Ostrzał zakładu chemicznego w Gorłówce może wywołać skażenie na Ukrainie i w krajach sąsiednich

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jeżeli ukraińskie armia nadal będzie prowadziła ostrzał i bombardowania zakładu należącego do koncernu "Sitrol" w Gorłówce, może to doprowadzić do katastrofalnego uwolnienia toksycznych substancji, które spowodują śmierć ludzi, nie tylko na Ukrainie, ale także w sąsiedniej Rosji i na Białorusi.

 

Przedstawiciele zakładu ostrzegają, że zaplątana rakieta może spowodować potężne problemy dla ludności cywilnej.

"Oddziały ukraińskie używają kilku wyrzutni rakiet "Grad", a nawet "Uragan". Bombardowania miasta i okolic zakładów chemicznych trwają codziennie" - powiedział Paweł Brykow, rzecznik Stirolu

Szczególnie niebezpieczne jest składowisko substancji toksycznej, zwanej mononitrohlorbenzolem. Konsekwencje niekontrolowanego wycieku byłyby katastrofalne i miałyby wpływ na obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi. Minimalny promień skażenia, w zależności od wiatru, może sięgać co najmniej 300 km.

 

Ukraińskie media jakoś przemilczały fakt, że kilkudniowe bombardowania mogą mieć dodatkowe tragiczne konsekwencje. Jednak już chyba od dawna Kijów nie zwraca uwagi na ewentualne straty skupiając się na pokonaniu separatystów za wszelką cenę.

 

Gdy do ludzkiego organizmu dostaje się mononitrohlorbenzol utlenia hemoglobinę. Trucizna wpływa na serce, wątrobę, szpik kostny i może powodować śmierć. Wojska ukraińskie od kilku tygodni prowadzą masywny ostrzał Gorłówki. Wybuchy zniszczyły stacje transformatorowe odcinając miasto od wody pitnej i elektryczności. Podobnie jak Ługańsk, Gorłówka jest na skraju katastrofy humanitarnej.

 

 

Na podstawie: Itar TASS

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika heddon

panie admin, zaniepokojony

panie admin, zaniepokojony tragicznymi konsekwencjami ostrzału - jak do tej pory jednyna "zaplątana rakieta" to 9M38 z systemu BUK, którą ruska dzicz zestrzeliła cywilny samolot. proszę nie szukać na siłę słomki w cudzym oku, a zająć się belką we własnym

Portret użytkownika Ariel

Ponieważ masz doskonałem

Ponieważ masz doskonałem informacje kolego o sprawcach, jestem przekonany że jeżeli złożę informacje do prokuratury z pewnością udzielisz wyczerpujących odpowiedzi. Osobiście bardzo bym chciał mieć wreszcie sprawdzsone informacje. Dzięki kolego, że wreszcie dzieki Tobie będziemy takie mieli.
 
Pozdr.

Portret użytkownika Wlodi

Zyrinowski buahaha z tej jego

Zyrinowski buahaha z tej jego wypowiedzi. Bez lend lease w 1945 to do dzis by w lepiankach mieszkala ruska swolocz. Poza tym niech kupia skarpety swemu wojsku bo w XXI w w onucach paradowac nie wypada

Ponad to Władimir Żyrinowski znany jest z krewkiego charakteru i licznych skandali telewizyjnych oraz politycznych (jest osobą niepożądaną w Kazachstanie, wobec którego wysuwa pretensje terytorialne). Znany jest z wielu prowokacyjnych wypowiedzi antypolskich, m.in. prezentował publicznie mapę z przyszłymi granicami Rosji na linii Wisły. W związku z tym w czasie wyborów prezydenckich w 1996 roku wygrażał Polsce nowym rozbiorem między Niemcami a Rosją. Wyrażał podziw dla Saddama Husajna, przekonywał, że należy siłą odzyskać Alaskę. Deklarował chęć użycia broni jądrowej przeciwko Japonii oraz nałożenia blokady morskiej w celu zagłodzenia jej mieszkańców.

Wypisz wymaluj forumowy Angelo maximo rex... Taki sam bredniaz.

Oj kryzys w rosji wielki... Braklo miejsca w psychiatrykach.

Na wojne sie szykuja a za chwile cebule i wóde na 3 dania beda wpierniczac.

