Rosjanie weszli do Kijowa! Trwa bitwa o stolicę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niestety działania wojenne mają już miejsce w Kijowie. Regularna armia rosyjska zaatakowała miasto od zachodu. W stronę ukraińskiej stolicy zmierzają już siły lądowe, które zaczęły swój marsz z terytorium Białorusi. Ukraińska stolica jest atakowana za pomocą dronów, samolotów, śmigłowców i artylerii. 

Armia rosyjska właśnie zdobywa Kijów. Lotnisko Antonowa w Hostomelu zostało zniszczone na skutek walki i Rosjanie do nalotów na Kijów używają białoruskiego lotniska w Homlu. Miał też miejsce desant po zachodniej stronie miasta. Wszystkie te siły zmierzają do połączenia a niektóe jednostki już osiągnęły krańcowe dzielnice Kijowa.

 

W mieście słychać strzały i zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Były doniesienia o strzelaninie w okolicach budynków rządowych w Kijowie. Rosyjskie źródła informują o próbie szturmu przez specnaz budynku Rady Najwyższej. Minister obrony Ukrainy szacuje, że Kijów może zostać zdobyty przez Rosjan jeszcze dzisiaj. Ukraińskie władze stworzyły coś w rodzaju Volksturmu i wyposażają w broń każdego zdolnego do posługiwania się nią. Dodatkowo polecono obywatelom, aby robili broń w postaci koktajli Mołotowa i rzucali nią w rosyjskie wojsko w Kijowie.

 

Ciągle trwają też spektakularne walki powietrzne nad Kijowem. Wygląda na to, że Ukraińcy wreszcie próbują zrobić cokolwiek w obronie własnej przestrzeni powietrznej. Poniżej znajduje się nagranie ukraińskiego MIGa 29, który zestrzelił rosyjski myśliwiec Su-35!

Można powiedzieć, że gdyby nie udział Białorusi w wojnie i możliwości ataku z tego kierunku na Kijów, Rosjanie mieliby duży problem ze swoją kampanią i mogliby utknąć z wojną zamiast efektownie wygrać. Praktycznie na wszystkich kierunkach na wschodzie i północnym wschodzie, ofensywa rosyjska została właściwie zatrzymana. Putin w wystąpieniu telewizyjnym wezwał armię ukraińską do obalenia przywództwa w Kijowie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Jedna rzecz mnie zastanawia ,

Jedna rzecz mnie zastanawia , mianowicie po kiego grzyba (?!) w naszych stacjach radiowych i telewizyjnych emitowane są wiadomości w języku ukraińskim , białoruskim czy rosyjskim ?? Po co ktoś to robi i komu zależy na "podlizywaniu" się tym nacjom !? Nie ma najmniejszego powodu aby to robić , podobnie jak ze stawaniem w obronie Ukrainy jak to zrobił premier Morawiecki specjalnie pojechawszy do Berlina by "przekonać" niemieckich polityków do zmiany podejścia i nałożenia jakichś sankcji na Rosję.  

Po pierwsze nie szkodzić (!) jak mówi prawo medyczne - czyli w tym przypadku nie ściągać na siebie gniewu i niepotrzebnej uwagi agresora . A po drugie zachować neutralność w sporach sąsiedzkich które nas nie dotyczą . Pomóc jak ktoś poprosi można (co właśnie się robi na granicy) ale nie wkładać palcy między drzwi bo można je sobie przytrzasnąć !

Czy prezydent Ukrainy prosił nas o wsparcie w naciskaniu rosjanom na odcisk ? Czy mamy wobec tego kraju jakiekolwiek zobowiązania moralne ? Też nie , więc gdzie z tymi łapami ?

Portret użytkownika Q

Zaczynasz mnie irytować .

Zaczynasz mnie irytować . Pokaż gdzie to cię niby "zaatakowałem" co ??? Jak masz problem z samooceną lub z rozróżnieniem między POLEMIKĄ (czyli krytyką poglądu) a jakimś wyimaginowanym "atakiem" to polecam wizytę u psychologa , skoro sam nie umiesz sobie poradzić z taką "traumą". 

I nie porównuj mnie do tych ........ bo ja nigdy wyzwisk ani wulgaryzmów nie używam . Spójrz na swoje słownictwo !

Portret użytkownika Kwazar

Bitwa o Kijów to od początku

Bitwa o Kijów to od początku nie była bitwa jakakolwiek. To niepotrzebne pomnażanie ofiar ! Dzisiaj natomiast.... a kto to wie ? A może już o wiele wcześniej ? ..."Przewodniczący Dumy Państwowej: Zełenski opuścił Kijów" Bo tak wygłąda KONIEC Bo, to JEST KONIEC !  A najbardziej cieszą się dzisiaj janki Lol Jak Europa leży i zdycha a Słowianie przelewają własną krew Ja do Janków nie mam żadnych pretensji Są po prostu bardziej cwani i bezwzględni i tyle.  TERRORYŚCI w esencji  Lol

Portret użytkownika Anna Anna

Po jakiego grzyba wyrzutnie

Po jakiego grzyba wyrzutnie na osiedlach mieszkaniowych? A po takiego by później powiedzieć światu że Putin atakuje osiedla. 

 

Kim jest zelenskyy? Poczytajcie. Ja go nazwę majstersztykiem. Po mistrzowsku zmanipulowali naród by on wygrał wybory. Po mistrzowsku też sprowokował Putina. Obiecał ludziom że będzie pertraktować z Putinem o pokój. Obie strony stawiły jakieś warunki. A jak wywołać wojnę? Trzeba złamać obietnicę. Tak też się stało. 

W Doniecku witano Rosjan fajerwerkami a babcia płacząc ze szczęścia mówiła że w końcu ktoś przywróci im godność człowieka. W Doniecku non stop były akcje wojsk ukraińskich. Republiki straciły większość swych terenów. Ługańska też. Ostatnio pocisk ukraiński uderzył w szkołę gdzie zginął nauczyciel i dyrektor szkoły. Ale akcji było więcej. To jest przekroczenie czerwonej linii Putina. O tym nikt nie mówi. O drugiej stronie medalu. 

 

Eskimosi rządzą Ukrainą i to oni manipulują i prowokują. 

Strony

Skomentuj