Separatyści szturmują pozycje ukraińskie - wszyscy wątpią w zawieszenie broni uzgodnione w Mińsku

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Dzisiaj o 24:00 powinny ustać walki na Ukrainie. Tak przynajmniej uzgodniono w Mińsku. Okazuje się jednak, że lider donieckich separatystów, Aleksander Zacharczenko, poinformował dzisiaj, że zawieszenie broni nie ma zastosowania do regionu Debalcewa.

 

Jego zdaniem w porozumieniach mińskich nie ma słowa o Debalcewie. Zacharczenko powiedział fotoreporterom, że polecił siłom Donieckiej Republiki Ludowej, aby utrzymano okrążenie wokół strategicznego miasta i aby blokować wszelkie ukraińskie próby przebicia się z okrążenia.

 

Przebywa tam podobno do 5 tysięcy żołnierzy ukraińskich. Pojawiły się też informacje, że pod Debalcewem walczy wielu najemników z różnych krajów i mogą się dostać do niewoli. Władimir Putin oświadczył natomiast, że oczekuje, iż ukraińskie wojska w Debalcewie złożą broń.

Źródło: twitter

Wygląda na to, że zawieszenie broni, które rzekomo zawarto nie obowiązuje władz samozwańczych republik tak zwanej Noworosji. Putin może obiecać dowolną rzecz, a potem publicznie rozkładać bezradnie ręce twierdząc, że niestety jak widać nie ma przełożenia na separatystów. W ten sposób ten krwawy konflikt może potrwać jeszcze długo i nie da się wykluczyć nawet jego eskalacji.

 

Poniżej znajduje się film ze złapania dwóch żołnierzy, prawdopodobnie rosyjskich,  którzy twierdzą, że są z Donbasu. WIdać, że Ukraińcy nie obchodzą się z jeńcami w sposób wyraźnie różniący się od tego jaki w znanym ostatnio nagraniu zaprezentowali donieccy separatysci którzy złapali ukraińskich żołnierzy na lotnisku w Doniecku. Po chwili brutalnych przepychanek pada nawet propozycja egzekucji schwytanych jeńców. Ciekawe czy polskie media będą się tym równie bardzo ekscytować jak spoliczkowaniem jeńca przez jednego z separatysów.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika niestetypolak

Jeżeli uszkodzenie kilku

Jeżeli uszkodzenie kilku światłowodów ma wpływ na bezpieczeństwo kraju to ja dziekuję za tą obronę. Ważniejsze że gdzieś czytałem w internecie że informatyk w Wojskowych Oddziale Gospodarczym zarabia uwaga...........1500 zł na rękę. Nic tylko sprzedawać informacje albo zostać ruskim trolem na ręke 2500 zł.

Portret użytkownika Zenek :)

" Witam.Sorki, że zajmę

"
Witam.Sorki, że zajmę trochę miejsca, tym bardziej, że nic nowego. Jednak źródło wydaje się być ciekawe. Pozwoliłem sobie przetłumaczyć z czeskiego, gdyż tłumacz wujka G nie radzi sobie z tym językiem.
 
>>Ransdorf pisze, że 2200 mężczyzn z krajów NATO było okrążonych na Ukrainie.<>W części „O czym czeskie media nie informują na swych internetowych stronach” europoseł Miloslav Ransdorf informuje o 6. do 8. tysięcy żołnierzy w debalcewskim kotle, jedna czwarta z nich była obywatelami państw NATO.
 
