Ukraińska armia znalazła się w okrążeniu pod Debalcewem

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wygląda na to, że kocioł pod Debalcewem został domknięty, tak przynajmniej twierdzą źródła separatystów, których nie dementują oficjalne komunikaty armii ukraińskiej. Pojawiły się też informacje, że do walki włączyły się też rosyjskie myśliwce.

 

Przypomnijmy, że poprzednia ofensywa ukraińska z zeszłego roku skończyła powiększeniem kontrolowanego przez separatystów obszaru i okrążeniem kilku tysięcy żołnierzy pod Iłowajskiem. Skończyło się to rozmowami pokojowymi w Mińsku, które zerwano decydując się na aktualnie trwającą ofensywę.

Ukraińska artyleria pod Debalcewem - Źródło: twitter

Debalcewo może się stać nowym Iłowajskiem, czyli zamknięciem w kotle kilku tysięcy żołnierzy ukraińskich. Wygląda na to, że właśnie z tym mamy teraz do czynienia. Wiadomo czym kończy się walka w sytuacji, gdy nie da się dostarczyć żołnierzom zaopatrzenia, zatem tym lepiej, że jutro znowu będą się odbywały rozmowy pokojowe w Mińsku. Niewątpliwie jednym z tematów rozmów będzie los okrążonych pod Debalcewem.

Rzekomi rosyjscy żołnierze pod Debalcewem - źródło: Twitter

Komentatorzy stwierdzają, że nasilenie aktywności prorosyjskich separatystów jest spowodowane właśnie jutrzejszymi rozmowami. Ukraińcy konsekwentnie ostrzeliwują pozycje pod Debalcewem i właściwie tylko dlatego nie można było mówić o pełnym okrążeniu. Teraz jednak siły DNR twierdzą, że kontrolują wszystkie drogi. Trwają tam regularne potyczki pancerne z wykorzystaniem czołgów. Trudno jednak zweryfikowac liczne historie o zniszczeniu wielu czołgów, przez nieliczne ukraińskie oddziały.

Ukraińska artyleria pod Debalcewem - Źródło: twitter

Niepokojąco brzmią informacje podane przez ukraiński portal censor.net.ua, którego dziennikarze twierdzą, iż pozyskali informacje, że w rejonie na północ od Debalcewa, doszło do naloty wykonanego przez dwa rosyjskie Su-25. Gdyby się potwierdziło, że rosyjskie lotnictwo bombarduje pozycje ukraińskich wojsk byłby to zupełnie nowy poziom konfliktu. Podobno z atakującymi Rosjanami Ukraińcy walczą też w Mariupolu.  

Ukraińska artyleria pod Debalcewem - Źródło: twitter

Trwają też walki pod Kramatorskiem. Docierają informacje, że na dowódźtwo tak zwanej ukraińskiej operacji antyterrorystycznej spadła rakieta zdolna do rażenia celów w odległości 100 km. 

Źródło: twitter

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Pod Dobalcewem w okrązenie

Pod Dobalcewem w okrązenie dostała sie nie tylko artmia ukraińska, ale i ponad 2000 zołnierzy NATO i stąd takie ostre dyplomatyczne zabiegi , po to aby wydostac tych żołnierzy z okrążenia aby sie świat nie dowiedział, ze oni tam byli.

Portret użytkownika Ikser

Ależ się cieszę że wkrótce

Ależ się cieszę że wkrótce rosja zostanie zniszczona i podzielona na strefy okupacyjne a rząd jej wymieniony na cywilizowany i demokratyczny tak jak to miało miejsce tuż po II wś w Niemczech i Japonii ! W III Wojnie Światowej Zwycięży USA/UE/NATO i sowieckie forumowe szczury, zdrajcy Polski jakich tu większość, muszą się z tym pogodzić. Na szczęście na większości portali informacyjnych jak i w całej Polsce więcej jest przeciwników putinowskiej kacapskiej rosji, niż sowieckich wesz i zdrajców Polski. Wrogów Polski czeka totalna klęska. Błyskawiczne natarcie nuklearne na rosję da Zachodowi bardzo szybkie Zwycięstwo. Zachód pozwoli też Chinom od tylca zabrać rosji syberie. Podejrzewam że ruski tort został już podzielony Lol rusek znów będzie boleśnie biczem wysmagany bo w pełni na to zasłużył. USA posiada najlepsżą na świecie tarczę antyrakietową Balistic Missiile Defence(BMD) rozlokowaną wokół całych USA i częściowo w Europie Zachodniej a w 2015 w Rumunii będzie już gotowa wysokozaawanskowana antyrakietowa wyrzutnia. Zaś kacapia posiada tylko S-400 i system antybalistyczny wokół moskwy. Przykładowo - gdy kacap wystrzeli 10 rakiet w USA czy Europe to może z 1 doleci celu, a gdy EU/USA wystrzelą w kacapów 10 to doleci 9. Tak będzie. Zwycięstwo Zachodu jest tak pewne jak wschód Słońca Lol Kwestia czasu.  

Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Zenek :)

  W Kijowie trwają negocjacje

 
W Kijowie trwają negocjacje "pokojowe" a w Doniecku żydowscy terroryści z Koszernego Sektora (zmilitaryzowanych band zwyrodnialców z iSSraela sponsorowanych przez żydowskich oligarchów jak kołomojski) ostrzelały z młoździeża DWORZEC AUTOBUSOWY (cel nad wyraz MILITARNY) by tak wzorem nazistowskiej myśli pustynnej zapisanej w torze SIAĆ POSTRACH WŚRÓD GOJÓW:
 
https://www.youtube.com/embed/W6m2W8yPJn8?version=3&rel=1&fs=1&showsearch=0&showinfo=1&iv
 
PS,
To podobna strategia do tej stosowanej w przeddzień dokonanych przez ich dziadków RZEZI WOŁYŃSKIEJ czy masakr ludności palestyny jak wypędzali ich z ich własnej ziemi.
 

Portret użytkownika Dr Piotr

A mi się wydaje, że Putinowi

A mi się wydaje, że Putinowi ten przeciągajacy się konflikt na Ukrainie jest na rękę, bo odwraca uwagę i daje mu czas na budowanie sojuszu z Chinami i resztą partnerów z BRICKS oraz detronizację dolara jako oficjalnej waluty świata. USA i UE są zajęte Ukrainą, a on popycha swoje ważniejsze tematy, czyli dogaduje szczegóły współpracy partnerskiej BRICKS i skupuje/wydobywa razem z Chinami złoto na potęgę. Każdy miesiąc to kolejne tony złota, któe wesprą nową walutę światową, a jej wprowadzenie sprawi, że USA będzie miało u siebie na podwórku poważniejszy problem z własnym narodem, który rzuci się w końcu politykierom do gardeł i nie będzie miało czasu na szerzenie demokracji za granicą.
Poza tym już dawno powiedziano (i to mówili oficjalnie rosyjscy politycy), że raczej nie ma szansy na oficjalne wmieszanie się Rosji w ten konflikt, bo to byłoby polityczne samobójstwo i początek większej wojny w Europie.
Można powiedzieć, że konflikt na Ukrainie jest jak cycata asystentka magika odwracająca uwagę widowni, a magik, czyli Putin w tym czasie odwala swój magiczny numer.

Strony

Skomentuj