Pierwsza bitwa pancerna wojny ukraińskiej miała miejsce pod Słowiańskiem

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wojna na Ukrainie wchodzi w kolejną fazę. Rosja uzbroiła walczących tam powstańców w czołgi i wyrzutnie rakiet. Dzisiaj doszło do pierwszej w tej wojnie bitwy pancernej.

 

Do starcia między armią ukraińską a separatystami doszło w okolicy miejscowości Jampol. W walce brało udział ponad 100 czołgów i pojazdów opancerzonych. Straty po stronie powstańców są znaczne i według niektórych informacji zginęło ponad 200 bojowników.

 

Strona ukraińska twierdzi, że śmierć poniosło 4 żołnierzy wiernych władzy z Kijowa. Wygląda na to, że przewagę mają żołnierze ukraińscy. Separatyści poprosili o wsparcie ze strony Rosji.

Źródło: Twitter / @Truth_Seeker_11

Aby jakoś przeciwdziałać przenikaniu na wschód Ukrainy posiłków z Rosji, postanowiono uszczelnić granicę, ale nie wiadomo na ile realne będzie opanowanie stref nadgranicznych. Wygląda na to, że nie ma szans na pełną skuteczność takich działań.

 

Nie wolno też zapominać, że na granicach trwa kolejna koncentracja wojsk rosyjskich, a Władimir Putin ma zgodę rosyjskiego parlamentu na wprowadzenie ich na Ukrainę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

" Ukraina – Polscy najemnicy

"
Ukraina – Polscy najemnicy zajaśnieli od Majdanu do Sławiańska
 
 

Polscy obywatele aktywnie brali udział w przewrocie państwowym na Majdanie, widziano ich i podczas działań bojowych na południo-wschodzie Ukrainy, informuje amerykański portal OpEdNews. Oficjalna Warszawa, oczywiście, zaprzecza jakiejkolwiek ingerencji w sprawy Ukrainy, jednakże w opinii autora polskie władze mają ambitny plan. Zamierzają one odtworzyć historyczne wpływy Rzeczpospolitej.
 
Rola Polski w wydarzeniach na Ukrainie, które pociągnęły za sobą przewrót państwowy, nie przyciąga wystarczającej uwagi i to z ważkiej przyczyny ponieważ działa ona potajemnie, uważa Deana Stryker. Kiedy Warszawa przez długi, miniony, okres otwarcie brała udział w polityce południowo-wschodniej części Europy to „zapłaciła” za to utratą swojego terytorium. W tym czasie kiedy konflikt zbrojny na południo-wschodzie Ukrainy powiększa się to pojawia się coraz więcej dowodów na polski współudział. Polska nie tylko brała udział w szkoleniu „miejskich terrorystów”, którzy uczestniczyli w „euromajdanie” ale i wysyła najemników do walki z pospolitym ruszeniem w Donbassie. A teraz, zauważa autorka artykułu, w internecie pojawiła się fotografia potwierdzająca ten fakt. Na tej fotografii Jerzy Dziewulski, który szkolił się „w walce z terroryzmem” w USA i Izraelu a teraz posiada w Polsce własną firmę ochroniarską, widnieje zaraz obok byłego p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczinowa, w okresie walk w Sławiańsku."
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-polscy-najemnicy-zajasnieli-majdanu-slawianska-2014-06
 
 

Portret użytkownika Has$

@Zenek..wynika z tego co

@Zenek..wynika z tego co piszesz że Polska to niepodległe i suwerenne państwo, które prowadzi niezależną polityke zagraniczną . Bzdura na resorach ! :)  ... jak kolonia może prowadzić niezależną politykę ? ... ,, Kk kakajaa szto , etaa..,, (rzekł prezydent Kwasniewski )

Portret użytkownika dzidzia

Donbas: Powstaje Górnicza

Donbas: Powstaje Górnicza Dywizja
Premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj poinformował, że w Doniecku rozpoczęło się formowanie Górniczej Dywizji, złożonej z ochotników-górników. - W szeregi ochotników zapisało się już 500 osób. Planujemy, że liczebność Górniczej Dywizji wyniesie 10 tysięcy żołnierzy.
To dla nas prawdziwa wojna ojczyźniana - stwierdził. Decyzja o powołaniu Górniczej Dywizji jest konsekwencją ustaleń, jakie zapadły na manifestacji górników, która odbyła się w Doniecku 18 czerwca.
Uczestnicy manifestacji ogłosili kijowskim władzom 48-godzinne ultimatum na wycofanie ukraińskich wojsk z terenu republiki. Do wycofania wojsk jednak nie doszło, ukraińskie oddziały wciąż atakują miasta Donbasu.
http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1637:donbas-powstaje-gornicza-dywizja

