Olbrzymi lej krasowy pochłonął w Rzymie dwa samochody

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W wczesnych godzinach czwartkowego poranka, w dzielnicy Quadraro w Rzymie, dwa zaparkowane samochody zostały wchłonięte przez gigantyczny lej, mierzący 10 metrów głębokości i 10 metrów szerokości. Incydent ten pokazuje, jak poważnym problemem dla włoskiej stolicy stają się coraz częstsze zapadliska.

 

Około godziny 1:00 w nocy na ulicy Via Sestio Menas otworzyła się ogromna przepaść, która pochłonęła zaparkowaną tam Dacię i Renault. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Policja i straż pożarna natychmiast zabezpieczyły teren, odcinając dostęp do niebezpiecznego miejsca.

 

Usunięcie obu pojazdów zajęło sporo czasu, a w czwartkowe przedpołudnie rejon wciąż pozostawał odgrodzony. To niestety nie pierwszy taki przypadek w Wiecznym Mieście. Zgodnie z danymi Włoskiego Instytutu Ochrony Środowiska i Badań, w ostatnich latach Rzym doświadcza gwałtownego wzrostu liczby zapadlisk.

 

Powstawanie olbrzymich lej jest poważnym wyzwaniem dla włoskich władz. Zjawisko to ma wiele przyczyn, od naturalnych procesów geologicznych po intensywną działalność budowlaną i wydobywczą. Konieczne jest podjęcie kompleksowych działań, które pozwolą na skuteczne zapobieganie i monitorowanie tego typu katastrof.

 

Incydent w dzielnicy Quadraro po raz kolejny uświadamia mieszkańcom Rzymu i turystom, że poruszanie się po mieście wymaga szczególnej ostrożności. Zapadliska mogą otworzyć się nagle w każdym miejscu, stanowiąc poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Władze muszą zadbać o stałe monitorowanie potencjalnie niebezpiecznych obszarów oraz szybkie reagowanie na pojawiające się uskoki i pęknięcia.

 

Choć Rzym słynie z bogatej historii i wspaniałych zabytków, jego mieszkańcy muszą mierzyć się z wyzwaniami współczesności. Rosnąca liczba zapadlisk to jedno z nich. Konieczne jest wypracowanie kompleksowych rozwiązań, które pozwolą na skuteczne zapobieganie tego typu zdarzeniom w przyszłości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Takie leje  powiny być  dwa ,

Takie leje  powiny być  dwa , pierwszy  niech by zabrał  cały  watykan  wprost do kat lickich  piekieł  a drugi   niech pochłonie cAŁy  szydwoski plan  wobec nas  zwykłych   ludzi   - a wtedy nastanie   jasność   

przepraszam  -  byłbym zapomniał    o trzecim    lejku     , by odsiał debili  od  wstępu do  bram wiedzy  wtedy  żaden mgr  i inż   Inschtalator   juz nigdy  nie pierdolił by wam swoich kłamstw  obŻydliwych  - git ??  xD  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Lommmo

Zaraz lej krasowy. Ot w

Zaraz lej krasowy. Ot w wykopie widać jakieś wystające ze "ściany " konstrukcje murowe najprawdopodobniej kanały. Po partaczu było zasypane swego czasu albo było pęknięcie i wypływ wody rozmiekczał i zageszczał obok piach i w końcu się obsunęło. Dodatkowo kto był w Rzymie turystycznie to wie że tam pod wielkimi fragmentami współczesnego miasta pod ziemią istnieje starożytna Zabudowa wręcz czasem fragmentami ulic i kamienic i się to też zarywa u góry od czasu do czasu.

Skomentuj