Portret użytkownika dąb

w d..pę towarzysze dostajecie

w d..pę towarzysze dostajecie na Ukrainie . Zbrodniczy naród radziecki , który wysłał wojska na Ukrainę tzn naruszył zasrane prawo każdego narodu do samostanowienia , który nie powstrzymał się od zestrzelenia pasażerskiego samolotu z obcokrajowcazmi przez pomyłkę bo miał zestrzelić własny samolot . Dla rozpętania drugiej wojny czerczeńskiej w której wymordowali ruscy co 10-go Czeczena cywila Putin nakazał wysadzenie 5 własnych bloków mieszkalnych i kazał obarczyć winą Czeczenów . Ten sam przywódca zwyrodniałego narodu radzieckiego jest odpowiedzialny za śmierć setek Moskwiczan otrutych gazem bojowym w teatrze . Ja tu nie wracam pamięcią do II wojny światowej czy też wojny polsko-ruskiej . Dopiero tam ruscy wydziwiali nad jeńcami czy pokonanymi , ale i Czeczeńcy też opowiadali że zrównanie z ziemią wioski dla ruskich to nie jest zbrodnia , że rozstrzeliwanie bez sądu , gwałty , czy torturowanie np. miażdżenie obcasem jąder to jest narmalna sołdacka rzecz.    Jak nie jesteś adminie ruskim to nawróć się , ale jak jesteś ruskim to pozostaje ci hańba i wstyd.  

Portret użytkownika Wlodi

Dokladnie! A minusami sie nie

Dokladnie! A minusami sie nie przejmuj. Pelno tu czerwonej chalastry o mocno ograniczonych umyslach. Ich babki papraly sie z sowieckimi "wyzwolicielami" to co maja teraz mowic.

Putinowska Rosja zrobiła sobie wroga z Czeczenii, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Estonii, Polski, Szwecji, Kandy, Holandii, Australii, Malezji, Japonii, Armenii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, nawet zawsze przyjaznej Rosji Bułgarii!
Łatwiej wymienić kraje które popierają Rosję: Korea Północna, Kuba, Wenezuela...
Ten ich dyktator to wariat, z poczucia niższości, wietrząc wszedzie, że go za mało szanują, lekceważą go i smieją sie z niego doprowadził do sytuacji, którą zapowiedział: Rosja otoczona zewsząd przez banderowców.... Hehehe

"Jak powiedział pewien góral
Polska będzie aż po Ural
Za Uralem będą Chiny
Was nie będzie sk..syny"

Zdrówko Smile

Portret użytkownika ben

Biedny ciekawe  czy

Biedny ciekawe  czy przyjechałeś do Polski teraz czy jak twoi bracia mordowali Polaków  na Wołyniu .Dla kontrastu sprawdz ile wojen prowadzi  szatańskie plemię USA ile mordów dokonali Francuzi  Anglicy nie ma usprawiedliwienia  dla morderców  każdej  maści .Gdzie twoja pamięć  o Hiroszimie Nagasaki  o ludach Afryki mordowanych w imię pieniądza gdzie. Mieszkam na Sląsku niestety moje miasto wyzwolili Ukraińcy gwałty mordy były na porządku dziennym  ,nie popieram Ruskich .Co  stało sie z naszą pamiecią  o Oświęcimiu  Brzezińce teraz wchodzimy Niemcom w dupsko tanio sprzedalismy naszą skóre . WTC może i teoria spiskowa ale co, już to wyprawiał nasz brat  Amerykański jeśli tak masz dosyć Ruskich walcz  jeśli jesteś Polakiem walcz o wolność  co daje ci ten zakłamany  nierząd myślisz że te bydło z wiejskiej miało by skrupuły gdybyś wyszedł na ulicę i krzyczał antyrządowe hasła do czasu. Może jak rozpęta się wojenna pożoga zobaczysz kto brat twój a kto wróg, a może zostaniemy sami jak zawsze POLAK ZDRADZONY I OPUSZCZONY !

Portret użytkownika koń który mówi

Czyli niewiele się pomyliłem

Czyli niewiele się pomyliłem pisząc jakiś miesiąc temu, że te zwierzęta są w stanie zbombardować np. elektrownię atomową. Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że to są chorzy ludzie i że interwencja ze strony Putina jest niezbędna? Zasięg chemii teoretycznie wynosi 300km, ale w praktyce może to być dużo więcej i to świństwo doleci nawet do Polski.
Wszyscy jesteśmy zagrożeni przez tę bandę psychicznie chorych, nieskoordynowanych dzikusów banderowskich, morderców popełniających, raz za razem, zbrodnie wojenne. Działają na polecenie równie dzikiego, samozwańczego pseudo rządu w którym uczestniczy m.in. syjonistyczna świnia tymoszenko, która wręcz wypowiadała się, że Rosjan należy wymordować. A jak wymorduje Rosjan to kto będzie następny?

Strony

Skomentuj