Finlandia zawiesza połączenie kolejowe między Helsinkami a Petersburgiem

Kategorie: 

Źródło:

Pociąg Allegro, za pomocą którego do tej pory Rosjanie uciekali z Federacji Rosyjskiej, przestanie kursować między Helsinkami a Petersburgiem 28 marca br.

 

„Do tej pory pociąg Allegro jeździł planowo zgodnie z instrukcjami władz, aby Finowie mogli wrócić do ojczyzny. W ciągu tych tygodni wielu osobom, które chciały opuścić Rosję, udało się wyjechać z tego kraju” – powiedział dyrektor transportu pasażerskiego Topi Simola. Teraz, zdaniem ministra, nie jest wskazane kontynuowanie ruchu Allegro ze względu na sankcje, więc zawieszono połączenie na czas nieokreślony.

 

W czwartek minister Tytti Tuppurainen (SDP), kierująca zarządzaniem spółkami Skarbu Państwa, wysłała list do spółki kolejowej VR, w której określiła kursy Allegro, jako „niespełniające oczekiwań”. Po rozpoczęciu wojny na Ukrainie fiński rząd nie zrezygnował z pasażerskiego połączenia kolejowego między Finlandią a Rosją, aby obywatele fińscy, przebywający na terytorium Rosji, mogli wrócić do domu.

 

Wczoraj rosyjska państwowa firma RZD znalazła się na listach sankcyjnych USA i Wielkiej Brytanii. Allegro jest obsługiwane przez joint venture pomiędzy VR i RZD Karelian Trains. Oficjalną decyzję o zatrzymaniu ruchu musi podjąć VR.

 

Komunikacja lotnicza między Rosją a Finlandią została przerwana z powodu wojny na Ukrainie. Teraz samolotem do Rosji można dostać się tylko przez jeden z nielicznych krajów, do których odbywają się bezpośrednie loty z Rosji. Firmy autobusowe Lux Express i Ecolines nadal kursują między Petersburgiem a Helsinkami. Funkcjonują również połączenia autokarowe z Petersburga do Lappeenranty.

 

Po wybuchu wojny „Allegro” było jednym z nielicznych sposobów podróżowania Rosjan do Europy i poza nią. W ostatnich tygodniach pociągi były wypełnione prawie po brzegi. Prowadzono nawet negocjacje między VR a Rosyjskimi Kolejami w sprawie uruchomienia dodatkowych przejazdów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Alf

Kurwa co za debile żyją w tej

Kurwa co za debile żyją w tej Polsce¡!!!!!!?? Co za generał co nie zna GEOGRAFII i historii Chyba nie zdał z historii. Jak może decydować o bitwie czy operacji wojskowej jak NIE Ma pojęcia gdzie się znajduje..... ŚMIECHU WARTE¡!!!!!!!!

Portret użytkownika axell69

Kolejność  zdarzeń ,

Kolejność  zdarzeń , postowałem to  wczoraj ale  nikt  nie  zauważył  .

............................................................................................................................................................................................

Daniłow: "Pomogłoby nam otwarcie Rosji drugiego frontu".

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow powiedział, że jego państwu pomogłoby otwarcie "dodatkowych frontów" wojennych. Wskazał tutaj Górski Karabach i Wyspy Kurylskie, ale także zasugerował, że Polska mogłaby zgłosić roszczenia do obwodu Kaliningradzkiego.

https://www.wykop.pl/link/6585831/danilow-pomogloby-nam-otwarcie-rosji-drugiego-frontu/

.............................................................................................................................................................................................

PILNE: Azerbejdżańska armia uderza w Karabachu

26.03.2022 - 20:24

 Azerbejdżańska armia strajkuje w Karabachu |  rosyjska wiosna

Siły zbrojne Azerbejdżanu wkroczyły w strefę odpowiedzialności rosyjskiego kontyngentu pokojowego na terenie Górnego Karabachu - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Odnotowano, że od 24 marca do 25 marca azerbejdżańskie siły zbrojne zadały 4 uderzenia BSP BAYRAKTAR-TB 2 na jednostki NKR w rejonie osady Furakh.

...................................................................................................................................................................................................

