Kapitulacja Debalcewe - ukraińscy żołnierze dostali się do niewoli lub zdołali się wycofać

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kapitulacja Debalcewa stała się faktem. Stało się to co musiało się stać, czyli oblężone miasto upadło. Stacjonujący tam kilkutysięczny kontyngent ukraiński pozostawał od dłuższego czasu bez zaopatrzenia, kończyły się zapasy amunicji. Już wczoraj rozpoczęły się walki na ulicach miasta i jego zdobycie było tylko kwestią czasu.

 

Strona ukraińska potwierdziła, że wojska zajmujące pozycje w Debalcewe "zostały wycofane" co rzekome jest związane ze strategią armii ukraińskiej. Prezydent Poroszenko w telewizyjnym przemówieniu poinformował, że obrońcy Debalcewe wycofali się na z góry upatrzone pozycje i szykują się do kontrataku. Oznacza to, że oddziałom Donieckiej i Ługańskiej republiki udało się osiągnąć znaczący sukces prowadzący do transportowej i militarnej unifikacji tak zwanej Noworosji.

 

Można powiedzieć, że potwierdzony dzisiaj upadek strategicznego miasta symbolicznie zakończył drugą ukraińską ofensywę „antyterrorystyczną”. Tak jak pierwsza zakończyła się okrążeniem w rejonie Iłowajska mniej więcej 1500 żołnierzy tak tym razem pod koniec drugiej, w kotle znalazło się trzy razy więcej wojska.

 

Druga ofensywa zakończyła się w Debalcewe i oznacza dla władzy z Kijowa utratę kolejnego fragmentu terytorium. Mimo to prezydent Petro Poroszenko obiecał przegrupowanie i kolejną fazę operacji na wschodzie Ukrainy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Pokojowy plan dla Donbasu

Pokojowy plan dla Donbasu wedle zachodnich myślicieli:
 
"
Witam.
Skorzystałem z zaproszenia @wlady10 o 15.02 i obejrzałemfilm szwedzkiego dziennikarza Torbjörn Sasserssona nakręcony w Donbasie.
 
http://newsvoice.se/2015/02/17/manniskor-i-ostra-ukraina-talar-fritt-om-vad-de-anser-om-kiev-regimen-som-stods-av-eu-sverige-och-usa/
Wstrząsający.
Podkusiło mnie zajrzeć do artykułu poniżej. Nie znam szwedzkiego ale pozwoliłem sobie przetłumaczyć (TG). Jeśli już było, z góry przepraszam za zaśmiecanie. Treść przypomnianej dzisiaj przez NewsVoice notatki wpisuje się w scenariusz wojny na Ukrainie.
 
„(…)To co dzieje się na Ukrainie pokazuje, że Zachód nie jest w stanie udzielić żadnej pomocy przy rozszerzeniu NATO i UE. To daje powód by przypomnieć notatkę Rand Corporation z dnia 4 lipca 2014 r.
 
Rand Corporation, amerykański think tank znany ze swoich strategicznych umiejętności wojskowych [czytaj więcej o Rand na SourceWatch]. Poniżej znajdują się pliki ze strategicznej notatki o tym, jak Kijów ma przejąć kontrolę nad wschodnią Ukrainą:
 
1. Znaczna część przemysłu węglowego w regionie powinna być zniszczona w walkach w lub w inny sposób przeznaczona do szybkiego zamknięcia, przez co budżet Ukrainy zostanie uwolniony od uciążliwych dotacji.
2. Zniszczenie przemysłu Donbasu oznaczać będzie znaczne zmniejszenie zużycia gazu, a zatem zmniejszy się zależność od importu rosyjskiej energii.
3. Wprowadza się stan wojenny w regionie. Wszystkie władze lokalne tracą swoje kompetencje, konstytucja zostaje zawieszona.
4. Wprowadza się bezpośrednie rządy prezydenckie.
5. Zbuntowane regiony są otoczone przez wojsko i całkowicie odcięte od wolnego przepływu towarów i ludzi, zarówno przybywających jak i wyjeżdżających.
6. Stopniowo zacieśnić okrążenie regionów opanowanych przez rebeliantów.
7. Ataki naziemne powinny być poprzedzone nalotami na obiekty strategiczne wroga (tj szkoły, przedszkola, szpitale, jak w Palestynie bo to stara dobra gestapowska szkoła z telavivu - dop), miejsca koncentracji artylerii i moździerzy.
8. Osady będą wyzwalane jedna za drugą, opancerzeni będą pierwsi unicestwiać pozostałe ogniska oporu, strzelając do każdego, kto nosi broń.
9. Następnie piechota musi re lokować dorosłych mężczyzn do obozów internowania.
Rand Corporation zaprzecza, że ta notatka pochodzi od nich.
 
