Separatyści ogłosili powstanie Małorosji na gruzach Ukrainy. Czy należy spodziewać się eskalacji konfliktu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczorajsze oświadczenie przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej wywołało niemałe zamieszanie. Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa federalnego pod nazwą Małorosji. Twór ten ma znajdować się nie tylko na terytorium zbuntowanych republik, ale ma także objąć kontrolę nad całą Ukrainą z wyjątkiem Krymu.

 

Nowa inicjatywa wskazuje, że prorosyjska rebelia będzie aspirować to zbrojnego zajęcia całej Ukrainy. To w oczywisty sposób może pogrzebać szanse na utrzymanie w mocy zawieszenia broni, które jako tako chroniło przed eskalacją. Aleksandr Zacharczenko stwierdził, że Ukraina skompromitowała się i jest krajem upadłym, dlatego na jej gruzach utworzone zostanie nowe państwo, które ma zakończyć wojnę. Małorosja będzie posiadała własną flagę, stolicę w Doniecku oraz Konstytucję.

Mapa Małorosji

Na terenach okupowanych przez rebelię odbędzie się referendum a biorąc pod uwagę podobne głosowanie sprzed lat w sprawie uzyskania niepodległości przez Donieck i Ługańsk należy uznać, że projekt Małorosji również zostanie przyjęty. W Kijowie oraz w Berlinie manifestuje się z tego powodu spore niezadowolenie, zaś rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że Rosja rzekomo nie miała pojęcia o nowej inicjatywie. Jego wypowiedź należy jednak traktować z przymrużeniem oka.

Proponowana flaga Małorosji

Wygląda na to, że na Ukrainie rozpocznie się kolejna ofensywa Rosji i prorosyjskiej rebelii, która tym razem może zakończyć się w Kijowie, lub tuż przy wschodnich granicach Polski. Zakładając, że Donald Trump faktycznie będzie wspierał dążenia do zbudowania Międzymorza należy uznać, że Rosja będzie starała się odzyskać wpływy na Ukrainie. Projekt Małorosji raczej nie zostanie przyjęty przez amerykańskie i polskie władze.

 

Zajęcie Ukrainy przez rebeliantów może posiadać pewne dobre strony. Mowa jest przede wszystkim o zwalczeniu aktywności banderowców na zachodzie tego kraju, którzy delikatnie mówiąc nie lubią Polski, czemu dają wyraz gloryfikując ludzi odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków.Co więcej, być może wtedy w końcu nastąpi stabilizacja sytuacji u naszego wschodniego sąsiada, choć Małorosja będzie prorosyjska, podobnie jak było z Ukrainą za rządów Janukowycza.

 

Jednak zagrożeniem dla Polski może być sytuacja, w której Rosja postanowi wypchnąć banderowskie bojówki z Ukrainy do naszego kraju. Wielu uważających Stepana Banderę za bohatera już dziś osiedliło się w Polsce i skoro są wychowywani w kulcie zbrodniarzy, któregoś dnia mogą wywołać u nas jeszcze jakieś nieszczęście.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

a ty "cieniu niesprawiedliwy"

a ty "cieniu niesprawiedliwy" jak zawsze bujasz w obłokach absurdu. Tu jest mowa o końcu twojego nazi-banderowskiego grajdoła upaińskiego, a nie o końcu Rosji. A największe krzywdy i największe bestialstwo wobec narodu polskiego przyszło właśnie ze strony twoich nazi-banderowskich ziomali. Nikt nie dokonał na Polakach takich bestialstw jak oni.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika McLeod

To nie żadni separatyści

To nie żadni separatyści tylko ruch narodowo-wyzwoleńczy Wschodniej Ukrainy boniący swej ojczystej ziemi przed najazdem ludobójczych banderowskich neohitlerowskich bandytów nasłanych przez samozwańczą szajkę kijowskich gangsterów. Soldateska Zach Ukraiców torturuje jeńców, bombarduje i ostrzeliwuje miasta i wsie, pali domy, burzy szkoły i szpitale. Podrzynają gardła, zakopują żywcem i krzyżują. Youtube usuwa filmy pokazujące te przestępstwa lecz można je znależć przez Yandex.ru. Pamiętajmy, że na Zach. Ukrainie stawia się pomniki zbrodniarzom UPA. Powstańcy Donbasu w zeszłym roku uczcili pamięć miliona zamordowanych przez Zach. Ukraińców Polaków i wystawili wartę honorową na tę okazję. Reportaż był w Kresach.pl.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika koteczek

To jest klasyczne odwracanie

To jest klasyczne odwracanie uwagi od problemów z jakimi ma do czynienia rosja. U rusków nie potrzeba islamskich terrorystów bo mają swojego Putina patrz KURSK,DUBROWKA,BUDIONOWSK . . .   2-ga wojna w Czeczeni przed którą bloki w Moskwie i innych miastach Rosji były wysadzane razem z mieszkańcami przez agentów FSB.  Ten kraj powoli sie rozpada do tego Chińczycy już przesuneli granice i wzieli ładny kawałek Syberii.  

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie bredź mendak. Problemy w

nie bredź mendak. Problemy w dzisiejszym świecie ma każdy nie wyłączając bandyckiej uSSmanii. Masz jakieś dowody na to, że bloki były wysadzane przez FSB, czy tylko tak sobie popiardujesz? Sądzę, że jak zwykle smędzisz, aby smędzić. No i ciekawe, że ten kraj, który "się rozlatuje" odstawił w Syrii "nierozlatującą się" uSSmanię na bocznicę. To w jakim stanie rozkładu jest mendak uSSmania? Jak zwykle więc twoje wypociny nie trzymają się kupy. I co? Chiny przesunęły granicę???? Mendak, czy ty nie masz granicy w ośmieszaniu samego siebie?

PS: Kogo ten tyma zatrudnia?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie rozumiesz mendak, że

nie rozumiesz mendak, że świat się zmienia i przestaje być jednobiegunowy. W ostatnich czasach, gdy bandycka uSSmania wszystkich wokół trzymała pod butem, każdy musiał głosować tak, jak uSSmania nakazała. Teraz, gdy uSSmania słabnie, wiele państw zaczyna rozumieć, że otwiera się możliwość uwolnienia od zamorskiego bandyty. Przykładem Turcja czy Filipiny. Dlatego też mendak z biegiem czasu kraje na świecie same będą decydować, czy coś uznać, czy nie. Gdyby nie strach przed uSSmanią niewiele krajów uznałoby coś takiego jak Kosowo. Jarzysz trollino od tymy? Czasy się zmieniają, a ludzie się budzą. W tych nowych czasach nie ma miejsca na takie nazi-banderowskie twory, jak twój zachodnio-upaiński grajdołek, w którego miejscu powstanie nowy twór geopolityczny.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj