Potężny sinkhole pochłonął dużą część popularnej australijskiej plaży

Kategorie: 

Źródło: Facebook

W australijskim stanie Queensland zapadła się część popularnej plaży. Wielki sinkhole spowodował, że w jednej chwili znalazła się pod wodą

 

Do zdarzenia doszło na półwyspie Inskip Point, w australijskim stanie Queensland. Ogromny fragment popularnej wśród turystów plaży po prostu zniknął w morzu.

 

Według relacji naocznych świadków, ludzie opalali się w tym miejscu jeszcze w niedzielę, a już w poniedziałek rano część malowniczej plaży nagle zniknęła pod wodą. Na szczęście nikomu nic się z tego powodu nie stało.

 

Dotychczasowa linia brzegowa znalazła się na głębokości około 7,5 m. Lokalni mieszkańcy obawiają się, że to dopiero początek erozji i wkrótce plaża zniknie zupełnie. 

 

Trzeba przypomnieć, że zapadlisko na plaży Inskip Point pojawiło się już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat. Eksperci sugerują,  było to prawdopodobnie spowodowane wypłukaniem linii brzegowej prądami morskimi i siłą fal.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ftaq

rozumiem że to przez rzekę

rozumiem że to przez rzekę która podmyła brzeg albo przez intensywne opady deszczu Wink jak to często się tlumaczy te coraz częściej wystepujace na całym swiecie sinkhole. Może czas na jakąś poważna analizę ? Sinkhole pojawiają się na całym swiecie od Syberii po Australię, to nie jest normalne zwykłe zjawisko.

Strony

Skomentuj