Dlaczego najważniejsze media szwedzkie nie przekazują informacji ze strefy działań wojennych? (…) Nie, te (media) to megafony do sprawowania władzy i propagandy.”
 
I ta zmowa drain streamu w myśl starej maksymy: „Nie ważne, czy informacje są dobre, czy złe. Ważne , że są zgodne z zamówieniem!”Pozdrawiam."
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2015r-czwarty-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-4/#comment-33813)
 

Portret użytkownika John Moll

Nie rozumiem Was. Kłócicie

Nie rozumiem Was. Kłócicie się między sobą o coś, na co właściwie nie macie wpływu. Potrzebne nam są w Polsce kolejne podziały w społeczeństwie? Jedni są za USA i Ukrainą, inni za Rosją. Od razu zaznaczam - ja nie jestem po żadnej stronie.
 
Na Ukrainie mamy wojnę. Zaczęło się od tego, że obalono prorosyjskie władze - Janukowycza. Można się domyśleć kto to zrobił. Tak samo separatyści otrzymują teraz wsparcie z zewnątrz - oczywiste że z Rosji. Zarówno USA jak i Rosja wojują między sobą ale cudzymi rękoma.
 
My jako mieszkańcy Polski powinniśmy się bać, że ten konflikt dosięgnie naszego kraju. Żaden z nas nie chciałby się znaleźć na miejscu zwykłych mieszkańców Ukrainy. Za to ja obawiam się, że to co dotyczy dziś Ukrainy, jutro może dotyczyć nas.

Portret użytkownika Ja

A dlaczego mamy się bać

A dlaczego mamy się bać czegokolwiek??? To, że tam jest wojna to nie nasza wina, a że u nas jest coraz gorzej (społeczeństwo ubożeje), żyjemy w państwie policyjno - urzędniczym (coraz więcej zakazów), coraz więcej i wieksze sa róznej maści haracze (podatki śmieciowe, itp), wyprzedaje sie polska ziemię obcokrajowcom, niszczy przemysł, niszczy zdrowie ludzkie dzięki GMO i nadmiaru chemi w jedzeniu, poróżnia ludzi dzieląc ich na mniej i bardziej uprzywilejowanych...
P.S. Bać to się musza ci którzy, nakombinowali dla siebie kosztem innych mogąc stracic to wszystko, ale co mnie to obchodzi...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika berek

Gdyby natomiast ktoś nie

Gdyby natomiast ktoś nie oglądał to polecam na YT film "Jak napaść na państwo" Jurija Bezmienowa (eks-KGB). Warto się przemęczyć 1h żeby zrozumieć jak nam gotują żabę powoli. Na końcu najlepsze-komunista o Bogu. W okopach ponoć też nie ma ateistów Wink

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika berek

Popieram. Obecna Ukraina to

Popieram. Obecna Ukraina to Hiszpania z lat 1936-1939 tyle że metodami XXI w. My, Polacy mamy jednak to szczęście że możemy niczym studenci medycyny obserwować operację na żywym pacjencie i wyciągać z tego wnioski dla naszego organizmu. Szkoda że tylu ludzi tam płaci za tę lekcję życiem, zdrowiem i dorobkiem życia. Widać po kolei jak naród doprowadzono do nędzy, kraj do upadku, za parę mln USD wyciągnięto zawleczkę i podpalono wszystkie lonty dzieląc społeczeństwo UA wokół dwóch przeciwstawnych tez. Zwykłymi Ukraińcami a jest ich większość z tych 45 mln tak jak w każdym społeczeństwie (no bo ilu jest tych banderowców i ich sympatyków?) żądzi strach, nierzadko wzajemna nienawiść. Właśnie po to są takie propagandowe wrzutki o zabijanych dzieciach, cywilach. Wszystko zwielokrotnione, powtarzane, nikt nie sprawdzi, strach, nienawiść rośnie. OCZYWIŚCIE że ukry zabijają cywilów (bombardowania, ostrzały art.) ale nie tylko oni popełniają zbrodnie. Mam kolegę z Naddniestrza, był oficerem Armii Czerwonej przed 1991, wyjechał, od wielu lat mieszka w Polsce. Znamy się kilkanaście lat. Śledzi strony rosyjskie i ukraińskie i dziś opowiedział mi że sami separatyści złapali ROSYJSKICH dywersantów którzy dokonywali ataków na cywilne cele w Doniecku i nie wiedzą co z nimi zrobić. Propaganda i zbrodnie są po obu stronach a my jesteśmy tylko mrówkami, które widzą kilka much i wron nad mrowiskiem, niebo zasłaniają już gałęzie.
Pora przestać przepychać się kto tu dobry a kto zły, a zmiany jakie chcemy widzieć w naszym kraju zacząć od siebie, Panowie i Panie. Drugiej takiej szansy by wyciągnąć wnioski z demontażu sąsiedniego państwa możemy już nie dostać bo będziemy następni albo co najwyżej trzeci w kolejce.      

