Stworzenie nowego frontu na Ukrainie powiodło się – Polska została poproszona o sprzedaż broni

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Od wczoraj trwa ofensywa prorosyjskich separatystów kierujących się na Mariupol, port nad Morzem Azowskim. Według tego, co twierdzą media ukraińskie, rebelianci osiągnęli znaczące postępy.

 

Ze słów walczących tam separatystów wynika, że neobanderowcy uciekli w popłochu pozostawiając sprzęt. Sami Ukraińcy przyznali, że niemal zupełnie rozbita została ich 28 brygada. Separatyści mają szansę dotrzeć szybko do Mariupola. Można już powiedzieć, że stworzenie nowego frontu na południu obwodu donieckiego powiodło się i teraz siły ukraińskie będą związane walką również tam, co przy problemach z zaopatrzeniem może się okazać nie lada kłopotem dla armii tego kraju.

Szczególnie niepokojąco brzmią informacje wałkowane dzisiaj we wszystkich polskich mediach, wedle których Ukraina poprosiła Polskę o sprzedaż broni. Nasz kraj rzekomo rozważa tę prośbę, ale najpierw zamierza zapytać mądrzejszych, czyli państwa będące realnymi członkami NATO, a nie tylko tytularnymi. Nastąpi to 5 września podczas spotkania państw Paktu Północnoatlantyckiego w Walii.

 

Gdyby Polska zaczęła sprzedawać broń Ukrainie, z której nacjonaliści będą strzelać do rosyjskiej ludności wschodu tego kraju, to stanie się to kolejnym pretekstem do tego, aby obarczać nasz kraj odpowiedzialnością za rozpętanie konfliktu, który zaczął się od Majdanu, a skończył aneksją Krymu i regularną wojną na wschodzie Ukrainy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kruczysko

To może lepiej niech odrazu

To może lepiej niech odrazu nasi politycy podejmą decyzję o ataku na Rosję bo wsparcie jednej ze stron konfliktu to nic innego jak wypowiedzenie tej drugiej wojny czyż nie?
Oj Włodi Włodi.. Cała nadzieja w Tobie Smile
Pozdrawiam
Kruk
 
Edit: Po głębszym zastanowieniu dochodze do wniosku, ze aby móc kogoś wesprzec to jednak trzeba miec czym bo nasze kałachy z 88r raczej nie bedą zbyt przydatne Biggrin

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika Zenek :)

  E tam, nie znasz

 
E tam, nie znasz się.
 
Włodi siedzący na taczcę z menorą w dłoni popychany do boju przez innego "włodię" to jak uzbrojona w lance chazarska konnica, ta mityczna siejąca postrach armia (menora ma 7 kolców zamiast 1 z lancy wiec jeden włodi to jak 7 starożytnych zuchów, a przecież może wywijać dwoma, po jednej na rękę. :D)
 
Nawet NATO będzie spieprzać przed batalionami takich zuchów a co dopiero "strachliwe ruskie".
 
A w Polsce jest przeciez pełno zaprawionych w menorowych bojach zakamuflowanych posiłków .... że na pewno "bohaterskie włodie" zdołają wystawić armię liczebnością dorównujacą co najmniej chińskiej jaka zarówno odbije Noworosje z rąk "rosykjhskojezycznych podludzi" (cyt z żyda nazisty jaceniuka) a potem wyzwoli dla lichwiarzy calutką Syberię.
 

Portret użytkownika achiles38

Prawda jest taka, że dla

Prawda jest taka, że dla poniektórych niestety, ale dla większości z nas tutaj stety BRATOBÓJCZA WOJNA NA WSCHODZIE UKRAINY dobiega końca, a wygranymi będą ci BOHATERSCY Ludzie którzy stawili skuteczny zbrojny opór względem bandytów, którzy w tym kraju siłą władzę przejęli. I sprawdza się tu stare i jakże mądre powiedzenie iż " PAN BÓG NIE RYCHLIWY, ALE SPRAWIEDLIWY " . Pomijając wszelkie inne i poboczne aspekty genezy tego co się tam stało, bo każdy rozumny wie o co w tym wszystkim chodziło i kto stał za tym, należy się głęboko zastanowić nad naszym obecnym i przyszłym losem za to wszystko, jak w tym wszystkim zamieszały nasze ŁŻO-elyty  zarówno POLITYCZNE, JAK MEDIALNE, TAK I INTELEKTUALNE. Należy się zastanowić i wyciągnąć wnioski, co nas za to czeka, a nie będzie to nic dobrego. Namieszaliśmy i nabruździliśmy w naszym gnieździe Europejskim psując relacje dla Europy ze Wschodem i na bank będziemy za to musieli ponieść karę, zarówno ze strony Unii Europejskiej, jak i z Rosyjskiej strony. Oczywiście wojny z tego już nie będzie takiej jak na wschodzie Ukrainy, ale wojna gospodarcza z pewnością będzie dotkliwa dla naszej gospodarki, co się mocno odbije na i tak nędznawym losem ekonomicznym większości naszych obywateli. 
Reasumując w najbliższych wyborach każdy z was i waszych rodzin powinien się dwa razy co najmniej zastanowić zanim znowu pójdzie na wybory, a jeżeli już się na to zdecyduje, to niech minimum trzy razy się zastanowi kogo w nich zakreśla i co może w przyszłości wynikać dla dobra naszego KRAJU z jego wyboru. Warto tu jedynie lekkie przypomnienie tego, że: 
  1. Mamy na dzień dzisiejszy kraj zadłużony na bilion Złotych długu oficjalnego, a z tym ukrytym trzy biliony, czego nie da się już spłacić w normalny sposób, nawet przez wasze wnuki.  
 2. Rządzą nami aferzyści, krętacze i złodzieje, którzy sami się z tym w swoich kręgach nie kryją, co zostało obnażone na nagraniach.  
 3. Mamy fałszywe, zakłamane i całkowicie zeszmacone media, których zadaniem jest ciągłe i propagandowe łganie i wymyślanie tematów zastępczych, tak by jeszcze bardziej zaciemniać obraz rzeczywisty tego wszystkiego, co się tak naprawdę dzieje .
  4.Rządzący nie liczą się z opinią społeczeństwa a nawet nieraz dawały wyraźny znak, że mają tą opinię głęboko w du...pie, jak przy okazji zbierania podpisów o referenda obywatelskie w ważnym dla społeczeństwa sprawach.
  5. Autorytety, "tak zwani" współcześni celebryci, naukowcy i inne tym podobne szumowiny wypowiadający się publicznie udowadniają, że tak naprawdę są od świata realnego oderwani i żyją w zupełnie innym świecie, jak reszta obywateli tego KRAJU. A wszystko to w zamian za sowicie opłacane wypowiedzi i wywiady, na życzenie zamawiającego i bez własnego przekazu.
 6. Armię mamy jaką można było zobaczyć na ostatniej paradzie chaotyczną, starą w sprzęcie i bazującą na wypożyczonym sprzęcie, a realnych wojsk w sile gotowej stanąć do obrony naszych granic mamy tyle ile zdołałoby obronić obszar jednego z naszych województw, a nie długości naszych granic.  
 7. Opozycję mamy teoretyczną we władzach, która przyklepuje wszystko co złe dla narodu wymyślone przez obecne władze, a jedynie tworzy pozory opozycji na pokaz, zamiast obnażać to co jest czynione w złej intencji, dla NARODU NASZEGO.  
 8. Szkolnictwo mamy na takim poziomie, jak by się miało zatrzymać na szóstej klasie w szkole podstawowej w latach 90, licząc poziom obecny na wyższej uczelni, obojętnie jakiego profilu, no może poza tymi na uczelniach technicznych i informatycznych.  
 9. Wymiar sprawiedliwości mamy całkowicie skorumpowany, a skazuje się ludzi do więzienia za błahe wykroczenia, podczas gdy prawdziwi przestępcy z kasą i układami chodzą na wolności wyśmiewając się z obecnego systemu.  
 10. Służba zdrowia, która zapisana jest w KONSTYTUCJI NASZEGO KRAJU jako darmowa, jest taka tylko teoretyczna, bo obywatele nieubezpieczeni umierają w poczekalniach nie doczekawszy się udzielenia pomocy. A starsi ludzie schorowani, którzy w dawnym i obecnym systemie ciężko tyrali, dla obecnego dobra ogółu NARODU, dostają marne Emerytury z których to jeszcze muszą kupować często bardzo drogie leki, tak by mogli jeszcze trochę popatrzeć przed śmiercią na ten padół za który w przeszłości ich bliscy, a często też i oni miliony litrów KRWI przelewali i życie swoje oddawali.   
 11. Miliony obywateli głównie młodych zostało zmuszonych do emigracji zarobkowej, często jako tania siła robocza w najmniej atrakcyjnych pracach, dla gospodarek bogatych Zachodnich Krajów.   Patrząc na to wszystko co powyżej napisałem nie jeden z was tutaj się zburzy, bo nawet już nie wiecie jak było i co się musiał ten kraj wycierpieć na to co obecnie niby macie. Ale czas zasięgnąć prawdziwej wiedzy historycznej  odnoszącej się do naszego KRAJU i uświadomić sobie, że ładne samochody, na ulicach, ładne te ulice, ładne domy, dla wybranych, to NIE JEST TO CZYM JEST JEDNOŚĆ I DOBRO CAŁEGO KRAJU I WSZYSTKICH W NIM URODZONYCH I ŻYJĄCYCH OBYWATEL, bo siła i dobrobyt danego kraju nigdy nie jest i nie będzie liczona siłą wysokiego poziomu życia dla wybranych, a tych mniej zaradnych skazywanie na w zapomnieniu zdychanie  !!!
 
P>S. specjalnie dla WŁODEIEGO, ON WIE CZEGO BĘDZIE SIĘ TYCZYŁO>>>>
Skoro tak jest w Rosji, to dlaczego przywódca tego kraju ma na dzień dzisiejszy poparcie 83%, o czym mogą tylko pomarzyć wszyscy przywódcy w każdym z zachodnich krajów.

Portret użytkownika Wlodi

Ma 83% poparcia, tak samo jak

Ma 83% poparcia, tak samo jak wyniki "uczciwego" referendum na Krymie w ktore nie wierza nawet Krymianie - 96,9 % za przylaczeniem przy glosujacych 83,1 % W Czeczenii podczas wyborow prezydenckich w 2012 roku Putina poparlo 99,76% przy frekwencji 99,6% Fanow Kremla nie przekonuje nawet kompromitujaca wpadka gdy przypadkowo opublikowano na stronie prezydenckiej Rady Spoleczenstwa Obywatelskiego i Praw Czlowieka prawdziwych wynikow referendum ws Krymu ktore pokazalo ze glosowalo jedynie 30% mieszkancow a zjednoczenie poparla jedynie polowa z nich. Zejdz na ziemie chlopie!! Na zachodzie nie ma takiego poparcia bo jest z dupy wziete. Na zachodzie nikt nie trzyma sie wladzy tak jak ten bandyta z kgb. Na zachodzie ludzie u wladzy sie zmieniaja, w Rosji jak w Korei Pn... Jak nie dostrzegasz roznic proponuje rusz w swiat, objedz troche panstw, zlap dystans i dopiero sie wypowiadaj. Nikt ani tu ani w Europie, ani na Ukrainie nie chce tego ruskiego "dobrobytu". A putin ma marzenia... O imperium... O wladzy... Stad ta wojna bo nie ma innego sposobu niz zdobycie Ukrainy siłą. Kacap nie ma nic do zaoferowania, a duzo by chcial. Tymczasem Putin przegral bo stracil Ukraine. Ci ludzie nigdy nie wybacza mu tej napasci. Putin to skrajny cynik. Wysyla na Ukraine pomoc dla ofiar wojny ktorą od poczatku nakreca i finansuje. Zachowuje sie jak podpalacz ktory chce zostac strazakiem. Dlatego nie wierze tej swiniw ani jedno slowo. Swoja droga ciekaw jestem jaki bedzie kres tego konfliktu i samego Putina. Przelano tyle krwi ze kompromis jest wg mnie niemal niemozliwy. Ale wracajac do tematu... Swiat sie skupia wokol cywilizacji zachodu bo tam jest poprostu lepiej. Tam da sie zyc. W przeciwienstwie do rosji - krainy zla. Ale widac - chocby po tobie - ze sa tacy ktorzy w jakis dziwny sposob ulegaja złudzeniom i wierza propagandzie. Moze to kwestia braku szerszego spojrzenia, nie wiem... Ale dodam jeszcze jedno - czy ty czy angelus, czy kon itd. Nie łudźcie sie ze wasze postawy maja jakies szersze poparcie. Ze w okolo zyja ludzie ktorzy chca i pragna ruskich standardow, ktorzy tesknia za rosja.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

raczej ty Włodi nie łudź się,

raczej ty Włodi nie łudź się, że ktokolwiek przy zdrowych zmysłach jest w stanie zaakceptowac twój sposób widzenia rzeczywistości.
Pchajcy się w konflikty usraelczycy wraz ze swoimi przydupasami z Izraela wykazują sie agresją w imię wydumanego antyterroryzmu jak hitler podczas Powstania Warszawskiego... Komu ty kit wciskasz...
 Jest nas wielu i corqaz więcej obywateli tego zazydzonego państwa otwiera oczy... Wiem, bo nie siedze tylko w domu i sonduję nastroje w różnych sferach zawodowych i towarzyskich... Coraz wiecej ludzi zaczyna patrzyć w jaki sposób dali się nabrac na żydowska lichwę i zaczyna rozumieć w jakiej ciemneh dupie się znalazł ulegajkąc żydowskiej propagandzie... A kredytobiorców to 90% społeczeństwa czynnego zawodowo i nie tylko czynnego. Co trzeci emeryt jest zadłuzony w banku i ich spadkobiercy któregoś dnia będa musieli oddac dorobek zycia swoich rodziców...... Tak, że szukajcie sługusy syjonistów kryjówek ...

Portret użytkownika Wlodi

Ja o Ukrainie ty o

Ja o Ukrainie ty o kredytach... Ehhh

Widzisz tak sie sklada ze nigdy nie popieralem żydow ani izraela. Problem w tym ze ty wrzucasz wszystko do jednego wora i jestes zaslepiony nienawiscia do nich. A prawda jest taka ze nie tylko zydzi sa odpowiedzialni za zlo tego swiata. Kazdy chciwiec - w tym Putin - jest na jednej polce z nimi

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wreszcie zaczynasz gadać z

Wreszcie zaczynasz gadać z sensem. Ja nie wrzucam do jednego wora, lecz selekcjonuje precyzyjnie... To czy Putin jest chciwy, czy nie, tego nie wiem.
Ty to starasz się udowodnic i to twoje prawo. Faktem jest, że syjoniści nic nie czynią bezpośrednio, lecz zawsze znajdą sobie odpowiednio ukształtowanych gojów by wykonywali ich chytry i podstepny plan.
Aby nie kontynuowac dyskusji czy Putin beee, czy jest obrońcą Słowian,  (bo tak naprawd3e to nie wiem) jedno jest pewne, że ta twoja "walka o wolnośc Ukrainy to żydowska ściema i iintryga. A więc z załozenia dla Ukrainy zła.
 W UE nie ma żadnej wolności rzeczywistej, tylko p[ozorna... Wolność ta polega na tym, że pozwalając ludziom mówić co chcą katalogowują sumiennie swoich przeciwników. To ukryty faszyzm. Wszyscy tutaj na forum juz jesteśmy skatalogowani w niebieskich, czerwonych czy białaych księgach. Przyjdzie czas, że to wykorzystają, o czym świadczą faszystowkie Ustawy podpisywane za naszymi plecami. Trzeba być ślepcem, by olśniony błyskotkami i gadżetami tego nie widziec.. Ukrainę jak Polskę czeka wynarodowienie i wyzbycie majątku narodowego i nioewolnicza praca w Biedronce,, czy TESCO . Czym  Ty się podniecasz człowieku? Jaką wolnością Ukrainy?
 Odpowiedz mi jak to się stało, że Sowianie ( Ukraińcy) tak nienawidzą Polaków ( Słowian)? Czy znasz genezę tej nienawiści? Od czasów Chmielnickiego?, tj od czasów jak stolicą Polski był Kraków?
 Gniazdo żydowstwa sprowadzonego już za Kazimierza Wielkiego?
 ( Był on stolica Polski własnie w latach ok. 1300 do 1800 roku..)
 Te własnie lata to wieczne wojny na wszystkich frontach... Postudiuj sobie "głowy" rządzących i doradców z tego okresu w Polsce...
 Zydzi.

Strony

Skomentuj