadałby z dziurawych wagonów. A tak? Ilu z was dorobiło się na tym, że ma przed oknami autostradę po której mkną TIRy?

Portret użytkownika Lommo

Można powiedzieć że wszytko

Można powiedzieć że wszytko już było. Była taka historia z poprowadzeniem do Prus Wschodnich i Zachodnich (były zabór pruski) lini kolejowej z uprzemysłiwionej części Niemiec. Efekt był taki że produkcja przemysłowa we wschodnich prowincjach niemal upadła. Co prawda eksporotwano na zachód żwynośc ale też to było tak że nieprzetworzoną, a przetworzona była sprowadzana na wschód. Był jeden może troche pozytywny efekt że nadwyżki ludnośc ze wschodu tą samą linią kolejową jechały do zachodnioniemieckiego przemysłu. Co prawda coś ostatnio Chiny przębąkują o tym że zaraz będą mieli problemy kadrowe w gospodarce. Ale powiedzmy sobie że przynajmniej obecnie mimo i tak dużego postępu w podnoszeniu w chinach stopy życiowej to nie jest wymarzony kierunek emigracyjny. No ale wszytko przed nami. Nie mozna bezwarunkowo wykluczyć że dośc  przegnita Unia Europejska ulegnie rozpadowi , więc i gospodarczo to szału nie będzie. I jeszcze w przyszłości Chiny będą sobie sprowadzać gastarbajterów, wykluczyć się tego nie da.W takiej Wielkiej Brytani zarobki mają się podwoić za 99 lat , a w Chinach podwoiły się w ostatniej dekadzie. Póki co to chińskie firmy werbują polskich pracowników na projekty na które mają kontrakty w Polsce, choćby jakiś zbiornik retencyjny, China Power która rekrutuje to nazwa mówi sama za siebie.

Portret użytkownika John Moll

Krótko mówiąc - to jest

Krótko mówiąc - to jest projekt geopolityczny, który okropnie uzależnia i potem nie będzie z niego wyjścia (jak z NATO, tylko jeszcze gorszy). Projekt, w który zaangażowało się wiele państw, a Chiny udzielają tym państwom wielkich pożyczek na budowę infrastruktury dla Nowego Jedwabnego Szlaku. Ten szlak trzeba jakoś zbudować. Ukraina zostanie pominięta (wojna), ale Białoruś pozwoli Chińczykom dotrzeć do centrum Europy. Co innego szlak morski, a co innego szlak lądowy.

Zresztą Chiny i tak osiągną swój cel, a jak już do tego dojdzie, będziemy mieć poważne problemy i to z wielu powodów. Nie wiem, czy dzięki temu doczekamy się dobrobytu, ale kłopoty spłyną szybciej niż myślimy. Powiedz sam - chciałbyś, żeby jakieś Chińczyki z Pekinu oceniały Twoje życie?

Portret użytkownika еuklidеs

Moje zdanie jest takie, że

Moje zdanie jest takie, że chociaż nie znoszę współczesnego USA, to obawiam się, że jeszcze zatęsknimy za hegemonią Jankesów. Chińscy komuniści robią dokładnie to co Lenin w ZSRR nazwał NEPem (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Polityka_Ekonomiczna), tylko robią to konsekwentnie. Kiedy już osiągną dominację gospodarczą, to przystąpią do budowy socjalizmu, a to oznaczało będzie z dnia na dzień biedę i terror. Dokładnie tak jak było w ZSRR, tylko, wspomagane technologią, więc nie będzie ucieczki.

My powinniśmy wspierać Rosję, ale naprawdę wspierać, a nie być "wspieranym" przez rządzącą tam bolszewię. Powinniśmy prowadzić do tego, żeby Rosja stała się bogatym i rozwiniętym państwem. Niestety naszym przywódkowcom nie mieści się to w ich przepitych łebkach zaprogramowanych przez obcą agenturę. 

Strony

Skomentuj