Czym jest jasna "gwiazda" widoczna na niebie?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Ludzie bardzo rzadko ostatnio patrzą w niebo, a dzieją się tam bardzo ciekawe rzeczy. Jeśli ktoś spojrzy jednak do góry, to z pewnością zobaczy bardzo jasną gwiazdę. Nie, to nie jest Nibiru, to Wenus.

 

Zwykle obserwacje planety Wenus są możliwe zaraz po wschodzie słońca i chwilę przed zachodem. To właśnie z tego powodu Wenus bywa nazywana gwiazdą zaranną. Druga planeta Układu Słonecznego, którą jest Wenus, jest widoczna z Ziemi jako bardzo jasny punkt.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to ciało niebieskie można obserwować w różnych fazach tak jak Księżyc. Dzieje się tak dlatego, że Wenus to planeta wewnętrzna z ounktu widzenia Ziemi.

 

Wenus to trzecie po Słońcu i Księżycu ciało niebieskie, pod względem jasności. Planeta ta jest na tyle jasna, że można ją obserwować nawet w ciągu dnia, ale tylko wtedy kiedy Słońce znajduje się nieco nad horyzontem.

W obecnej konfiguracji Wenus znajduje się bardzo wysoko. Pod koniec lutego można ją było z łatwością zlokalizować jako najjaśniejszy punkt na niebie świecący koło Księżyca. Taką spektakularnie jasną Wenus będzie można zobaczyć na wieczornym niebie aż do wiosny. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Luki87km

Co to za nowa gwiazda na

Co to za nowa gwiazda na zachodzie co w styczniu się nagle pojawiła? Na pewno to nie jest Wenus, o czym wielu pisze! W niczym jej nie przypomina, jest zdeecydowanie na nią za jasna, nie porusza się nawet podobnie jak Wenus, praktycznie się nie porusza, zmienia kolory, koło niej jest kilka mniejszych ruchomych "gwiazd " , pojawiła się nagle w styczniu, a wcześniej jej nie było, nigdy nie widziałem tak jasnej gwiazdy jak ta na zachodzie od stycznia codziennie nawet przed zachodem słońca już ją widać! Nie wiadomo co to , ale wygląda jak gigantyczna lampa stroboskopowa 3 kolorowa..

Portret użytkownika ............................................

.............................

........................................................to nie jest wenus ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to jest jowisz  przez lornetkę widać 3 lub 4 księżyce reszta jest zbyt mała..........................................wenus nie posiada księżyców  wtym roku ani wenus ani mars nie są widoczne..................................................jowisz który jeszcze w listopadzie i grudniu był maleńki-----------------------------od stycznia powiększył się chyba sześciokrotnie.................................................albo ziemia i jowisz się zbliżyły albo ktoś coś tam grzebie...........................................................................

Portret użytkownika PiekłoCzeka

Autorku w pomarańczowych

Autorku w pomarańczowych okularach, a dla czego nie wstawiłeś zdjęcia tego objektu np z aparaatu z dużym zoomem nikonem p1000 zobaczyli byśmy jak to wygląda Lol ale pytanie dobre czym są te świecące w nocy punkty na niebie poukładane w jakieś dziwne układy które śmiertelnicy nazywaja układami gwiezdnymi albo konstelacjami.

https://www.youtube.com/watch?v=whHDPj8Hhkg

no i co widać ???

 

Skomentuj