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika bogdan4957

Jak będzie,to się naród

Jak będzie,to się naród polski przekona.Historia pokazała już niejeden scenariusz pognębiający Polskę.A przy obecnych rządach naszego nierządnego rządu,może to nastąpić.Poprzez upadłą gospodarkę,emigrowanie Polaków,braku w miarę mocnej armii,zaangażowania prawdziwych Polaków,oraz uświadomienia społeczeństwa w temacie polityki stosowanej przez nasz rząd.Jesteśmy w głębokiej d***e.

asenizator

Portret użytkownika Zenek :)

1. " Oglądalem na TV Russija

1.
"
Oglądalem na TV Russija 24 rozmowę z Aleksanderm Gaponienko – przedstawicielem organizacji mniejszości rosyjskiej na Łotwie. Z jego relacji wynikało, że na Łotwie panuje taki sam zamordystyczny stosunek do wszystkich mniejszości narodowych jak na Litwie. Najciekawsze jednak jest to, że parlament Łotwy uchwalił ustawę na podstawie której karze 10 lat więzienia podlegać będą osoby wyrażające materialne, albo deklaratywne poparcie dla terrorystów – jakimi dla Łotwy są Ługańska i Doniecka Republiki Ludowe. Nawiasem mówiąc chyba żyjemy w tej samej europie co i Łotysze zatem wypada sie spodziewać podobnych przepisów w Polsce.
 
Natomiast Eduard Basurin – rzecznik DNR w bezpośredniej relacji z konferencji prasowej stwierdził, że z kotła Debalcewskiego nie prześliznęła się nawet mysz oprócz 153 żołnierzy którzy dobrowolnie oddali się do niewoli. W związku z tym obwieszczenia Poroszenki o „zaplanowanym odwrocie ” sił kijowskich sa bredniami. Zapowiedział że jutro dziennikarze zostaną zawiezieni w miejsce gdzie są przetrzymywani wspomniani żołnierze aby dziennikarze sami mogli zobaczyć jak jeńcy są traktowani i w jakiej są kondycji. Przy tej okazji Basurin podśmiechując się zapowiedział, że dziennikarze powinni się przygotować na sporą siurprizę ………(?). Ze sposobu zapowiedzi tej siurpryzy wynikało, że chyba mają jakąś znaczącą postać w tej niewoli. Albo cóś ….."
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2015r-czwarty-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-3/#comment-33762)
 
2.
"

Paryż o końcu „debalcewskiego kotła”, sytuacja w Debalcewe nie narusza umowy z Mińska. „Mówimy o problemach z wdrażaniem porozumienia o zawieszeniu broni, w jednym określonym miejscu” – stwierdził rzecznik rzadu francuskiego Stéphane Le Foll;
http://russian.rt.com/article/75037
  • >>>>

  I o to chodziło… ! Ukry kombinowały, że Debalcewo może być (chyba się powtarzam) znakomitym pretekstem/powodem zerwania rozejmu. Nie wyszło – a przynajmniej mam taką nadzieje. I jak tu się teraz skarżyć? komu? i na co? Mimo największych starań nie da się zamaskować skutków prymitywnego, chamskiego kunktatorstwa.


"
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2015r-czwarty-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-3/#comment-33780)
 
3. Coś o "światowej" "klasie" "politycznej"
 
"

I znów ciekawy materiał, a fragment wyjaśniający na czym polega trudność w rozmowie z imbecylem – bezcenny. Jakbym czytał opis co bardziej prominentnych polityków. Ten fragment pozwolę sobie przetłumaczyć:
„Problem pojawiający się przy próbie rozmowy z durniami jest taki że oni zwyczajnie nie są zdolni do zrozumienia czegokolwiek spoza ich ograniczonej świadomości. Oni cierpią na dysonanse poznawcze i są z tego dumni. Faktycznie, im silniej poznawczo dysfunkcjonalny, tym mocniej dureń jest uwielbiany za bycie silnym. Dureń nie jest zdolny do bycia oświeconym; ich ignorancja i chłopięcy sposób widzenia swiata jest odporny na wszelki, nawet właściwszy punkt widzenia. Faktycznie, oni posiadają zażartą niechęć do zmian na lepszy, co tylko wzmacnia ich durnotę jeszcze bardziej.” • >>>>>>

