Ogromne zapadlisko w Chinach pochłonęło 21 samochodów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Chinach, w prowincji Syczuan owstało nagle ogromne zapadlisko. W leju krasowym znalazło się nagle aż 21 samochodów.

 

Nagranie z kamery CCTV pokazuje jak cała sekcja parkingu obok centrum handlowego, nagle się zapada. Sinkhole pochłonął sporo samochodów, ale cudem nikt nie został ranny.

 

Uważa się, że do powstania tej nieprawidłowości geologicznej mogły się przyczynić niedawne ulewne deszcze, do których doszło w tym regionie Chin.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Sinkhole jest naturalnym

Sinkhole jest naturalnym zjawiskiem geologicznym polegającym na zapadnięciu się ziemi do naturalnej podziemnej jaskini. Ale ostatnio w sposób nieuprawniony rozszerzono to pojęcie o wszelkiego rodzaju awarie instalacji burzowych spowodowane np. długotrwałymi opadami, czy o awarie wielkoprzekrojowych magistrali wodociągowych. Taka awaria była parę lat temu w Warszawie w Alejach Jerozolimskich. To awaryjne podmycie terenu a nie sinkhole. 

Skomentuj