W ciągu ostatnich 40 lat, na świecie utracono aż jedną trzecią ziemi uprawnej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Sheffield, w ciągu ostatnich 40 lat, aż jedna trzecia ziemi uprawnej na naszej planecie została zniszczona w wyniku erozji i zanieczyszczeń spowodowanych przez nadużywanie nawozów. Wnioski te przedstawiono na konferencji klimatyczne, która odbywa się w Paryżu.

 

Według ekspertów z Uniwersytetu w Sheffield, Ziemia nie jest w stanie wytrzymać aktualnych technologii rolniczych. Tempo erozji gruntów ornych jest 10 do 100 razy większe niż tempo powstawania gleby. W sumie, w ciągu ostatnich 40 lat, aż 33% światowych gruntów ornych zostało utracone w wyniku erozji lub zanieczyszczeń.

 

Sytuacja wygląda na katastrofalną, a naukowcy ostrzegają, że dalsze stosowanie nawozów chemicznych może poważnie uszkodzić glebę. Odpowiednie rozwiązania, które przyniesie wyraźną poprawę to powrót do tradycyjnych metod, takich jak płodozmian i stosowania nawozów organicznych. Można też hodować rośliny uprawne, które nie wymagają takiej ilości nawozów jak te sprzedawane przez biotechnologiczne koncerny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Logik

"2 Przeklinają, kłamią,

"2 Przeklinają, kłamią, mordują, kradną i cudzołożą; włamują się, a krew styka się z krwią. 3 Dlatego usycha ziemia oraz więdnie wszystko, co ją zamieszkuje, wraz z dzikim zwierzem i ptactwem nieba; tak, i nawet ryby giną w morzu." Ks. Ozeasza 4, 2-3

Portret użytkownika Logik

"2 Przeklinają, kłamią,

"2 Przeklinają, kłamią, mordują, kradną i cudzołożą; włamują się, a krew styka się z krwią. 3 Dlatego usycha ziemia oraz więdnie wszystko, co ją zamieszkuje, wraz z dzikim zwierzem i ptactwem nieba; tak, i nawet ryby giną w morzu." Ks. Ozeasza 4, 2-3

Portret użytkownika nn

Cytat: „Czy istnieje

Cytat:
„Czy istnieje jakikolwiek środek bardziej skuteczny niż wojna zakładając, że chce się wpłynąć na zmianę sposobu życia całego narodu?”
 
A kryzysy, nienawiść połaczona z fanatyzmem, i głód - aby ten srodek urzeczywistnić.

nn

Portret użytkownika eva11

nic co ,oni,,wymysla nawet

nic co ,oni,,wymysla nawet jesli wyglada na cos pozytywnego nie jest tym wcale!!!!!!!
przeciez ci sami zwyrodnialcy co mowia o niszczejacej glebie zatwierdzaja pestycydy do uzytku,
ci sami zatwierdzaja normy co do zanieczyszczen powietrza aby do drugiej kamery mowic o nadmiarze zanieczyszczen,
ci sami dopuszczaja chemie do spozycia,aby za moment mowic o zagrozeniu spozywania glutamianu,
ci sami wycinaja drzewa i morduja zwierzeta a na drugiej zmianie protestuja w imie ochrony srodowiska jako grenecos tam!!!!!!!!!!!!
parodia totalna...
dlatego nie rozumiem,na czym polega zadanie np,rzekomych depopularyzatorow ziemi,
chca mniejszej ilosci ludzi,bo zabijamy ziemie,
ale przeciez to oni nam daj narzedzia do naszych rak(chodzi o konczyny),wiec gdzie tu sens?

Skomentuj