Tajemniczy lej krasowy powstał w tureckiej wiosce

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W tureckiej prowincji Konya w centralnej części kraju powstał nagle lej krasowy o głębokości do 15 metrów. Być może zjawisko ma coś wspólnego ze wzmożeniem aktywności sejsmicznej w tym rejonie świata.

 

 

Lej o średnicy 37 metrów pojawił się na polu w pobliżu wsi Karapinar. Naukowiec Fetulla Aryk z Centrum Badawczego Obruk zauważył jednak, że nie udało się ustalić związku między tym zjawiskiem a niszczycielskim trzęsieniem ziemi w regionie, które miało miejsce 6 lutego, czy słabszymi wstrząsami wtórnymi 20 lutego.

 

Jednocześnie miejscowy mieszkaniec powiedział, że powstawanie takich kraterów w tamtym rejonie nie jest jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem. Tym razem pecha miał jego sąsiad, którego pole zostało zniszczone.

 

Najczęściej takie zapadliska zwane tez sinkhole, powstają w regionach gdzie występuje dużo piaskowców. Skały te są łatwo wymywane przez wody gruntowe co prowadzi do powstawania podziemnych kawern. Stąd już tylko krok do powstania takich struktur.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

co 50 lat srednio wojna ???

co 50 lat srednio wywoluja wojne ??? jestescie bydlem na rzez dla waszych bogow astralnych Jak sie nie opamietacie szybko zle sie ta cywilizacja znowu skonczy  Swiat bez podzialow religi glupiej nauki zaklamanych mediow politykow Mysl narodzie poki nie bedzie za pozno 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika pangolin

pan żniwa, który zbiera tam

pan żniwa, który zbiera tam gdzie nie posiał już rozpoczął winobranie, więc twoje wezwanie jest spóźnione o dziesięciolecia wiernej służby w winnicy pańskiej, a grona gniewu pękają nie mogąc pomieścić czarnej żółci.      https://www.youtube.com/watch?v=i2CPbOXAnBk   i tak doszliśmy nad brzeg  leja kresowego na którego dnie siedzi ohyda spustoszenia i kopie te bitkojny chyba,  bo chyba tam coś kopie. 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika pangolin

tak wiem, to tylko aktor

tak wiem, to tylko aktor sceny politycznej. "ohyda spustoszenia" to kolektywne zło, które może osiągać monstrualne rozmiary z powodu braku poczucia odpowiedzialności pojedynczych pionków tworzących kolektyw, który można by nazwać piramidą strachu/chciwości, gdyby wierzchołek był bliżej nieba, ale nie jest, więc raczej jest to lej krasowy strachu/władzy/pożądliwości, ohyda spustoszenia. eksploracja, penetracja, eksploatacja, życie na kredyt, lej po bombie, zombiee... i nie ma już dziecka i dwoje ludzi jak ścięte konary.  https://www.youtube.com/watch?v=j_xylrYXJTg

Portret użytkownika Janek12

" Swiat bez podzialow religi

" Swiat bez podzialow religi glupiej nauki zaklamanych mediow"  i dalej " Bóg mój, oświeca ciemności moje"

Sam z siebei robisz  zaklamanego przyglupa .

Teraz siebie wyzwol z tej zaklamanej wiary a pozniej pisz swoje durne madrosci

Portret użytkownika Medium

Nic nie zrozumiałeś!

Nic nie zrozumiałeś!

Klecha, weźmy np. najlepszego mi znanego, księdza Natanka, mówi "Wy, dzieci...". Ty robisz to samo. Oddzielasz się od ogółu, któremu prorokujesz, jakbyś był lepszy, nietykalny, jedyny chroniony, itp. Ta maniera jest obecna w każdej Twojej wypowiedzi.

To bardzo egoistyczne, egotyczne, chore podejście do świata i do ludzi. To wywyższanie się, rzec można - zwykłe chamstwo.

Nie chcę Ci ubliżać, piszę byś sam zrozumiał ten błąd. 

Portret użytkownika Endymion

Jaki z Ciebie Lew? wyłysiały,

Jaki z Ciebie Lew? wyłysiały, wyliniały..

samotny lew szybko zdycha, lew potrzebuje stada/haremu.

"Wy potrzebujecie watachy Strach was oblecial Jeden przyglup popiera drugiego"

WATACHA jest rozwiązaniem na obecne czasy, a nie wyłysiały kundel onanizujący się swoim łańcucham myśląć, że jest lwem..

Coś Ci się w główce mocno pomieszało, mówisz do Nas "wy", jakbyś nadawał z księżyca i Ciebie obecna sytuacja nie dotyczyła. 

ŚMIESZNY, A ZARAZEM ŻAŁOSNY JESTEŚ.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

Mówi o Nas "wy", bo się

Mówi o Nas "wy", bo się wyalienował ... chyba na miejscu Oświeconego zrobiłbym to samo*biggrin*

..ale przyznaj, że sposób na uniknięcie HIV-a z Ukrainy, to ma doskonały...ciekawe czy gdyby spotkała mnie czy Ciebie Endy "nagła potrzeba" użyczyłby jednej ze swoich "dziewic", Lewej czy Prawej...obojętnie*biggrin**biggrin**biggrin*

Strony

Skomentuj