Uran okazał się najbardziej „cuchnącą” planetą w Układzie Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Atmosfera każdej planety w Układzie Słonecznym zawiera różnorodne gazy. Naukowcy twierdzą, że z punktu widzenia zapachów odczuwanych przez ludzi, zdecydowanie najmniej przyjemny zapach ma Uran, który wręcz cuchnie.

 

Zdaniem uczonych Księżyc ma zapach podobny do prochu strzelniczego. Za to aromat, który posiadają Jowisz, Saturn i Neptun również trudno nazwać przyjemnym. Jednak najbardziej nieprzyjemny, z punktu widzenia percepcji zapachów przez ludzi, jest Uran.

Górna atmosfera tej planety składa się głównie z wodoru, helu i metanu. Niższe zbudowane są z siarkowodoru, amoniaku, metanu i dwutlenku węgla. Pomimo tego, że amoniak jest tam zawarty w niewielkich ilościach, skrapla się, tworzy chmury i roznosi zapach po okolicy.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nikogo tam nie było i być nie

Nikogo tam nie było i być nie musiało by wysunąć takie stwierdzenie używając do tego pospolito brzmiącego wyrażenia , co nie zmienia faktu że gdyby był tam jakiś "nos" to by wywąchał ów smród . Wystarczy , że jest tam obecność gazów "odorowych" , podobnie jak nigdy nikogo nie było na Wenus czy Merkurym a i bez tego wiadomo , że żyć się tam nie da bo za gorąco i za "duszno". Nie czepiaj się więc bez powodu bo i w Twoim brzuchu nikt "nie był" a mimo to wiesz , że masz wątrobę i resztę kiszek.

Portret użytkownika Antymongol

Jaki portal taki artykuł i

Jaki portal taki artykuł i jeszcze pisał go admin nic dodać nic ująć niczego więcej bym się nie spodziewał... Ten portal od lat znaczy a zalatywać Talmudem i krecocymi się jak swinski ogon pejsami

Skomentuj