Portret użytkownika saturas13

Putin to nieprzeciętny gracz

Putin to nieprzeciętny gracz Nie działa w panice Jego sytuacja ekonomiczna nie zmusza go do nieprzemyślanych posunięć Wszystko jest zaplanowane  a skutki przemyślane Działa na korzyść swojego narodu a nie sprzedaje ich na gejropejskim targowisku Człowieka o tak błyskotliwym umyśle nam potrzeba by przewodził Polsce Nie mówię tu o putinie ale o naszym rodaku który kochałby naród który go wybrał Bo teraz ta ruda POpaprana świnia i cała ten POpie...ony chlew za żadne skarby nie chce odejść od koryta i jeszcze bezczelnie tłumaczy że wszystko to dla dobra kraju  a ten kto te taśmy udostępnił to zdrajca Dla mnie to bohater i nieważne kim jest \Dzięki niemu może paare oczu się otworzy ,w paru sercach zapłonie ogień ,kilka  osób zastanowi się przez chwilę czy w to co wierzyli do tej pory jest słuszne Tak czy tak kilka ziaren zostało zasianych i kilka wyda plon Malutkimi kroczkami i spokojnie prawda zacznie przebijać się na światło dzienne Popieram korwina ale nie zgadzam się z nim że 80 proc to głupki Ludzie po prostu są zmanipulowani Myślicie że ojciec który pracuje od rana do wieczora ma czas na szukanie prawdy Wraca do domu chwila z dziećmi i spać ,a rano to samo i tak do śmierci Czy to glupek bo akurat jak jadł kolację i słuchał tvn lub polsatu Nie to politycy i dziennikarze są winni temu Dlatego wy synowie i córki tych rodziców macie zadanie by uświadomić rodziców Pokazujcie im jak jest naprawdę Co piszą niezależne media Jak wygląda prawda o czym przemilczała żydowska telewizja Kogo posłuchają jak nie tych których kochają Nie pamiętam dokładnie jak mówi Tesla ale brzmiało to jakoś tak ,,teraźniejszość należy do was ale przyszłość jest moja" także niech każdy z was młodz zacznie o tą przyszłość walczyć Zacznijcie od ukazywania prawdy nie trzeba nikogo zabijać Niech każdy kto rozumie co się dzieje uruchomi drukarkę i drukuje informacje w swojej miejscowości Podaje adresy źródeł a prawda sama znajdzie drogę Silą z reżimem nie wygramy Najpierw klapki  z oczu narodu muszą opaść by zrozumieli że w jedności i prawdzie siła Mówiąc prawdę budować zaufanie i stawiać fundamenty lepszego jutra

Portret użytkownika krucho

Graliście kiedyś w gry

Graliście kiedyś w gry komputerowe? Czołg bez osłony z powietrza jest bardzo łatwy do zniszczenia. Wsiadać do takiego czołgu wiedząc że armia Ukrainy ma helikoptery i samoloty to samobójstwo. Tak że ze strategią i zdrowym rozsądkiem u powstańców słabo, z takim dowództwem zostaną wybici w pień. Prawie jak konikami na czołgi...

Portret użytkownika baca:-)

nie ma to jak opinia

nie ma to jak opinia profesjonlnego gracza...
który widzi "armię ukrainy" tam gdzie jest rozpaczliwa zbieranina faszystowskich płatnych najemników i nie widzi że pospolite ruszenie... ostro rusza i samolociki syjonistów i helikopterki przeróżne...
 

Portret użytkownika anonim gal

To nie tylko czołgi widać na

To nie tylko czołgi widać na zamieszczonych filmikach, jest też artyleria więc nasuwa się pytanie z kim zamierzają walczyć?
Nie mów mi że to na obronę? Artylerii używa się aby zniszczyć pozycje wroga. Chyba że to na rusków gdyby wkroczyli . wtedy to ma sens
 

Portret użytkownika Zenek

"dlaczego Putin nie posyła

"dlaczego Putin nie posyła wojska na Ukrainę?W co pogrywa „zimny czekista”, „ruski szachista”?Od dłuższego czasu zarówno ja, jak i wielu obserwatorów geopolityki, zachodzimy w głowę, dlaczego rosyjski prezydent nie posłał jeszcze wojsk na Ukrainę. Strata Ukrainy (choćby „tylko” tej poza Krymem i Noworosją), byłaby na dłuższą metę dla Rosji geopolityczną katastrofą. Byłaby też katastrofą dla wszystkich, którzy trzymają kciuki za hamowanie ekspansji globalistów wszędzie tam, gdzie jeszcze nie rządzą.Niektórzy, widząc militarną bezczynność Putina, wręcz rwą sobie włosy z głowy: http://prawica.netCzy rzeczywiście to już koniec, jak wieszczy autor tekstu z powyższego linku?Na portalu continentalist.ru znajduje się ciekawy artykuł blogera o nicku „8soft8″, który w dość wiarygodny sposób objaśnia taką, a nie inną postawę Kremla wobec obecnych wydarzeń na Ukrainie. Pozwoliłem sobie go przetłumaczyć:Do czego dążą władze Ukrainy?Wejście rosyjskich wojsk do Donbasu – to jeden z najbardziej pomyślnych wariantów rozwoju wypadków dla kijowskiego przywództwa. Na rzecz tego zostało zrobionych wiele głośnych prowokacji, takich jak – strzelanie do ludności cywilnej 9. maja, Odessa, ostrzał szpitali, naubliżanie Putinowi przez Deszczycię, odwlekanie pertraktacji w sprawie gazu, ukraiński transporter opancerzony na rosyjskim terytorium – wszystko to jest czynione po to, aby sprowokować Rosję do inwazji wojskowej. Żeby zrozumieć dlaczego, postaw się w miejscu kijowskich przywódców. Postaraj się maksymalnie realistycznie postawić się w miejscu Poroszenki i pozostałych przywódców – wytęż wyobraźnię.I tak. W paralelnym położeniu Ty (w domyśle) – przedstawiciel kijowskiej władzy… Ciebie interesuje władza, pieniądze, wpływy, władza i jeszcze raz pieniądze. Całkiem niedawno dorwałeś się do władzy i obiecałeś wszystkim rajskie życie. Dorwać się do władzy nie było łatwo. W przypływie radości z władzy Ty obiecywałeś, obiecywałeś i jeszcze raz obiecywałeś. Obiecywałeś pozytywne zmiany w kraju, obiecywałeś pokonać korupcję, podnieść poziom życia, wejście do Unii Europejskiej i jeszcze wiele korzyści.Obiecywałeś zachęcająco i długo. Uwierzyli Ci. Na te piękne słowa nabrały się masy ludzi. Minęły 3 miesiące i co się stało z krajem? Kraj – bankrut. Prosi o pieniądze po świecie z wyciągniętą ręką. Krym stracony, ceny rosną, hrywna upada, wszystko podrożało, rozpasanie przestępczości, rajdy łupieżcze, roztrwonione budżety, Donbas faktycznie poza kontrolą, strategiczne koncerny oddane zachodnim patronom, wiz nikt nie zniósł, rezerwy złota wywiezione, wojna domowa, redukcje w przedsiębiorstwach, armia nie chce walczyć, na wojnę zostało wydane nie mniej niż miliard dolarów, a rezultatów brak.Ukraina – najbiedniejsze państwo w Europie (pod względem PKB per capita i parytetu siły nabywczej), a na horyzoncie tylko pogorszenie życia materialnego. Ceny będą wzrastać jeszcze długo, położenie obywateli będzie się tylko pogarszać. Ty (ten, który siedzi w wielkim gabinecie w Kijowie) rozumiesz, co Cię czeka? Ciebie rozerwą na strzępy. Taka jest prawda. Rozejrzyj się po swoim gabinecie i wyobraź sobie, jak wdziera się do niego rozwścieczony tłum. Tłum może przyjść i po prostu cię stracić. Ci ludzie, którzy Ci zawierzyli i którym obiecałeś lepsze życie. Ludzie na Ukrainie doświadczeni – wiedzą jak obalać władzę.Jeśli Poroszenko wyjawi prawdę (wszystko idzie źle, a będzie tylko gorzej) – szybko go powieszą. Pozostaje tylko kłamać i odwracać uwagę. Zewnętrzny wróg wszech czasów zmuszał do zapominania o problemach i godzenia się z nędzą. Gdy Moskale wejdą, można i pogłodować. Problem w tym, że Moskale nie wchodzą. Można łgać, że na wschodzie działa rosyjska armia, no ale skoro jej tam nie ma, to nie ma. Prawda, wszystko jedno, przesączy się i ludzie, nawet jeśli publicznie tego nie przyznają, w głębi duszy zrozumieją, że żadnych rosyjskich wojsk na Ukrainie nie ma.Na Donbas Kijów ogólnie pluje. On i tak już go nie kontroluje. Myślę, że nawet jeśli ktoś w Kijowie ma nadzieję na przywrócenie nad nim kontroli, to już dawno nie rozpatruje takiego prawdopodobieństwa jako kwestii zasadniczej. Ograniczone wejście wojsk [rosyjskich] w Donbas to najlepszy prezent dla junty i jej amerykańskich zarządców. Pokazowe akcje, ostrzały szpitali, dzielnic mieszkalnych i inne rezonansowe pokazówki są czynione dlatego, aby maksymalnie urazić statystycznego Rosjanina. Zwykły człowiek, spoglądając na to wszystko, zacznie domagać się od Putina wysłania wojsk („Wowa, dlaczego nic nie robisz? Przecież tam mordują ludzi!”), co właśnie obserwujemy.Co im [juncie] to da:Nie macie co jeść? Właśnie napadli na nas Moskale – zapytajcie ich, dlaczego.Kraj rozkradziony, ceny wysokie? Wiz nie dają? – ty bezduszny bydlaku, u nas wojna, a ty się takimi robiazgami przejmujesz?Dla zarządców [junty], Amerykanów, pojawia się powód, by rozmieścić bazy pod bokiem Rosji.
