Ukraina przeprowadziła testy swojego najnowszego systemu uzbrojenia przeciwpancernego

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ukraina poinformowała, że przetestowała niedawno najnowszy model pocisków przeciwpancernych systemu Skif, które posiadają system automatycznego namierzania celu. Całość odbyła się między innymi w warunkach pustynnych w celu sprawdzenia, jak radzi sobie nowa technologia w warunkach niekoniecznie korzystnych do sprawnego funkcjonowania. Zgodnie ze słowami przedstawiciela Ministerstwa Obrony oraz Rady Obrony Narodowej, Oleksandra Turchynova, zakończyły się one pełnym sukcesem.

 

Pociski ATGM mają ponoć precyzyjnie trafiać cele oddalone o 5,5 km od strzelca – w trakcie prób nie odnotowano przypadku chybienia. Dodatkowo, według słów Turchynova, pociski te są w stanie zniszczyć pancerz, który posiada nawet do metra grubości.

„Nie ma na świecie pojazdu opancerzonego, którego nie mógłby zniszczyć najnowszy, ukraiński system przeciwpancerny Skif,” czytamy w raporcie opublikowanym na stronie rządowej.

Warto zauważyć, że powstanie pierwszej wersji tego systemu ogłoszono w 2005. Była to produkcja Białorusko-Ukraińska, z której do dziś korzystają oba państwa. Kijów jednak w ostatnich latach podjął decyzje o zmodyfikowaniu swojej wersji systemu Skif, poprzez wyposażenie go w systemy samonaprowadzające własnej produkcji. Jest to wersja ekwipunku, której nie posiada Białoruś – modyfikację tę nazwano Stugna-P.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

najeźdźców, czyli banderowców

najeźdźców, czyli banderowców z kijowa? Nie? Czyli popierasz banderowską nazi-juntę kijowską i życzysz walczącym z nią ludziom klęski? Na próżno. Czasy degeneratów powoli będą odchodzić w przeszłość i nic nie pomogą kwiki ich miłośników.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj