Rosjanie weszli do Kijowa! Trwa bitwa o stolicę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niestety działania wojenne mają już miejsce w Kijowie. Regularna armia rosyjska zaatakowała miasto od zachodu. W stronę ukraińskiej stolicy zmierzają już siły lądowe, które zaczęły swój marsz z terytorium Białorusi. Ukraińska stolica jest atakowana za pomocą dronów, samolotów, śmigłowców i artylerii. 

Armia rosyjska właśnie zdobywa Kijów. Lotnisko Antonowa w Hostomelu zostało zniszczone na skutek walki i Rosjanie do nalotów na Kijów używają białoruskiego lotniska w Homlu. Miał też miejsce desant po zachodniej stronie miasta. Wszystkie te siły zmierzają do połączenia a niektóe jednostki już osiągnęły krańcowe dzielnice Kijowa.

 

W mieście słychać strzały i zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Były doniesienia o strzelaninie w okolicach budynków rządowych w Kijowie. Rosyjskie źródła informują o próbie szturmu przez specnaz budynku Rady Najwyższej. Minister obrony Ukrainy szacuje, że Kijów może zostać zdobyty przez Rosjan jeszcze dzisiaj. Ukraińskie władze stworzyły coś w rodzaju Volksturmu i wyposażają w broń każdego zdolnego do posługiwania się nią. Dodatkowo polecono obywatelom, aby robili broń w postaci koktajli Mołotowa i rzucali nią w rosyjskie wojsko w Kijowie.

 

Ciągle trwają też spektakularne walki powietrzne nad Kijowem. Wygląda na to, że Ukraińcy wreszcie próbują zrobić cokolwiek w obronie własnej przestrzeni powietrznej. Poniżej znajduje się nagranie ukraińskiego MIGa 29, który zestrzelił rosyjski myśliwiec Su-35!

Można powiedzieć, że gdyby nie udział Białorusi w wojnie i możliwości ataku z tego kierunku na Kijów, Rosjanie mieliby duży problem ze swoją kampanią i mogliby utknąć z wojną zamiast efektownie wygrać. Praktycznie na wszystkich kierunkach na wschodzie i północnym wschodzie, ofensywa rosyjska została właściwie zatrzymana. Putin w wystąpieniu telewizyjnym wezwał armię ukraińską do obalenia przywództwa w Kijowie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Jedna rzecz mnie zastanawia ,

Jedna rzecz mnie zastanawia , mianowicie po kiego grzyba (?!) w naszych stacjach radiowych i telewizyjnych emitowane są wiadomości w języku ukraińskim , białoruskim czy rosyjskim ?? Po co ktoś to robi i komu zależy na "podlizywaniu" się tym nacjom !? Nie ma najmniejszego powodu aby to robić , podobnie jak ze stawaniem w obronie Ukrainy jak to zrobił premier Morawiecki specjalnie pojechawszy do Berlina by "przekonać" niemieckich polityków do zmiany podejścia i nałożenia jakichś sankcji na Rosję.  

Po pierwsze nie szkodzić (!) jak mówi prawo medyczne - czyli w tym przypadku nie ściągać na siebie gniewu i niepotrzebnej uwagi agresora . A po drugie zachować neutralność w sporach sąsiedzkich które nas nie dotyczą . Pomóc jak ktoś poprosi można (co właśnie się robi na granicy) ale nie wkładać palcy między drzwi bo można je sobie przytrzasnąć !

Czy prezydent Ukrainy prosił nas o wsparcie w naciskaniu rosjanom na odcisk ? Czy mamy wobec tego kraju jakiekolwiek zobowiązania moralne ? Też nie , więc gdzie z tymi łapami ?

Portret użytkownika Q

Zaczynasz mnie irytować .

Zaczynasz mnie irytować . Pokaż gdzie to cię niby "zaatakowałem" co ??? Jak masz problem z samooceną lub z rozróżnieniem między POLEMIKĄ (czyli krytyką poglądu) a jakimś wyimaginowanym "atakiem" to polecam wizytę u psychologa , skoro sam nie umiesz sobie poradzić z taką "traumą". 

I nie porównuj mnie do tych ........ bo ja nigdy wyzwisk ani wulgaryzmów nie używam . Spójrz na swoje słownictwo !

Portret użytkownika Kwazar

Bitwa o Kijów to od początku

Bitwa o Kijów to od początku nie była bitwa jakakolwiek. To niepotrzebne pomnażanie ofiar ! Dzisiaj natomiast.... a kto to wie ? A może już o wiele wcześniej ? ..."Przewodniczący Dumy Państwowej: Zełenski opuścił Kijów" Bo tak wygłąda KONIEC Bo, to JEST KONIEC !  A najbardziej cieszą się dzisiaj janki Lol Jak Europa leży i zdycha a Słowianie przelewają własną krew Ja do Janków nie mam żadnych pretensji Są po prostu bardziej cwani i bezwzględni i tyle.  TERRORYŚCI w esencji  Lol

Strony

Skomentuj