Dla zarządców bardzo ważne jest, by nastroić Ukraińców przeciw Rosjanom. Nastroić możliwie tak mocno, żeby wykluczyć możliwość sojuszu i ciepłych stosunków na maksymalny okres.
Teraz wyobraź sobie 30 milionów wygłodniałych (w dosłownym tego słowa znaczeniu) fanatyków, którzy są przekonani, że za wszystkie ich nieszczęścia odpowiada Rosja – w takiej sytuacji do zrywów niedaleko.Zarządcy dzięki temu przetną tranzyt gazu [z Rosji], co otworzy amerykańskim koncernom [gazowym] dostęp do europejskiego rynku.Armia Ukrainy obecnie nie rozumie, o co walczy. Ale jak tylko przyjdą rosyjscy okupanci – od razu zrozumie.
Odbudować szybko Donbasu się nie da. Przynajmniej przez pięć lat będą tam poważne komplikacje. W tym okresie najłatwiej będzie zwalić wszystko na Rosję i nastroić jeszcze i Donbas przeciw Rosji.Amerykanie zrobią wszystko, żeby konflikt był przewlekły, a Rosja w nim ugrzęzła.Rezultat taki: dla Kijowa wkroczenie Rosji rozwiązuje wszystkie jego nierozwiązane problemy. Bardzo ważne jest, by patrzeć na sytuację ich [członków junty] oczami, a nie swoimi własnymi. Ci ludzie plują na kraj i jego mieszkańców, ci ludzie plują na to, co będzie z ich krajem. Ci ludzie nie plują tylko na swoją władzę, pieniądze i osobiste bezpieczeństwo. Ich problem to uczepić się władzy na słuszny okres. Oni są zajęci rozwiązywaniem właśnie tego problemu. Dlatego nawet ograniczone wkroczenie wojsk [rosyjskich] rozwiązuje wszystkie ich problemy, ale nie problemy kraju. Kluczowy warunek to ograniczone wkroczenie wojsk [rosyjskich], żeby Kijów zachował dla siebie pozostałą część kraju.Myślę więc – wprowadzić wojska na całą Ukrainę. Wszyscy twierdzą – wykluczone. Kraj wielki i na 70% jego terytorium będą nas traktować jak okupantów. Ten wariant jest wykluczony. Ryzyko ogromne. Junta rozumie, że Rosja nie pójdzie na operację wojenną na wielką skalę, dlatego prowokuje Rosję wierząc, że Rosja ograniczy się do Donbasu.Co będzie, jeśli Rosja nie wyśle wojska? Nieuchronnie nastąpią pewne wydarzenia:Coraz więcej i więcej ludzi zacznie rozumieć, że na Ukrainie nie ma żadnych rosyjskich wojsk. A skoro ich tam nie było i nie ma, to po co nas tak długo okłamywano?Pieniądze na operację wojenną bardzo szybko się skończą. Wojna jest bardzo kosztowna.
Jeszcze wcześniej, niż pieniądze, skończy się motywacja u wojskowych.Ludzie niechybnie zaczną zadawać swoim rządzącym pytania. Dlaczego tak źle się nam żyje, przecież całkiem niedawno obiecywano nam rajskie życie? Kiedy pieniędzy ledwie starcza na jedzenie, najbardziej apolityczny człowiek wyjdzie na plac. A Ukrainę czeka taki właśnie okres. Znacznej części mieszkańców będzie ledwo starczało na jedzenie.
Informacja o występkach junty będzie przedostawać się do mas.Swój gniew ludzie prędzej czy później zaczną kierować pod adresem rządzących krajem, a gniewu na Ukrainie co niemiara.
Prawdopodobieństwo ostatecznej utraty Donbasu – bardzo wysokie.Bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że od Ukrainy zaczną odrywać się inne regiony i na Ukrainie nie będzie środków, aby je powstrzymać.Gdy siłom politycznym zacznie się robić gorąco, zaczną zwalać winę za wszystkie wydarzenia na władzę bogatych. Wewnątrz władzy bogatych rozpocznie się wojna o przeżycie. Wszyscy zaczną pogrążać jeden drugiego. Obwiniać innych o wszystko czy oni winni, czy nie. To w polityce standard.
Kiedy pająki w słoiku zaczną jeden drugiego pożerać, z dużym prawdopodobieństwem wypłyną nowe fakty o wypadkach z lutego, o zastrzeleniu ludzi na Majdanie. Wtedy już z dużym prawdopodobieństwem będą bić się między sobą ci, którzy to organizowali.Bez rosyjskiego wmieszania się, przywództwo Ukrainy czeka bardzo ciężki okres. Prawdopodobieństwo, że w przeciągu roku Poroszenko będzie wisiał na szubienicy ustawionej na środku Majdanu, albo ucieknie z kraju jest bardzo wysokie. Siedzieć z założonymi rękami – źle, ale jeszcze gorzej dawać juncie to, czego jej potrzeba i co pomoże jej utrzymać się u władzy. Najlepsze, co możemy robić w tej sytuacji – robimy – przyspieszamy upadek junty informacyjnym i politycznym wsparciem dla pospolitego ruszenia. "
 
 
(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-przedstawil-plan-pokojowy-kreml-to-ultimatum-wobec-powstancow/n2hm0)
 
 
Dlatego też delegaci światowego globalnego nazizmu wymienili tuska na bardziej tępy acz bardziej oddany sprawie bardziej zawzięcie antyrosyjski, bolszewicki, kacapski czy banderowski kurduplawy model jaki od pierwszych dni urzędowania zorganizuje "wyprawę wojenną na rosję" choćby to miało być tylko spalenie czy oplucie ich flagi.
 
I będziecie mieli swojego "krawego zbawiciela" zwanego pisowym meshiachem ....

Portret użytkownika etam

Nie bardzo się to trzyma

Nie bardzo się to trzyma kupy.
1. Poroszenko to miliarder, mógł całkiem olać Ukraine, spakowac manatki, jechać do Monako, załatwić sobie obywatelstwo i do końca swych dni pławić się w luksusie. On ma tyle szmalu że i tak tego nie wyda. To nie jest bidok-kombinator ktory chce sie nachapać żeby mieć zabezpieczona przyszłość
2. Putin gra nie fair wobec Donbasu, powinien jasno i dobitnie powiedzieć: panowie jesli chcecie walczyć wasz los ale jak wam wsparcia nie dam, wojska nie wyslę a ani Rosja was nie przygarnie, sorry mam za dużo do stracenia, działajcie pokojowo.
3. Poziom życia jest na Ukrainie tak niski że już gorzej być nie może więc nie ma co straszyć krachem, najwyżej ogłoszą bankructwo i wierzyciele (Rosja) dostana figę, Islandia tez zbankrutowala i co z tego?
4. Jak Amerykanie zechcą sprowokować to mają świetny pretekst - przeciez mogą dozbroić Ukraińców i wysłać ich żeby odbili Krym. OD tej pory USA maja pretekst do wojny z Rosją jesli tylko będą chcieli miec, tym pretekstem jest Krym.
5. Putin robi w pory, on wie że mogą go załatwić albo kolorowa rewolucją (rosyjską wiosną) albo jak chaveza albo jak Saddama czy Muamara. Zadarł z ludźmi którzy mają moc, on nie planuje tylko rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Jest na tyle bystry że załapał że Amerykanie zrobili mu wjazd pod sam nos czyli rzucili wyzwanie. Na pewno się boi.

Portret użytkownika darek1

Tym ostatnim zdaniem

Tym ostatnim zdaniem zniesmaczyłeś mnie okropnie. Kaćzyński powiedział kiedyś ,że PISem straszy się ludzi. Ty się do nich zaliczasz. Powiedział też ,że chciałby bardziej stanowczej polityki wobec Rosji bo taka Estonia jest bardziej stanowcza niż my.

Strony

Skomentuj