16.lutego 2015 g. 17.05
W debalcewskim kotle jest liczba 6-8 tysięcy żołnierzy, wśród nich jest 2200 obywateli państw NATO. Więcej niż ¼ całkowitego stanu . Do stu ludzi jest z amerykańskich jednostek specjalnych, do stu brytyjskich spadochroniarzy, około stu z francuskiej Legii Cudzoziemskiej, w przybliżeniu 100 żołnierzy z Polski, 30 z Izraela, 30 Chorwatów i najemnicy z Litwy, Estonii, Kosowa, Albanii, Gruzini, Bośniacy, Turcy, Szwedzi, Finowie, Duńczycy ( i ani jednego Niemca). Naprawdę urozmaicony zestaw bojowników za wolność i demokrację Ukrainy, Nieprawdaż?” –pyta się europoseł Milslav Ransdorf na swojej stronie internetowej.
(…)
Europoseł (…) zauważa dalsze wydarzenia…
„Nie wiadomo także, że w końcu stycznia 2015 r. przebiegły w Kijowie trzy demonstracje . Pierwsza – przed budynkiem ministerstwa obrony demonstrowali żołnierze (batalion Ajdar). Druga – akcja przeciw burmistrzowi Kijowa Kliczko, który przez siedem miesięcy nic dla miasta nie zrobił, dlatego demonstranci wzywali (go) do ustapienia. A trzecia, najważniejsza – demonstracja górników, którzy przyszli do Kijowa protestować, dlatego że za swoją pracę nie otrzymują zapłaty. Nie byli (to górnicy) z Donbasu, jak by się logicznie wydawało, ale z zachodu Ukrainy, z Halicza. Krzyczeli : zwróćcie nam Janukowycza, za niego mieliśmy przynajmniej wypłatę” zauważa Miloslav Ransdorf.<<
 
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ransdorf-pise-ze-2200-muzu-ze-zemi-nato-bylo-obkliceno-na-ukrajine/
 
Jak widać rządy krajów UE i dziennikarze main streamu nie o wszystkim mówią swoim społeczeństwom.
 
Czy teraz wydaje się bardziej zrozumiała obecność Niemiec przy stole rokowań.
 
"
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/16/wojna-domowa-na-ukrainie-16-02-2015r-drugi-dzien-nowego-rozejmu/comment-page-2/#comment-33069)

Portret użytkownika sky99

Szeremietiew: Rosja może

Szeremietiew: Rosja może napaść na Polskę. „Sądzę, że dojdzie do wybuchu wojny”
Były p.o. ministra obrony narodowej Romuald Szeremietiew podkreśla, że nie można wykluczyć agresji Rosji na Polskę. Doktor habilitowany nauk wojskowych nie ma również pewności co do tego, czy możemy liczyć na pomoc NATO.

W moim przekonaniu znowu następuje sprawdzian pod tytułem „Czy Polska będzie terytorium niezależnym od Moskwy czy też zachowa swoją niezależność”. A jeżeli Polska, to i cała Europa Środkowa. Nasi sąsiedzi - mam tu na myśli Węgrów, Słowaków czy Czechów - tego nie dostrzegają i nie rozumieją. Bardziej widza to narody nadbałtyckie, zwłaszcza Łotysze, Estończycy czy Litwini i chyba jakoś zaczęli to dostrzegać Szwedzi i Finowie

— powiedział Szeremietiew.
Były p.o. ministra obrony narodowej podkreśla, że teraz kluczowa jest kwestia, kiedy Rosjanie przystąpią do ofensywy.

Teraz pozostaje pytanie, w jak szybkim tempie Rosja zamierza swoje plany realizować.Początkowo sądziłem, że nie będą tak – przepraszam za określenie – niemądrzy, że zaczną używać siły zbrojnej w mobilizacji tej polityki. Sądziłem, że wystarczy im nacisk ze strony Gazpromu.

— przyznał Szeremietiew.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy dowiedzieć się, jaki jest stosunek Rosji doNATO.

Ciągle nie ma odpowiedzi na pytanie, jak Rosja i prezydent Putin oceniają wartość militarną Sojuszu Północnoatlantyckiego. Mamy takie przekonanie w Polsce, że ten sojusz jest taką barierą, której Rosja nie odważy się przekroczyć. Zastanawiam się, czy Rosja już nie uznała, że NATO to papierowy tygrys

— powiedział b. wiceminister obrony.
Czy to oznacza, że Rosja testuje NATO?

Testuje, a być może więcej – przygotowuje się do ataku. Obserwujemy od pewnego czasu duże zaangażowanie w powietrzu i na morzu rosyjskich środków militarnych. Latają samoloty, pojawiają się okręty podwodne i to gdzieś pod Portugalią… Tego typu działania można uznać za propagandową próbę nacisku czy straszenia, ale można również uznać, że to rozpoznanie przed operacją wojenną

— podkreślił rozmówca portalu Onet.pl.
Szeremietiew nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy można liczyć na pomoc wojsk NATO w razie ewentualnej agresji Rosji.

Dowiemy się o tym wtedy, gdy nas napadną

— powiedział b. minister obrony.

Moim zdaniem mogą

— dodał rozmówca portalu Onet.pl.
B. minister obrony narodowej podkreślił, że nie jest to kwestia straszenia.

Chcę być jak najdalszy od tego, żeby kogokolwiek straszyć, dlatego że sądzę, iż Polska ciągle ma możliwość przygotowania takiego systemu obrony narodowej, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Moim zdaniem w oparciu o nasze możliwości, możemy to zrobić. Jest jeszcze na to czas, natomiast jest go coraz mniej. Dlatego sądzę, że dojdzie do wybuchu wojny. Niepokoi mnie, że Zachód stosuje mechanizm w których chce z Rosją dojść do jakichś wątków pokojowych. To są ustępstwa. Polska jest w tej chwili najbardziej zagrożona, jeśli chodzi o ewentualną akcję ze strony Rosji. Jeżeli przyjmiemy, że Rosja, a to jest pewnik, chce odbudować tę imperialną potęgę, jeżeli na Kremlu marzą, żeby graniczyć z Niemcami, bo wtedy będzie można te relacje dobrze ułożyć i budować wspólnotę, to nie ma wątpliwości, że na tej drodze między Rosją a Niemcami jest zawalidroga – nazywa się Polska

— zakończył Romuald Szeremietiew.
gah/Onet.pl

Portret użytkownika sky99

Gruzja zła na Ukrainę Ostry

Gruzja zła na Ukrainę
Ostry spór na linii Tbilisi - Kijów. Poszło o byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego (fot.). Obecnym gruzińskim władzom bardzo nie podoba się fakt, że Saakaszwili ma doradzać Petrowi Poroszence. Ambasador Ukrainy w Tbilisi został w związku z tą sprawą wezwany "na dywanik" do gruzińskiego MSZ. W piątek były gruziński przywódca został powołany przez prezydenta Ukrainy na szefa Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej do spraw Reform. Rada ma za zadanie pomóc we wdrożeniu najlepszych mechanizmów w ukraińskiej gospodarce, prawie i sektorze finansowym oraz w zdobyciu poparcia na świecie dla polityki władz w Kijowie. Tymczasem Gruzja wystawiła za Micheilem Saakaszwilim list gończy. Jest oskarżony o nadużycie władzy i sprzeniewierzenie funduszy, a także o zastosowanie nadmiernej siły wobec uczestników antyrządowych protestów w Tbilisi w listopadzie 2007 roku. Prokurator generalny zamierza poprosić Interpol o wystawienie za byłym gruzińskim prezydentem międzynarodowego listu gończego. Saakaszwili uważa oskarżenia pod swoim adresem za umotywowane politycznie, odmawia powrotu do kraju na przesłuchania i deklaruje całkowity brak zaufania do nowych władz.
 
http://wietrzneradio.com/aktualnosci.asp?i=98&t=1424086333556

Portret użytkownika Pola2

Kłótnia na tym forum jest nie

Kłótnia na tym forum jest nie do zniesienia. Spieracie się o sprawy w większości nie dotyczące nas Polaków. Odnoszę wrażenie, że spór wiodą między sobą Rosjanie i Ukraińcy. Przy czym tych pierwszych jest znacznie więcej. Zapewne to potomkowie tych, którzy po II wojnie pozostali w naszym kraju lub ci, którzy w 1990 roku zapragnęli pomieszkać u nas (wojska rosyjskie opuszczają Polskę). Różnicie się od nas mentalnością. Łatwo was rozpoznać. Macie zazwyczaj matkę Rosjankę a ojca Polaka. Część kłócących się to również Polacy, którzy nie znają historii własnego kraju. Do was kieruję następujące pytania:
1. Czy to Ukraińcy dokonali rozbiorów Polski w 1772, 1793 i 1795 r. czy Rosjanie?
2. Czy to Ukraińcy napadli Polske w 1920 r. czy Rosjanie?
3. Czy to Ukraińcy napadli Polskę 17 września 1939 r. czy Rosjanie?
4. Czy to Ukraińcy okupowali Polskę aż do 1989 r. czy Rosjanie? Przypomnę, że Polska w tych latach była ubezwłasnowolniona (Układ Warszawski). Naczelne dowództwo wojskowe było w Moskwie. Dowodził Kulikow. Przypomnę również stalinizm - wymordowano tysiące Polaków, do 1956 r. zsyłano  również na Syberię (tu trzeba przyznać pomagało im wielu zdrajców Polaków oraz liczni żydzi).
Rosjanie mają mentalność niewolnika (ich smutne dzieje). Propaganda wmówiła biedakom, że są największą potęgą na świecie. Nie martwią się biedą, nie buntują się temu, że są nieludzko wykorzystywani ale cieszą się, że są potęgą militarną. Ukraińcy taki stan chcieli zmienić (mówię o narodzie). Chcieli żyć jak ludzie na Zachodzie. Niestety, świat im na to nie pozwolił (USA, żydzi, Rosja). Myślę, że w Rosji jest podobnie. Młode pokolenie ma dość nędzy. Słychać było o buntach, demonstracjach. Putin szybko je zdusił w zarodku. Trzeba tu dodać jeszcze jedną rzecz: Rosjanie i Ukraińcy to bardzo inteligentne narody. Ich potencjał intelektualny zamiast być wykorzystany bo rozwoju własnych ojczyzn jest marnowany. Tak jak polski zresztą.

Portret użytkownika ben

Pola 2 ale  ci się

Pola 2 ale  ci się pomieszało  mam wrażenie  że albo nie znasz historii lub jesteś dzieckiem Tvn  i Polsatu  . Nie wiem czy kiedykolwiek byłaś w  Rosji czy też w byłym ZSRR  ale pisanie  o niewolnictwie to już przesada   , piszesz pięknie o wolności o tęsknocie do jak ty to nazywasz lepszego życia, a jak wygląda te lepsze życie brak mieszkań  kredyt goni kredyt praca na obczyżnie marna służba zdrowia system emerytalno rentowy  w rozsypce. Zatracona  moralność  lesby i geje , brak narodzin  no bo i jak jak zachód szerzy ideały  że chłop z chłopem też może a i kobiety  tez sobie  dobrze magą zrobić a  i dzieci z tego nie będzie itd... Piszesz  młode pokolenie ma dośc  nędzy  a Polskie nie? gdzie  ci Polacy  ta młodzież po szkole  . Co tak naprawde chcieli zmienić  Ukraińcy  czy byli to Ukraińcy   czy może przebierańcy  , czy młody Ukrainiec  chciałby  aby na jego terenie stały wojska  NATO? czy  byłby bardziej bezpieczny? W każdym kraju  co jakiś czas  wybuchają demonstracje  zieloni biali  żółci i czerwoni lesby i geje  dopalacze i politykierstwo co nie znaczy że  wszystkie te  demonstracje są dobre  dla  społeczeństwa  i że wszyscy je popierają.
cyt..Czy to Ukraińcy okupowali Polskę aż do 1989 r
Nie wiem ile masz lat  ale   okupacja to lata 1939-1945  , nakręcanie się  że to ZSRR była okupantem Polski  to typowe Rusofobiczne  podejście  do tematu  ,dorastałem  w tych  latach okupacji  ale zawsze  ja i moi znajomi czuliśmy się wolni . A pisząc  o matce Rosjance i ojcu Polaku przeszłaś już sama siebie , może to teraz takie trendii mieszać krew z kim popadnie i nie obrażaj Polskich matek i ojców.