  Tzw. politycy zachodni będący partnerami Putina przy stole negocjacyjnym żyją zazwyczaj w rzeczywistości wirtualnej. Przy pomocy kłamstw, niedopowiedzeń, przeinaczeń, zmyśleń i zwykłego braku elementarnej logiki tworzą świat niedostępny osobie znającej rzeczywisty ciąg zdarzeń i posiadającej zdolność logicznego myślenia. A do takich osób na pewno zalicza się Putin czy też Ławrow. Doskonały przykład. – Kerry: na Ukrainie są rosyjskie jednostki wojskowe. – Ławrow: jakie masz na do dowody drogi Johnie ?.-Kerry: Przeczytałem o tym na twitterze u Jaceniuka


"
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2015r-czwarty-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-3/#comment-33801)
 
Portret użytkownika Zenek :)

" „Po wojnie w Donbasie

"

„Po wojnie w Donbasie świat już nie będzie taki sam, bo okazało się, że szczytne idee jakimi w swej retoryce wojennej posługują się obrońcy wolności i praw jednostki, są wyłącznie chwytem propagandowym służącym jako pretekst do prowadzenia globalnej ekspansji politycznej, militarnej, gospodarczej i finansowej.”
 
Małe uściślenie. Schemat cynicznej bezczelności „demokratów” znany jest od praktycznie zawsze. W każdym dziesięcioleciu Ameryka mordowała, paliła i grabiła jakiś kraj a jako oficjalny powód podawano dęty altruizm. Żeby się nie rozpisywać, ale nie pozostać gołosłownym podam niedawny przykład: Libia. Zakłamane kanalie wspierały tzw. „opozycję demokratyczną” dobrze wiedząc, że są to zboczeńcy i fanatycy z al-kaidy. Najbogatszy kraj Afryki przypomina teraz Somalię. Francuzi ukradli ropę, Amerykanie złoto. W polskiej TV była histeria na temat „uciskanego” przez Kadafiego ludu. To był taki ucisk, że mieszkania były za darmo, edukacja za darmo, nawadnianie za damo. Teraz jest głód i przemoc. Gdzie są teraz kanalie które solidaryzowały się z Libijczykami? Nagle o Libii cicho. Gdzie ci wszyscy dziennikarze, nagle stracili zainteresowanie? A podniecona hołota sprzed telewizorów. Już nie pamiętają? Już „pomogli” Libijczykom, Irakijczykom, już się biorą za pomaganie Ukrainie. Psychole. •     >>    

  Te „kanalie” jak ich nazywasz, z czym się zasadniczo zgadzam chcą teraz ponownej interwencji w Libii. Tylko nie wiadomo kto miałby teraz tam interweniować gdyż za bardzo nie ma chętnych i też nie jest jasne przeciwko komu miałaby być skierowana ta interwencja. Przecież Libia jest państwem plemienno-klanowym podzielonym historycznie na kilka części z prężnie obecnie rozwijającą się strukturą państwa islamskiego. To, że udało się za czasów Kaddafiego spiąć to do kupy, dzięki w znacznej mierze bardzo rozwiniętej polityce pro-społecznej było godne szacunku. Ale to nie wystarczyło żeby z miesiąca na miesiąc Kaddafi nie ewoluował w oczach zachodnich „demokratów” z celebryty, któremu królowo Elżbieta II pozwoliła rozbić namiot w ogrodach pałacu Buckingham w złoczyńcę i mordercę własnego społeczeństwa."
  "


(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2015r-czwarty-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-2/#comment-33683)
 
To angielskie kanalie SZANTAŻUJĄCE poprzez FED inne państwa do walki o żydoimperium zwane NWO, ŻYDOIMPERIUM BESTIALSKIEGO TERRORU, opisanego także z bibli. ŻYDOIMPERIUM gdzie ludzie będą gwałceni, katowani czy mordowani dla ZABAWY ŻYDOWSKICH KACYKÓW dziś tak gardłujących za tym NWO'wskim rajem dla wszelkich degeneratów. Już otwarcie mówią CO CHCĄ OSIĄGNĄĆ NWO. Nie udało czy za droga jest produkcja androidów to stworzą fabryki ludzi dla realizowania swoich religijnych marzeń. Taśmy produkcyjne dwunoźnych człekokształtnych zabawek..... do zabaw ala markiz de'Sade.
 
Wszystko już jest opisane tylko realizacja tej neSSary dla ludzkości ma obsuw...
 
Ciekawe też co zrobią te telewizyjne kanalie jak za kilka miesięcy pognają ich na front by własną piersią walczyli o BOGACTWA ŻYDOWSKICH LICHWIARZY.....
 
znowu będzie tłoczno w "zaleszczykach"..... od bohaterów.... skamlejących potem z foteli w londynie czy telavie te swoje żydowskie "ZABIJ".
 
 

Strony

Skomentuj