Ukraina przegrała wojnę o Donbas - 60% sprzętu wojskowego zniszczone

Kategorie: 

Źródło: twitter

Kampania wojenna na wschodniej Ukrainie, prowadzona przez armię tego kraju i ochotników nacjonalistów pod nazwą "operacji antyterrorystycznej" poniosła spektakularne fiasko.

 

Przez ukraiński parlament przepchnięto już specjalną ustawę, która pozwoli na uniezależnienie się tak zwanej Noworosji. Wiąże się to z amnestią dla walczących z siłami rządowymi separatystów. Obecnie trwa przygotowanie do wycofania się żołnierzy ukraińskich z terytorium separatystów. Ma zostać utworzona 30 km strefa buforowa.

Sytuacja na froncie według Ukraińców - Źródło: twitter

Mimo, że oficjalnie trwa zawieszenie broni, to nadal gdzieniegdzie dochodzi do potyczek, w których według niektórych doniesień giną dziesiątki żołnierzy po obu stronach konfliktu. Wiadomo też, że w niewoli u separatystów znajduje się aż 2400 żołnierzy ukraińskich.

 

W dotychczasowych walkach armia ukraińska poniosła ciężkie straty i jak oświadczył prezydent Petro Poroszenko, ponad 60 procent sprzętu została zniszczona i nie było już czym walczyć. W ten sposób uzasadnił on potrzebę załagodzenia sytuacji poprzez nadanie specjalnego statusu Donbasowi.

Źródło: twitter

Oznacza to, że Rosja zrobiła na Ukrainie ten sam manewr, co w Abchazji, Osetii Południowej oraz w Naddniestrzu. Stało się to jednak na zdecydowanie większą skalę pod względem przejmowanego terytorium i po dużo poważniejszej kampanii wojennej u granic Polski.

 

Ukraińcy muszą się dogadać z Rosjanami, bo jak widać nikt nie kwapi się do sprzedawania im broni. Nowa polska pani premier zapytana o to czy powinniśmy sprzedawać broń Ukrainie odparła tylko, że jest kobietą i chroni swój dom.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

Cała ta krwawa chucpa z

Cała ta krwawa chucpa z majdanem i zakazem kacapskiego zaczęła się od odmowy podpisania umowy stowarzyszenioej z UE . Wieści niosą że Janukowycz odmówił podpisania nie bez ważkich powodów . Ukraina miała zrezygnować z polityki zagranicznej. Dlatego zmontowano Majdan ponoc nie tylko za forsę Anglosasów i ich władców ale i nasze zebrane przez AmberGold jak donoszą poinformowani.... w necie

 

 Druga oligarchowie zebrali co posiali, wysysali społeczeństwo,  nic nie dając poza Euro 2012 głodowe pensje , emerytury etc.

 

Taki kawałek świata za I RP królewięta typu Jaremy dusząc czerń nadmiernymi opłatami spowodowali zniszczenie ówczesnej Ukrainy minęło kilkaset lat i mamy powtórkę

Portret użytkownika Artur J.

Mieszkańcy Donbasu zawsze

Mieszkańcy Donbasu zawsze byli bierni. I płacą wysoką cenę za tą bierność. Gdyby zajęli jakiekolwiek stanowisko podczas Pomarańczowej Rewolucji czy Euromajadnu, Janukowycz nie miałby odwagi obalać demokracji a Putin rozpoczynać wojny z Ukrainą. Dlatego szanujmy naszych polityków, naszą demokrację i nasze sojusze.

Portret użytkownika Artur J.

Mieszkańcy Donbasu zawsze

Mieszkańcy Donbasu zawsze byli bierni. I płacą wysoką cenę za tą bierność. Gdyby zajęli jakiekolwiek stanowisko podczas Pomarańczowej Rewolucji czy Euromajadnu, Janukowycz nie miałby odwagi obalać demokracji a Putin rozpoczynać wojny z Ukrainą. Dlatego szanujmy naszych polityków, naszą demokrację i nasze sojusze.

Portret użytkownika Wlodi

Odchwascic rosje! Przepedzic

Odchwascic rosje! Przepedzic z Kremla plugawego antychrysta Putina! Przepedzic dziadostwo choldujace sowieckiej przeszlosci chcace odbudowac Zwiazek Sowiecki! Przepedzic falszerzy historii probujacych gloryfikowac najwiekszego bandyte Stalina!

Czekamy na majdan w Moskwie!

Portret użytkownika dąb

najlepiej jakby admin się

najlepiej jakby admin się wypowiedział czy jest to strona polska czy polskojęzyczna , bo twoja wypowiedź  charakterystyczna dla radzieckiej kultury i inteligencji , a zarazem specyficznego sposobu postrzegania demokracji i wolności słowa mówi o polskojęzycznej witrynie ze wskazaniem na wschód. Tam nie przyjmuje się argumentu słowa , klóre jest tak istotne dla ludzi inteligentnych , tylko stosuje się argument siły charakterystyczny dla ludzi pierwotnych i prymitywnych. Nie ważne kto ma rację bo ty trzymasz kij jako argument.

Portret użytkownika nwo

ta strona spadła na dno. nie

ta strona spadła na dno.
nie warto już tu zaglądać.
agresja i chamstwo stało się tutaj normą
nie które wypowiedzi są chyba pisane przez gnojków z gimnazjum
którym się wydaje że pozjadali wszystkie rozumy
a ten angelus maximus, to jak go czytam, to zbiera mnie na wymionty - dosłownie!!
powinien być zablokowany, chyba że głosi poglądy których admin nie może oficjalnie wygłosiś

Portret użytkownika GreenhauseESP

AMR czesto dobrze gadasz ale

AMR czesto dobrze gadasz ale ostatnio to twoje ego a nie ty zadeptuje takie robale jak my , kazdy ma swoje zdanie ale ty ostatnio zachowujesz sie nie cywilizowanie , taki wybuchowy sie zrobiles. Zwracam Ci uwage mimo ze mam podobne zdanie, mimo to chyba za bardzo sie nakrecasz , siebie i w dodatku innych, palasz nienawiscia do kazdego kto Cie zaneguje lub poprostu wyrazi oddmienne zdanie od twojego. Pozdrawiam.
Wybaczcie za off top

Strony

Skomentuj