Portret użytkownika berek

Witam, chciałbym tu odpisać

Witam, chciałbym tu odpisać zarówno Panu excar, jak i bogdan4957 oraz znawca. Mam podobne doświadczenia, choć za Gierka to się dopiero w tetrowe pieluchy waliło to pamiętam to i owo a w '81 śnieżkami w ZOMO rzucałem (głupi dzieciak;). Dlatego uważam że powinniśmy poprosić admina o nowy temat na forum ZnZ dotyczący naszej Ojczyzny. Nazwać to można dowolnie, Odbudowa, , Zmiana, Przebudzenie, Projekt Polska, można zagłosować;-)
Takie miejsce, podzielone np. na konkretne działy: geopolityka, kraj, wiara (przygotowanie duchowe będzie moim zdaniem najważniejszym aspektem w nadch. latach), survival czyli porady jak przygotować siebie i rodzinę na trudne chwile, zdrowie (GMO, niepewne produkty na rynku) itd. mogło by służyć jako forum wymiany doświadczeń jak poradzić sobie w tych trudnych i niepewnych czasach w jakich wszyscy żyjemy. Cały czas staram się myśleć konstruktywnie bo uważam, że na wzajemnej wymianie doświadczeń skorzystamy wszyscy, zwłaszcza zaś młodsi od nas o połowę (albo i lepiej), którym nie dane było doświadczyć różnic życia w obu systemach, PRL 1945-1989 i PRL-bis jaki obecnie zżera nasz Dom niczym rak toczący zdrowy organizm Narodu. Sami bądźmy zmianą, którą chcemy widzieć wokół nas. 
Zaglądam na ZnZ od kilku lat i poza ciekawymi informacjami, od których jednak czasem włos się jeżył na głowie brakowało mi zawsze rozwiązań, wymiany doświadczeń, porad, czegoś co moglibyśmy wspólnie budować jako kompleksowy przekaz dla nowych osób wychowanych i nierzadko zagubionych w tych czasach. Brakowało przesłania bo przesłaniał je rozdmuchiwany nieraz strach przed następnym dniem, miesiącem, rokiem. Żyjemy w wieku informacji, która jest potężną bronią, gdyż wpływa na ludzkie myśli, uczucia i czyny więc proponuję byśmy zaczęli wymieniać się nią wzajemnie aby  jak najwięcej osób skorzystało z tej wspólnej wiedzy. Może nie wszystko będzie wartościowe, może nie wszystko przydatne ale trolle i nasłane szkodniki pewnie się ujawnią przez wspólną ocenę wartości ich postów. Nas, zwykłych ludzi jest po prostu więcej niż pozbawionych empatii osobników dających się wykorzystywać za judaszowe srebrniki i w tym nasza siła. Po owocach ich poznacie (i siebie nawzajem też). Amor Patriae nostra lex.
 
 
 

Portret użytkownika excar

Takie forum o jakim marzysz

Takie forum o jakim marzysz musiało by mieć moderatorów z naszej strony propolskiej , bo te wszystkie smierdziele mieszały by na wszystkie strony. W internecie trwa wojna o dusze i pejsiate nie szczędzą grosza trolom za to by jątrzyli i mieszali tam gdzie ludzie się chcą jednoczyć

Portret użytkownika Klaus2

Skoro większość tutaj jest w

Skoro większość tutaj jest w średnim wieku to czy wy naprawde nie pamiętacie jak było za komuny ? 
Była bieda większa niż teraz i wciskali nam,że ten ustrój był lepszy od Demokracji (a nie był) 
Jeszcze ubzduraliście se teze,że za zło tego świata spowodowane jest przez żydów i mam takie pytanie czy wam przeszkadzają bo co bo są inni ? 
Dodam,iż ten co mnie zbanował (wiem,że to ty Moll) [....] zobacz na komentarze pod tym newsem i wtedy uwieżysz,że nie tylko ja jestem tu bez kultury.
 
EDIT: Usunięto fragment komentarza - więcej kultury!
Mod

Portret użytkownika excar

Jakoś pamiętam że jak

Jakoś pamiętam że jak czytałem gazetę to 2 strony to zawsze były ogłoszenia firm o poszukiwaniu pracowników. Mogłeś byc golasem a na drugi dzień miałeś pracę , dach na głowa w hotelu robotniczym. Urlopy w domu wczasowym,kolonie dla dzieci za darmo albo za symboliczną opłatą.Jeden posiłek w pracy za darmo i stołówkę za grosze.To sie udało zniszczyc wrogom naszego państwa. Jak rząd coś chciał xle zrobic to stawała cała Polska do strajku. Była solidarnośc ale nie ta wałęsowska beznapletkowa.

Portret użytkownika krokusss

Bredzisz człowieku .Takiej

Bredzisz człowieku .Takiej biedy jak jest teraz ,to nawet za komuny nie było .A propaganda sukcesu jest większa teraz niż za PRL-u .Co do Żydów, to przeszkadzają nam ,ale nie dlatego,że są inni chociaż są ,ale dlatego,że oni prubują Nas słowian po prostu zniszczyć.

Strony

Skomentuj