Pierwsza bitwa pancerna wojny ukraińskiej miała miejsce pod Słowiańskiem

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wojna na Ukrainie wchodzi w kolejną fazę. Rosja uzbroiła walczących tam powstańców w czołgi i wyrzutnie rakiet. Dzisiaj doszło do pierwszej w tej wojnie bitwy pancernej.

 

Do starcia między armią ukraińską a separatystami doszło w okolicy miejscowości Jampol. W walce brało udział ponad 100 czołgów i pojazdów opancerzonych. Straty po stronie powstańców są znaczne i według niektórych informacji zginęło ponad 200 bojowników.

 

Strona ukraińska twierdzi, że śmierć poniosło 4 żołnierzy wiernych władzy z Kijowa. Wygląda na to, że przewagę mają żołnierze ukraińscy. Separatyści poprosili o wsparcie ze strony Rosji.

Źródło: Twitter / @Truth_Seeker_11

Aby jakoś przeciwdziałać przenikaniu na wschód Ukrainy posiłków z Rosji, postanowiono uszczelnić granicę, ale nie wiadomo na ile realne będzie opanowanie stref nadgranicznych. Wygląda na to, że nie ma szans na pełną skuteczność takich działań.

 

Nie wolno też zapominać, że na granicach trwa kolejna koncentracja wojsk rosyjskich, a Władimir Putin ma zgodę rosyjskiego parlamentu na wprowadzenie ich na Ukrainę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

" Ukraina – Polscy najemnicy

"
Ukraina – Polscy najemnicy zajaśnieli od Majdanu do Sławiańska
 
 

Polscy obywatele aktywnie brali udział w przewrocie państwowym na Majdanie, widziano ich i podczas działań bojowych na południo-wschodzie Ukrainy, informuje amerykański portal OpEdNews. Oficjalna Warszawa, oczywiście, zaprzecza jakiejkolwiek ingerencji w sprawy Ukrainy, jednakże w opinii autora polskie władze mają ambitny plan. Zamierzają one odtworzyć historyczne wpływy Rzeczpospolitej.
 
Rola Polski w wydarzeniach na Ukrainie, które pociągnęły za sobą przewrót państwowy, nie przyciąga wystarczającej uwagi i to z ważkiej przyczyny ponieważ działa ona potajemnie, uważa Deana Stryker. Kiedy Warszawa przez długi, miniony, okres otwarcie brała udział w polityce południowo-wschodniej części Europy to „zapłaciła” za to utratą swojego terytorium. W tym czasie kiedy konflikt zbrojny na południo-wschodzie Ukrainy powiększa się to pojawia się coraz więcej dowodów na polski współudział. Polska nie tylko brała udział w szkoleniu „miejskich terrorystów”, którzy uczestniczyli w „euromajdanie” ale i wysyła najemników do walki z pospolitym ruszeniem w Donbassie. A teraz, zauważa autorka artykułu, w internecie pojawiła się fotografia potwierdzająca ten fakt. Na tej fotografii Jerzy Dziewulski, który szkolił się „w walce z terroryzmem” w USA i Izraelu a teraz posiada w Polsce własną firmę ochroniarską, widnieje zaraz obok byłego p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczinowa, w okresie walk w Sławiańsku."
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-polscy-najemnicy-zajasnieli-majdanu-slawianska-2014-06
 
 

Portret użytkownika Has$

@Zenek..wynika z tego co

@Zenek..wynika z tego co piszesz że Polska to niepodległe i suwerenne państwo, które prowadzi niezależną polityke zagraniczną . Bzdura na resorach ! :)  ... jak kolonia może prowadzić niezależną politykę ? ... ,, Kk kakajaa szto , etaa..,, (rzekł prezydent Kwasniewski )

