Wojna ukraińsko-rosyjska może się na nowo rozpocząć w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Analitycy wojskowi zwracają uwagę, że zaobserwowana niedawno koncentracja wojsk rosyjskich na wschodniej Ukrainie może prowadzić do ponownego konfliktu zbrojnego. Padają sugestie, że nowa ofensywa może się rozpocząć po odbywającym się w Australii szczycie G20.

 

Władimir Putin opuścił już przedwcześnie obrady, zdenerwowany na panujący tam skierowany w jego stronę powszechny ostracyzm. Nie ma zatem politycznego powodu, aby powstrzymywać dłużej ewidentnie przygotowywaną nową kampanię wojenną.

 

Nie wiadomo jakie cele postawią sobie tym razem Rosjanie, ale można przypuszczać, że jednym z nich będzie odbicie z rąk ukraińskich wcześniej zdobytego przez separatystów obszaru proklamowanej przez nich Noworosji. Poza tym z pewnością celem jest stworzenie korytarza do odciętego w tej chwili Krymu.

 

Dużym nadużyciem wydaje się być też twierdzenie, że na wschodzie Ukrainy zaprzestano działań wojennych. Dostępne w Internecie nagrania, wykonywane ledwie dwa dni temu, wskazują na to, że nadal trwa tam intensywny ostrzał artyleryjski i rakietowy, niektórych dzielnic Doniecka.

 

Niestety wszystko wskazuje na to, że już wkrótce wojna w Europie Wschodniej wejdzie w nową fazę i nie sposób powiedzieć, czy skończy się to tylko na Ukrainie. Nikt już nie stara się ukryć, że zagrożona jest Pribałtyka, Polska, ale również Szwecja czy Finlandia. Trzeba się z tym pogodzić, że czas pokoju na naszym kontynencie dobiegł końca, i bardzo sugestywne jest to, że nowa wojenna zawierucha zaczyna się akurat wtedy, gdy odchodzą od nas ludzie, którzy pamiętają koszmar ostatniej wojny światowej.  Ludzie tak już mają, że w gdy długo nie ma wojny zaczynają kwestionowac pokój.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Jako,że mieszkam na Ukrainie,

Jako,że mieszkam na Ukrainie, to powiem Wam co tu gadają w mediach. Wojna będzie na 100%, a "Białe konwoje "już znowu wjechały na Ukrainę. W Donbasie tłuką się jak w "4 pancernych i psie" i nie było żadnego zawieszenia broni. Jednym słowem jedna wielka żopa tu...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Zenek :)

"Banderyzm to hybrydowy

"Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. Można ten postulat określić jako wezwanie do neobanderowców znajdujących się na każdym szczeblu polskiego życia publicznego do zwiększenia nacisku na władze naszego kraju, aby położyły kres naszej walce o przywrócenie prawdy historycznej i demaskowaniu współczesnej odmiany banderyzmu" - mówi Jan Niewiński w wywiadzie dla "Myśli Polskiej"
 
całość
http://www.mysl-polska.pl/node/267

Portret użytkownika pr78

DOBRA ROSJA PRZEGRA I ZACZNIE

DOBRA ROSJA PRZEGRA I ZACZNIE SIE ROZPADAC TAK JAK IRAK I JAK NIE BEDZIE ROSJI TO BEDZIE CO?
INNE ZJAWISKO TO TAKIE ,ŻE TO WOJNA W RUSKIM SWIECIE A TEGO CHCE UNIKNĄC PUTIN I INNI NA KREMLU
ZAUWAŻCIE TEŻ ,ZE W TEJ CZĘSCI EUROPY NIKT NIE MA ARMII Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA ANI KASY NA ZBROJENIA ,POWIECIE A ROSJA A JA POWIEM ALE ROSJA TO NIE JEST MAŁY KRAJ I JEJ 850 TYS ARMIA NA TLE WOJSK EUROPEJSKICH OWSZEM JEST WIELKA ALE JEST TEZ MAŁA JAK NA POTRZEBY OCHRONY TEGO OGROMNEGO KRAJU
ZAUWAZCIE TEZ TO ,ZE ROSJA TO NIE TYLKO PUTIN SA INNI O KTÓRYCH MY NIE WIEMY MOZE GORSI OD PUTINA I KOGO SIE SPODZIEWAC JAK WŁADIMIR WŁADYMIROWICZ ODEJDZIE

Portret użytkownika Wlodi

Putin juz przegral. Ciekawe

Putin juz przegral. Ciekawe czy nosi przy sobie kapsulke z cyjankiem. Niedlugo bedzie mu potrzebna.

Szkoda tylko sluchac belkotu achillesa, oli, angelusa i innych zsowietyzowanych osobnikow. Beda zawsze trolowac wypaczajac rzeczywistosc na taka w ktorej Putin to wyzwoliciel i wybawca "biednych" ruskow a caly zachod to zli zydzi itp...

Portret użytkownika Wlodi

A u mnie wszystko w

A u mnie wszystko w normalnosci - nadal postrzegam rosje jako bandycki kraj putina gangstera. Ukraina mimo swego bagazu historii nadal jest panstwem zaatakowanym przez bandyte z kremla ktory nie moze zniesc ze stracil tam wplywy wraz z kryminalem janukowyczem. Nadal cieszy mnie ze putin przegrywa ta zagrywke w skali miedzynarodowej. Szkoda tylko tych co gina. I strach przed tym co zrobi ten szuszfok przyparty do mury.

...czasem tu zagladam ale widze ze skowyt moskali nie ustaje. Nic wam to nie da prorosyjscy szubrawcy.

Portret użytkownika Medium

Wlodi napisał: Ukraina mimo

Wlodi wrote:
Ukraina mimo swego bagazu historii nadal jest panstwem zaatakowanym przez bandyte z kremla ktory nie moze zniesc ze stracil tam wplywy wraz z kryminalem janukowyczem.
Do kryminału powinien trafić, kto dał dyspozycję, by ścigać prawomocnego prezydenta kraju, kto nakręcił kłamliwy filmik do obejrzenia na YT o jego śmierci. To dopiero jest kryminał! Co najmniej dwa dożywocia w Twoim ulubionym jankeskim żargonie!
 

Portret użytkownika Modyfikator Plus

Admin przestań prowokować.

Admin przestań prowokować. Jak można bazgrać takie bzdury w tytule??! Dobrze wiesz, że to nie wojna ukraińsko-rosyjska a zwyczajny zbrojny najazd na ukraunę dokonany przez SS Putina. A jeżeli nie wiesz to brakuje Ci chyba piątej klepki.

Strony

Skomentuj