Rozpadająca się Ukraina poparła „roszczenia” Polski do Kaliningradu

27.03.2022 - 9:30

Rozpadająca się Ukraina poparła „roszczenia” Polski do Kaliningradu |  rosyjska wiosna

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow poparł ewentualne roszczenia terytorialne Polski do rosyjskiego Kaliningradu.

Według urzędnika ambicje Warszawy mogą kolidować z operacją specjalną Moskwy.

„Mogę powiedzieć, że Polska, choć nie na oficjalnym poziomie, już wysuwała roszczenia do obwodu kaliningradzkiego. To na pewno by nam pomogło ”- powiedział Daniłow w ukraińskiej telewizji.

Jak donosiła Russkaya Vesna , były dowódca polskich wojsk lądowych gen. Waldemar Skshipchak powiedział, że Polska powinna poruszyć kwestię przynależności do obwodu kaliningradzkiego , który od 1945 roku jest „okupowany przez Rosję”.

Współczesny obwód kaliningradzki znajduje się na terenie byłej niemieckiej prowincji Prusy Wschodnie. W 1945 r. miały tu miejsce bitwy wschodniopruskiej operacji wojsk sowieckich. Po zakończeniu II wojny światowej decyzją Konferencji Poczdamskiej część Prus Wschodnich (około 1/3) została przekazana ZSRR, reszta terytorium Polsce.

.................................................................................................................................................................................................

Więc  czy chcemy czy nie , nasz  sząd  postanowił  przy  świetle  z chanuki  wdać się  w konflikt  z FR .

Portret użytkownika spokoluz

Tak , zgadzam się z Tobą.

Tak , zgadzam się z Tobą. Pomógłby bardzo front w kierunku Obwodu kliningradzkiego. Jeśli zbyt aktywnie wejdą w to usmany to otworzą się fronty tam , gdzie jest ogromna nieprzychylność do usmanów , które swoimi wojskami pilnują interesów w krajach , które okupują szerząc wolność i demokracje. Wystarczy tylko jeden kraj okupowany aby potoczyła się lawina wystąpień zbrojnych przeciw usmanom bo bedą zmuszeni do przerzucania sił osłabiając jednostki o najmniejszej wartości strategicznej. Nie będą w stanie zapanować nad wszystkimi ogniskami , gdyż mają rozdrobnione siły w różnych rejonach świata.

Braki w żywności mogą odezwać się w ciągu 1-2 miesięcy bo kolejne zbiory będą dopiero za 4 m-ce i będą dużo skromniejsze bez nawozów sztucznych. Można zasilać rośliny nawozami naturalnymi i to na dużą skalę ale przygotowanie takich nawozów trwa ale wiedza o tym jest wśród rolników skromna.

Rozlew konfliktów będzie spowodowany głodem.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Dziś jestem wypity

Doczekamy się gdy w

Doczekamy się gdy w wiadomościach pokażą co z ludnością cywilną w Mariupolu robi Azov?!!? Niedługo u nas będzie wydarzenie "Wołyń 2.0 dogrywka", już niedługo.

Portret użytkownika jamruskaonucahej

rosjanie mordują kobiety i

rosjanie mordują kobiety i dzieci, pewnie też gwałcą. bombardują miasta a mieszkania rozkradają. 

nie placz nam tu ruski trollu, ze dostali po kulce w noge Wink rosyjscy żołnierze nie biorą jeńców więc i tak te ruskie miernoty, przepraszam, rosyjscy żołnierze mieli szczęście, że uszli z zyciem.

a widziałeś, jak pięknie nauczyli sie spiewac "chwala ukrainie"?:D no szybko im z głów wybili wielką rasyję 

Portret użytkownika Weles

Wcale mi ich nie żal. Jak się

Wcale mi ich nie żal. Jak się pcha łapę między drzwi i włazi gdzie cię nie proszą płaci się cenę. Stało im się to w ich ojczystej rosji czy w innym kraju? Niech się cieszą ze z nich nie wywlekaja jelit na motku drutu kolczastego 

Portret użytkownika W.Redny

Jęcami? oj Iwan, Iwan...

Jęcami? Biggrin oj Iwan, Iwan... Nauczyłbyś się w końcu Polskiego... A ci jeńcy to artlerzyści - ci co strzelają do szkół i szpitali. Ale nie dziwię się że takie traktowanie cię szokuje. W końcu w Rosji jeńców się zabija .Tak jak w Katyniu. 

Skomentuj