Portret użytkownika dzidzia

Donbas: Powstaje Górnicza

Donbas: Powstaje Górnicza Dywizja
Premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj poinformował, że w Doniecku rozpoczęło się formowanie Górniczej Dywizji, złożonej z ochotników-górników. - W szeregi ochotników zapisało się już 500 osób. Planujemy, że liczebność Górniczej Dywizji wyniesie 10 tysięcy żołnierzy.
To dla nas prawdziwa wojna ojczyźniana - stwierdził. Decyzja o powołaniu Górniczej Dywizji jest konsekwencją ustaleń, jakie zapadły na manifestacji górników, która odbyła się w Doniecku 18 czerwca.
Uczestnicy manifestacji ogłosili kijowskim władzom 48-godzinne ultimatum na wycofanie ukraińskich wojsk z terenu republiki. Do wycofania wojsk jednak nie doszło, ukraińskie oddziały wciąż atakują miasta Donbasu.
http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1637:donbas-powstaje-gornicza-dywizja

Portret użytkownika saturas13

Putin to nieprzeciętny gracz

Putin to nieprzeciętny gracz Nie działa w panice Jego sytuacja ekonomiczna nie zmusza go do nieprzemyślanych posunięć Wszystko jest zaplanowane  a skutki przemyślane Działa na korzyść swojego narodu a nie sprzedaje ich na gejropejskim targowisku Człowieka o tak błyskotliwym umyśle nam potrzeba by przewodził Polsce Nie mówię tu o putinie ale o naszym rodaku który kochałby naród który go wybrał Bo teraz ta ruda POpaprana świnia i cała ten POpie...ony chlew za żadne skarby nie chce odejść od koryta i jeszcze bezczelnie tłumaczy że wszystko to dla dobra kraju  a ten kto te taśmy udostępnił to zdrajca Dla mnie to bohater i nieważne kim jest \Dzięki niemu może paare oczu się otworzy ,w paru sercach zapłonie ogień ,kilka  osób zastanowi się przez chwilę czy w to co wierzyli do tej pory jest słuszne Tak czy tak kilka ziaren zostało zasianych i kilka wyda plon Malutkimi kroczkami i spokojnie prawda zacznie przebijać się na światło dzienne Popieram korwina ale nie zgadzam się z nim że 80 proc to głupki Ludzie po prostu są zmanipulowani Myślicie że ojciec który pracuje od rana do wieczora ma czas na szukanie prawdy Wraca do domu chwila z dziećmi i spać ,a rano to samo i tak do śmierci Czy to glupek bo akurat jak jadł kolację i słuchał tvn lub polsatu Nie to politycy i dziennikarze są winni temu Dlatego wy synowie i córki tych rodziców macie zadanie by uświadomić rodziców Pokazujcie im jak jest naprawdę Co piszą niezależne media Jak wygląda prawda o czym przemilczała żydowska telewizja Kogo posłuchają jak nie tych których kochają Nie pamiętam dokładnie jak mówi Tesla ale brzmiało to jakoś tak ,,teraźniejszość należy do was ale przyszłość jest moja" także niech każdy z was młodz zacznie o tą przyszłość walczyć Zacznijcie od ukazywania prawdy nie trzeba nikogo zabijać Niech każdy kto rozumie co się dzieje uruchomi drukarkę i drukuje informacje w swojej miejscowości Podaje adresy źródeł a prawda sama znajdzie drogę Silą z reżimem nie wygramy Najpierw klapki  z oczu narodu muszą opaść by zrozumieli że w jedności i prawdzie siła Mówiąc prawdę budować zaufanie i stawiać fundamenty lepszego jutra

Portret użytkownika krucho

Graliście kiedyś w gry

Graliście kiedyś w gry komputerowe? Czołg bez osłony z powietrza jest bardzo łatwy do zniszczenia. Wsiadać do takiego czołgu wiedząc że armia Ukrainy ma helikoptery i samoloty to samobójstwo. Tak że ze strategią i zdrowym rozsądkiem u powstańców słabo, z takim dowództwem zostaną wybici w pień. Prawie jak konikami na czołgi...

Portret użytkownika baca:-)

nie ma to jak opinia

nie ma to jak opinia profesjonlnego gracza...
który widzi "armię ukrainy" tam gdzie jest rozpaczliwa zbieranina faszystowskich płatnych najemników i nie widzi że pospolite ruszenie... ostro rusza i samolociki syjonistów i helikopterki przeróżne...
 

Strony

Skomentuj